Bronz Ten ve Lazer Epilasyon

Yapılan araştırmalar, lazer epilasyonun botox uygulamasından sonra en çok uygulanan estetik prosedür olduğunu göstermektedir. Lazer epilasyon etkili ve güvenli bir yöntem olduğunu 1997 yılında FDA onayı alarak kanıtlamıştır. Lazer epilasyonun etkili ve kalıcı sonuçları hakkında bugün birçok klinik çalışma mevcuttur. Etkinli ve güvenli olduğu kanıtlanmış lazer epilasyonda amaç artık hasta konforudur.  Bu amaçla yapılan çalışmalar her geçen gün artmaktadır. Uygulama esnasında duyulan ağrıyı azaltmak, hızlı uygulama bu çalışmaların başında gelmektedir. Bir diğer önemli husus da koyu tenli kişilerde ve bronz tende lazer epilasyon yapılabilmesine olanak tanıyan teknolojik yeniliklerdir.

Lazer epilasyon, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından lazer ışınının emilmesi ile etki gösterir. Kıl kökünde ısı enerjisine dönüşen lazer ışını bu prensibe dayanarak kıl kökünü tahrip eder. Melanin, aynı zamanda cilde de rengini veren pigmenttir. Bu nedenle koyu tenli kişilerde lazer epilasyon, ciltte yanık ve leke oluşması gibi yan etkiler açısından oldukça risklidir. Özellikle bronz tenlerde melanin üretimi aktif olduğundan bu risk daha da yüksektir. Bronz tene yapılan lazer epilasyon sonrası ciltte renk açılması ve/veya renk koyulaşması gibi sorunlara çokça rastlanmaktadır. Ayrıca ten rengi koyulaştıkça lazer ışınını cilt daha fazla abzorbe edeceğinden, lazer epilasyon daha ağrılıdır. Ülkemiz gibi Akdeniz ülkelerinin birçoğunda esmer tenli kişiler çoğunluktadır. Bu nedenle esmer ve bronz tende de güvenli, etkili, ağrısız lazer epilasyon arayışı uzun yıllardır sürmekteydi. Günümüzde Buz Lazer™ Platinum bu arayışa son vermiştir.

Bronz Tene Buz Lazer™ Platinum

Buz Lazer™ epilasyonun bir üst versiyonu Buz Lazer™ Platinum, esmer ve bronz tenlerin epilasyonu için eksiksiz çözüm sunmaktadır. 3 dalga boylu sistem, bu özelliği sahip dünyanın ilk ve tek lazer epilasyon cihazıdır. Lazer epilasyonda kullanılan Alexandrite, Diode ve Nd:YAG dalga boylarını tek bir sistemde biraya getiren Buz Lazer™ Platinum tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılır. Her bir lazer dalga boyu, kılın farklı bir anatomik yapısını tahrip ettiğinden ince kılların epilasyonunda da etkileyici sonuçlara sahiptir.

Buz Lazer™ epilasyonun ağrısız, hızlı ve konforlu uygulaması 3 dalga boyunun gücü ile birleşmiş ve Buz Lazer™ Platinum günümüzün en kapsamlı lazer epilasyon yöntemi olmuştur. Modern lazer teknolojisinin geldiği en son nokta olan Buz Lazer™ Platinum ile bronz tenlere güvenle uygulama yapılabilmektedir. Birçok lazer cihazı ile bronz tenler açılıncaya kadar lazer epilasyon yapılamazken, Buz Lazer™ Platinum için bu süre sadece 1 haftadır. Lazer epilasyon seanslarından 1 hafta önce ve 1 hafta sonra güneşe çıkmamak yeterlidir. Seanslar bitinceye kadara mutlaka SPF 30 veya üzeri güneş koruyucu kullanmak kaydıyla, güneşlendikten 1 hafta sonra lazer epilasyon yaptırabilmek gerçekten de büyük avantaj.

‘’Yaz aylarında lazer epilasyon yapılmaz, bronz tene lazer epilasyon yapılmaz’’ sorununu tamamen ortadan kaldıran Buz Lazer™ Platinum bu özelliği ile lazer epilasyonda çığır açmıştır. Her cilt rengine, her kıl tipine çözüm sunmasının yanı sıra FDA onaylı olması, ağrısız ve adeta masaj konforunda olması ile de lazer epilasyonu bir üst seviyeye taşımıştır.

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım