Dudak Üstü Lazer Epilasyon

Kadınların büyük bölümü için dudak üstündeki tüyler, ergenlik döneminden itibaren kabus gibidir. Bu tüylerden kurtulmak için iple tüy alma, cımbız, ağda, tüy dökücü kremlerden yararlanılmaktadır. Bu yöntemlerin hepsi geçici çözümlerdir. Çünkü bu yöntemlerde kıl sadece kökünden ayrılarak koparılır, kıl kökü zarar görmediği için kıl üretmeye devam eder. Özellikle hassas ciltlerde ağda ve cımbız kullanımı ciltte uzun süren tahrişe, kızarıklığa ve sivilcelenmeye neden olabilmektedir. Tüylerin yerini sivilcelere bırakması elbette tercih edilen bir durum değildir. 

Buz Lazer ile Dudak Üstü Tüylere Kalıcı Çözüm

İstenmeyen tüylerin kalıcı olarak giderilmesinde lazer epilasyon mükemmel bir çözümdür. Dudak üstü tüylerinden kurtulmak isteyenler için de en sağlıklı ve en kalıcı yöntem lazer epilasyondur. Dudak üstündeki tüylerden ağrısız bir şekilde kalıcı olarak kurtulmak için en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemi Buz Lazer’dir. Günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemi olarak kabul edilen Buz Lazer, 80’den fazla ülkede uygulanan bir dünya markasıdır. FDA onayına sahip son derece güvenli bir sistemdir ve hakkında birçok klinik çalışma mevcuttur. 

Buz Lazer Dudak Üstündeki Açık Renkli ve İnce Tüylerde de Etkilidir

Dudak üstündeki kalın kılların lazer epilasyonu daha kolaydır. Ancak ilerleyen seanslarla birlikte kıllar incelmeye başladığında, birçok lazer epilasyon yöntemi bu ince tüylerde maalesef etkili olamamaktadır. Bazı kişilerin de dudak üstündeki tüyler açık renklidir. Geleneksel lazer epilasyon yöntemleri ile açık renkli kılların lazer epilasyonu da oldukça zordur. Çünkü açık renkli ve ince kıllarda melanin pigmenti daha azdır. Dolayısıyla lazer ışınının emilimi daha az olur, kıl kökünü tahrip edecek düzeyde lazer enerjisi kıl köküne iletilemez ve lazer epilasyon etkili olamaz. Buz Lazer ise kullandığı dalga boyu ve sahip olduğu patentli teknolojiler ile ince ve açık renkli tüylerde de etkilidir. Bazı lazer epilasyon yöntemleri yüzde bulunan ayva tüylerinde aktivasyon yapabilmektedir. Buz Lazer, ayva tüylerinde aktivasyon yapmaz.

Buz Lazer, kullandığı uygulama tekniği ile tüyleri kademeli olarak ısıtır. Bu patentli teknikte kıl kökünü tahrip edecek yeterlilikte enerji cilt altına iletilirken cilt yüzeyi korunur ve yan etki riski minimuma iner. Böylece dudak üstünde yanık, leke, iz kalma gibi komplikasyonlarla karşılaşılmaz, ağrı duyulmaz.

Buz Lazer, gelişmiş bir soğutma sistemi olan patentli ICE teknolojisine sahiptir. Cildi -3 dereceye kadar soğutan bu teknoloji cildi tüm uygulama boyunca serinletir. Tedavi başlığının safir ucu buz gibi soğuktur ve cilde temas ettiğinde tüm seans boyunca cildi ferahlatır. Bu sayede Buz Lazer neredeyse tamamen ağrısız bir uygulamadır.

1 Dakikadan Daha Kısa Sürede Dudak Üstü Lazer Epilasyon

Buz Lazer son derece hızlı bir uygulamadır. Dudak üstü epilasyonu Buz Lazer ile 1 dakikadan daha kısa sürer. Dudak üstü lazer epilasyonundan yararlanmak isteyen bazı kişilerin sorunu da tek tük tüylerdir. Bu tüyler için tüm dudak üstünü taramak gereksizdir. Kusursuz bir lazer epilasyon için tüm detayların düşünüldüğü Buz Lazer bu tüyler için de çözüm sunmaktadır. Tedavi başlığına takılan özel bir uç ile tek tük çıkan tüylerin epilasyonu da kolayca yapılabilmektedir. Bu uç ayrıca kaş üzeri gibi hassas uygulama gerektiren yerlerde ve burun içi, kulak içi gibi erişilmesi güç alanlarda da kullanılmaktadır.

Dudak Üstü Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Dudak üstü için önerilen lazer epilasyon seans sayısı 8'dir. Ancak lazer epilasyon seans sayısını kişinin kıl rengi, kıl yoğunluğu ve cilt rengi gibi faktörlerin etkilediğini unutmamak gerekir. Bu nedenle bazen ek 1-2 seans daha gerekebilir.

Dudak Üstünde Her Mevsimde Lazer Epilasyon

Tüm yüz bölgesinde olduğu gibi dudak üstü lazer epilasyonundan sonra da güneşten korunmak oldukça önemlidir. Uygun bir güneş koruyucu kullanılmasına rağmen birçok lazer epilasyon yönteminden sonra dudak üstünde leke kalabilmektedir. Bu da güneşin bol olduğu bahar aylarında ve yaz aylarında yüz bölgesine lazer epilasyonu kısıtlamaktadır. Buz Lazer ise yaz, kış tüm mevsimlerde yan etki riski olmadan bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabilmektedir. Yüz bölgesi lazer epilasyonu için bu durum oldukça önemli bir avantajdır.

Buz Lazer epilasyonun dudak üstünde 4-5 hafta ara ile yapılması önerilir. Buz Lazer, etkili ve kalıcı sonuçları ile yüksek hasta memnuniyet oranına sahiptir. Ağrısız, acısız, tüm kıl ve cilt tiplerinde yılın her mevsiminde uygulanabilmesi ile de yüksek hasta konforu sunar.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım