Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

 Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkında bilgi vermek isteriz.

Buz Lazer, Soprano serisi cihazları tanımlayan patentli bir markadır. Buz Lazer ailesi Soprano Ice, Soprano Ice Platinum ve Soprano Titanium cihazlarından oluşuyor. Ailenin en son üyesi olan Soprano Titanium günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon sistemi olarak kabul görüyor. Patentli soğutma teknolojisi, patentli SHR uygulama metodu, geniş tedavi başlığı ile hem son derece etkili hem de son derece konforlu bir sistemdir. FDA onayı da güvenli olduğunun kanıtı niteliğindedir.

Sahte Buz Lazer Cihazları Sağlık Bakanlığı ÜTS Sistemine Kayıtlı Değildir

Soprano Titanium tıpkı Soprano Ice Platinum ve Soprano Ice gibi uluslararası güvenlik kayıtlarına sahiptir. Ülkemizdeki Sağlık Bakanlığı ÜTS sistemine kayıtlı medikal cihaz kategorisinde bir sistemdir. Lazer epilasyon kozmetik bir işlem gibi görülse de tıbbi bir işlem olduğu unutulmamalıdır. Güvenlik kaydına sahip olmayan cihazlarla uygulandığında deride ciddi problemlere neden olabilmektedir. Bunların arasında cilt yanıkları, ciltte renk değişimleri, kahverengi ve/veya beyaz lekeler en sık rastlanan komplikasyonlardır. Bu komplikasyonlar ne yazık ki bazen kalıcı olabilmektedir. Bu nedenle uzmanlar lazer epilasyonun bir hekim kontrolünde ve mutlak surette güvenlik kaydına sahip cihazlarla yapılması gerektiğini belirtmektedir. 

Sahte Buz Lazer cihazları tıbbi cihaz kategorisinde olmadıkları için ülkemizdeki ÜTS sisteminde de kayıtları bulunmamaktadır. Uluslararası güvenlik kayıtları da bulunmayan bu cihazlara karşı dikkatli olmak gerekir. Bu amaçla lazer epilasyon cihazı almadan önce Sağlık Bakanlığı ÜTS sisteminde kayıtlı olup olmadığını kontrol etmenizi öneririz.

Sahte Buz Lazer Cihazları FDA Onayına Sahip Değildir

Soprano Titanium, 20 yılı aşkın tıbbi araştırma sonucu Alma Lasers firması tarafından geliştirilmiştir ve çok sayıda testle desteklenmektedir. Hakkında birçok klinik araştırma ve tıbbi makale vardır. Bu çalışmalar da etkili olduğunun bir diğer kanıtıdır. 

Buz Lazer ailesinin tüm cihazları (Soprano Ice, Soprano Ice Platinum, Soprano Titanium) FDA onayına sahiptir ve FDA onayı bronz ten dahil tüm cilt tiplerini kapsamaktadır. Alma Lasers, tıbbi lazer cihazı üretiminde medikal estetik sektöründe ciddi pazar payına sahip dünyanın önde gelen lazer firmalarından biridir. Ar-Ge yatırımlarına ciddi bir bütçe ayırarak en son teknolojik yenilikleri hekimlerle buluşturmaktadır.

Sahte Buz Lazer cihazları ise FDA onayına sahip değildir, hiçbir bir tıbbi makale ile desteklenmemektedir. Etkinlikleri ve güvenlikleri hakkında bilgi mevcut değildir. 

Orijinal Buz Lazer Cihazlarının Arkasındaki Güçlü Teknik Servis Desteği

Buz Lazer cihazlarının Türkiye Distribütörü STS Lazer firması 1999 yılından günümüze tıbbi cihaz satışı ve teknik servis hizmeti sunmaktadır. Yılların deneyimiyle kullanıcılarına cihazların genel çalışma prensibi, optimizasyonu, bakım ve sorun giderme konularında destek vermektedir. Buz Lazer cihazlarının tam performansla çalışması için ‘’önleyici servis’’ sunması da kullanıcılar açısından bir diğer avantajdır.

Sahte cihazları satan firmalar ise bir şeyler ters gittiğinde teknik servis ve müşteri servisi sunmakta zorlanırlar.  Destek olmamasının yanı sıra, ekipmanın tıbbi düzenlemelere göre nasıl bakımının yapılması veya çalıştırılması gerektiğine ilişkin talimatlara da sahip değillerdir. Bu da kullanıcının zor durumda kalması demektir.

Sahte Cihazlar Ucuz Olabilir, Ancak İleride Daha Büyük Zararlara Yol Açabilir

Soprano Titanium cihazının sahtesini satın almak paradan tasarruf etmek gibi düşünülebilir, ancak pratikte ne yazık ki öyle olmuyor. Önceden sahte cihazların düşük maliyeti cazip gelse de uzun vadede sorunlar ortaya çıktığında bunun için de ödeme yapmak gerekiyor. Hastaların karşılaşabileceği sorunlar, bitmeyen tüylerden şikayetçi olan kişilerle uğraşmak zorunda kalmak da cabası. Bu nedenle sahte cihazlardan mağdur olan sadece hastalar olmuyor. Bu sahte cihazların verdiği zarar, kullanıcı hekimlere de geri dönebiliyor. Çünkü sahte cihaz birine zarar verdiği veya vaat edileni yapmadığı için doktor dava edilebiliyor. Bu da ne yazık ki doktorun güvenilirliğini zedeleyebiliyor. 

Ayrıca bu sahte cihazlar düşük kaliteli parçalardan yapılmıştır ve cilde zarar verebilirler. Taklit üreten firmalar, müşteri güvenliği veya ürün kalitesi ile ilgilenmezler. Buna karşılık, gerçek Soprano Titanium cihazı kapsamlı bir şekilde test edilmiş ve doğru kullanıldığında ve zamanında bakımı yapıldığında güvenli ve etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Tüm bu nedenlerle ÜTS sistemine kayıtlı, FDA onayına sahip orijinal bir cihaz satın aldığınızdan emin olmanızı öneririz. Orijinal cihazların maliyeti yüksek olabilir, ancak uzun vadede gerek hasta güvenliği gerekse işlem etkinliği açısından siz profesyonelleri sorunlarla uğraşmaktan kurtaracaktır.

Gerçek Buz Lazer Cihazları Nasıl Anlaşılır?

Hekimler için cihazın Alma Lasers firması tarafından üretildiği ve ülkemizde STS Lazer firmasının distribütörlüğünde satıldığını bilmek yeterlidir. Orijinal Buz Lazer cihazının size ne gibi avantajlar sunacağını görmek için Soprano Titanyum epilasyon cihazını incelemenizi öneririz. Sahte cihaz üreticilerinin aksine Alma Lasers firması, müşterilerinin cihazlarından memnun olmalarını sağlamaya kendini adamıştır. Sizi ve hastalarınızın sağlığını umursamayan firmalara itibar etmeyiniz. Bunun yerine, tıbbi sınıf lazer epilasyon cihazınızı güvenebileceğiniz bir şirketten satın almanızı tavsiye ederiz.

Hastalar için de gerçek Buz Lazer ile uygulama yaptırdıklarından emin olabilmeleri için web sitemizde bulunan ‘’Nerede Yaptırabilirim’’ linkini tıklamalarını öneririz.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Gerçek Buz Lazer Yaptırdığınızdan Emin Misiniz?

Buz Lazer yaptığını iddia eden merdiven altı yerlerde yapılan uygulamalardan sonra hastaların sonuç alamadığı ve ne yazık ki mağduriyet yaşadığı bilgileri taraf...

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım