Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı yönündedir. Lazer epilasyonun ilk seansından itibaren dökülmeler beklenmektedir. Dökülme süresi kılların bulunduğu bölgeden bölgeye değişiklik gösterse de lazer epilasyon sonrası uzayan kıllar ortalama 2-3 hafta içerisinde kendiliğinden dökülmektedir.

Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kılların Dökülme Oranı Nedir?

Lazer epilasyon sonrası ile alakalı merak edilen bir diğer konuda lazer epilasyon 1.seans sonrası dökülmelerin ne derece olacağıdır. Lazer epilasyon işlemlerinin sonuçları uygulama yapılacak kişiye göre değişiklik göstermektedir. Kişinin kıl kalınlığı, kıl yapısı, cilt yapısı, lazer epilasyon yaptırdığınız bölgede bulunan kılların yoğunluğu dökülmelerin derecesini etkileyen faktörlerdir.

Lazer epilasyon uygulamaları sırasında, lazer ışını kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve kıl kökünde ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü kalıcı olarak tahrip eder. Lazer epilasyon sadece büyüme evresindeki kıllarda etkili bir yöntemdir. Dolayısıyla tüm vücut kıllarının aynı anda büyüme evresinde olması mümkün olamayacağından, her seansta ancak belli oranda kıl kökü tahrip edilebilir. Her seans ile birlikte daha fazla kıl kökü tahrip olarak artık kıl üretemeyecek seviyeye gelir ve bu alanlarda bir daha kıl çıkmaz. Yani istenmeyen kıl ve tüylerinizin kalıcı olarak dökülmeleri bir anda olmaz tedavi süreciniz boyunca, her seans ile birlikte dökülmeler biraz daha artar.

Uygulamalarını FDA onaylı cihazlar ve profesyonel ekipler ile gerçekleştiren lazer epilasyon yöntemlerinde beklenen ve dünyada kabul edilen kriter lazer epilasyonun istenmeyen kıllarda %80 oranında başarı (azalma) sağlamasıdır.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Gerçek Buz Lazer Yaptırdığınızdan Emin Misiniz?

Buz Lazer yaptığını iddia eden merdiven altı yerlerde yapılan uygulamalardan sonra hastaların sonuç alamadığı ve ne yazık ki mağduriyet yaşadığı bilgileri taraf...

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım