Buz Lazer
Buz Lazer

Buz Lazer Epilasyon Nedir, Uygulaması Nasıl Yapılır?

buz lazer nedir

Buz Lazer Nedir?

Buz Lazer; Soprano Ice, Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium cihazlarını kapsayan patentli bir markadır. Soprano Ice sadece Diyot dalga boyuna sahipken, Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium Alexandrite, Diyot ve Nd:YAG lazer dalga boylarını tek bir başlıkta birleştirmiştir. 3 dalga boyunun aynı sistemde olmasının avantajı ile tüm kıl tiplerinde etkili ve tüm cilt tiplerinde güvenli lazer epilasyon sunar.

Buz Lazer ailesini oluşturan cihazlar, SHR Uygulama Metodunun mucidi Alma Lasers firması tarafından uzun yıllar süren araştırmalar sonucu geliştirilmiştir. SHR Uygulama Metodu (ülkemizde bilinen adıyla ütüleme lazer epilasyon) kıl köklerini kademeli olarak ısıtarak lazer epilasyon ağrısını minimuma indiren patentli bir teknolojidir. Patentli soğutma teknolojisi (ICE™ teknolojisi) de cildi koruyarak lazer epilasyon ağrısını azaltan bir diğer önemli teknolojidir. Ülkemizde Buz Lazer™ adı altında lanse edilen Soprano serisi cihazlar, tüm cilt tiplerinin lazer epilasyonu için FDA onayına sahip lazer sistemleridir.

Soprano ICE, Soprano ICE Platinum ve Soprano Titanium cihazları tıbbi cihaz kategorisindedir ve Sağlık Bakanlığı ÜTS sistemine kayıtlıdır.

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Buz Lazer, kullandığı kademeli ısıtma metodu ile kıl köklerini tahrip ederken çevredeki cildin zarar görmesini önler, ciltte yanık oluşma riskini neredeyse tamamen ortadan kaldırır. Tedavi başlığının uygulama alanında ütü yapar gibi sürekli hareket ettirildiği bu patentli SHR uygulama metodunda kıl kökleri kademeli olarak ısıtılır.

Kademeli ısıtma yöntemi daha yüksek enerji seviyesi kullanılmasına olanak tanıdığından özellikle ince ve açık renkli kıllarda istenen etki sağlanır. Uygulama yaptıranlar tarafından masaj hissi verdiği şeklinde tanımlanan Buz Lazer™ konforlu bir lazer epilasyon sunar. Patentli teknolojileri ile cilt yüzeyini koruyarak cilt yanığı, ciltte lekelenmeler gibi komplikasyon risklerini minimuma indirir. Uygulama esnasında cildi buz gibi soğutan kontak soğutma sistemi de neredeyse tamamen ağrısız bir epilasyona olanak tanır.

ICE Teknolojisi / Buz Lazer

Buz Lazer uygulama esnasında cildi uzun süre etkili bir şekilde serinleten ICE™ Teknolojisine sahiptir. Buz Lazer cihazının başlığındaki soğuk safir uç uygulama esnasında cildi serinletir ve rahatlatır. Safir uç cilde temas ettiğinde buz gibi soğuktur ve cildi -3° C’ye kadar soğutur. Bu kontak soğutma sistemi uygulama konforunu ve güvenliğini arttırır, yan etki riskini minimuma indirir. Ciltte yanık, renk değişimleri ve leke oluşma riskini minimuma indirir.

Güvenli / Konforlu Lazer Epilasyon

Buz Lazer epilasyonda, uygulama başlığı cildi ütüler gibi sürekli hareket halindedir. Bu yöntemle kıl kökünü tahrip edecek ısıya kademeli olarak ulaşılır. Bu kademeli ısıtma metodu ve gelişmiş soğutma sistemi bir arada neredeyse tamamen ağrısız bir epilasyona olanak tanır. Buz gibi serin uygulama başlığı, cildi -3° C’ye kadar soğuttuğundan uygulama esnasında cilt buz gibi serinler, ferahlar ve sadece çok hafif bir ısı hissi duyulur. Bu sayede ağrı ve yan etki riski olmadan, özellikle erkek sırt ve göğüs bölgesi gibi derin yerleşimli kılların epilasyonunda çok daha yüksek seviyede enerji kullanılabilir. Buz Lazer™ seansları ciltte yarattığı serinlik hissi ile masaj konforunda gerçekleşir.

Buz Lazer Epilasyon Hızlı / 35 Dakikada Tüm Vücut

Buz Lazer™ seans sürelerini yarı yarıya kısaltan geniş boyutlu tedavi başlığına sahiptir. Soprano Titanium 4 cm² tarama alanına sahip tedavi başlığı ve saniyede 10 atış yapan teknolojisi ile oldukça hızlı bir lazer epilasyona olanak tanır. Yaklaşık 35 dakika, tüm vücudun lazer epilasyonu için yeterli olmaktadır.

Facial Tip / Yüz Ucu

Buz Lazer kaş arası, kulak içi ve burun içi gibi ulaşılması zor alanların lazer epilasyonu için özel bir ucu sahiptir. Yüz bölgesinde kullanılan bu uç, erişilmesi güç alanların lazer epilasyonuna olanak tanır.

Tüm Cilt ve Kıl Tiplerinde Uygulama / 4 Mevsim Epilasyon

Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium üç dalga boyuna sahip olduğu için bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenli lazer epilasyon yapılabilmesini sağlar. Soprano Ice ise sadece Diyot dalga boyuna sahiptir. Diyot dalga boyu orta derecede melanin emilimine sahiptir. Bu orta emilim seviyesi, gelişmiş kontak soğutma sistemi (patentli ICE™ teknolojisi) ve patentli SHR uygulama metodu (ütüleme lazer epilasyon metodu) bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde ve ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde her mevsimde güvenle uygulama yapılabilmesini sağlar.

Her üç cihaz da tüm cilt tiplerinin lazer epilasyonunda FDA onayına sahiptir.

 

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim