Bayanlar En Çok Hangi Bölgelerine Epilasyon Yaptırıyorlar?

Kadınlar dış görünüşlerini her daim önemsediğinden vücutlarının herhangi bir bölgesindeki kıllanma onları rahatsız etmektedir. Vücut kıllarıyla mücadele geleneksel yöntemlerle kalıcı değildir. Ağda, jilet, tüy dökücü kremler gibi bu geleneksel yöntemlerden bıkan ve kalıcı bir çözüm arayan kadınlar için en ideal çözüm lazer epilasyondur. Günümüzde tüm dünyada milyonlarca kadın lazer epilasyondan yararlanmaktadır.

Lazer epilasyon 1997 yılında Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA tarafından onaylanan güvenli bir uygulamadır. Uzun yıllardır uygulana lazer epilasyon vücuda zarar vermez. FDA onayına sahip cihazlarla uygulandığında sonuçlar etkili ve kalıcıdır. Günümüzde kabul gören oran, lazer epilasyonla istenmeyen tüylerin oranında % 80 civarında azalmadır. Günümüzün en gelişmiş lazer epilasyonu olarak kabul edilen Buz Lazer ile bu oran %90-95'lere kadar çıkmaktadır. 

Kadınların Lazer Epilasyon Yaptırdığı Bölgeler

Lazer epilasyon, göz çukuru dışında istenmeyen tüylerin bulunduğu tüm vücut bölgelerine uygulanabilir. Lazer epilasyon sadece beyaz kıllara etki etmez. Çünkü, lazer ışını kıla renk veren melanin pigmenti tarafından emilir ve kıl köküne iletilir. Kılın beyazlaması melanin pigmenti içermediği anlamına gelir ki bu durumda lazer epilasyon etki edemez.

Kadınlar genellikle tüm vücut lazer epilasyon yaptırıyorlar. Tüm vücut alt ve üst bacak, alt ve üst kol, koltuk altı ve genital bölgeyi kapsıyor. Yüz bölgesinde ise en çok bıyık ve çene bölgesindeki kıllar için lazer epilasyonu tercih ediyorlar. Kaş şekillendirme, bitişik kaş diye tabir ettiğimiz kaş arası kılları için lazer epilasyon yaptıranlar da mevcut. Ayrıca göğüs, göbek, sırt gibi bölgelerindeki kıllanma için lazer epilasyon yaptıran kadınların sayısı da bir hayli fazla. Kısaca özetleyecek olursak, kadınlar vücutlarında rahatsız oldukları tüm kıllar için lazer epilasyon yaptırabilmektedir. 

Lazer epilasyon FDA onayına sahip olmayan cihazlarla uygulandığında ciltte yanık, renk değişimi, kalıcı iz gibi komplikasyonlarla karşılaşma riski bir hayli yüksektir. Üstelik bu cihazlarla sonuç da alınamamaktadır.

Buz Lazer günümüzün en çok tercih edilen ve en gelişmiş lazer epilasyon yöntemidir. Buz Lazer ,patentli ICE Teknolojisi ile cildi -3 dereceye kadar soğutan bir sistem. Tüm uygulama boyunca kesintisiz devam eden bu güçlü soğutma sayesinde neredeyse tamamen ağrısız bir uygulama. Tedavi başlığı da oldukça büyük olduğu için seansları süreleri bir hayli kısa. Ağrısız, acısız masaj konforunda bir lazer epilasyon arayanalr için Buz Lazer en iyi seçim diyebiliriz. Buz Lazer 'in bir diğer avantajı da tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabilmesi. Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde FDA onayına sahip Buz Lazer ile yaz ayları dahil her mevsimde lazer epilasyon yapılabiliyor.

Lazer epilasyon hamilelerde kesinlikle uygulanmıyor. Kana karışmadığı ve süte geçmediği için emzirenlerin lazer epilasyon yaptırmasında herhangi bir sakınca bulunmamakta. Aktif akne tedavisinde kullanılan Roaccutane gibi izotretinoin etken maddesi içeren ilaçların kullanımı bittikten 6 ay sonra lazer epilasyon yapılmasında herhangi bir sakınca bulunmuyor. 

 

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım