Gelişmiş Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmak ömür boyu sürecek bir mücadele gibi görünüyor. Ağda, jiletleme, tıraş gibi geleneksel yöntemlerle başlayan bu mücadele 20 yıl önce lazer epilasyon uygulamasının FDA onayı alması ile başka bir boyut kazandı. İlk zamanlar sadece açık renkli cilt tiplerinde uygulanabilen ve koyu renkli kıllarda başarılı olan lazer epilasyon cihazları zaman içerisinde gelişti. Yeni teknolojiler ile daha koyu tenli kişilere de lazer epilasyon yapılmaya başlandı. Günümüzde lazer epilasyon, en yaygın medikal estetik prosedürlerinde botoks ve dolgu enjeksiyonlarından sonra ikinci sırada yer almaktadır. Eskiden sadece açık tenli kişilerde lazer epilasyon mümkünken artık siyahi kişilere bile lazer epilasyon yapılabilmekte. Kadınlar kadar erkekler de istenmeyen tüylerinden kurtulmak için sıklıkla lazer epilasyon yaptırıyorlar. Her geçen büyüyen lazer epilasyon pazarı hasta konforunu ön plana çıkaran teknolojilerin gelişmesinin önünü açmıştır.

Buz Lazer™ Platinum ile Lazer Epilasyonun Avantajları

Dünyanın önde gelen lazer üreticilerinden Alma firması tarafından geliştirilen ve Türkiye’de Buz Lazer™ Platinum olarak lanse edilen Soprano ICE™ Platinum günümüzün en gelişmiş ve etkili lazer epilasyon cihazlarından biridir. Etkili, güvenli, ağrısız, yan etkisiz, konforlu ve hızlı bir lazer epilasyon için tıbbi lazer teknolojindeki son yenilikleri deneyimle birleştirmiştir.

Tüm Cilt ve Tüm Kıl Tiplerinde Epilasyon: Lazer epilasyonda kullanılan 3 dalga boyunu da (Alexandrite, Diode ve Nd:YAG ) tek bir sistemde bulundurmanın avantajı ile tüm cilt renklerinde ve bronz tende epilasyonu mümkün kılar. İnce kıllar dahil tüm kıllarında etkili sonuçlar alınır. Açık tenden bronz tene, kalın kıllardan ince tüylere kadar geniş bir yelpazede istenmeyen tüylerle mücadele eder. Tüm yıl boyunca güvenle lazer epilasyon yaptırılabilmesini sağlar.

Yan etkisiz: Koyu renkli ciltlerde travmaya neden olabilecek tek bir yüksek enerji darbesi yerine SHR™ Tekniği (ütüleme) ile kademeli ısıtma sağlar. Buz Lazer™ cihazının patentli bu tekniği ile cilde zarar vermeden kıl kökleri etkin bir şekilde tahrip edilir. Ciltte oluşabilecek yanık, kabuklanma, renk değişimleri gibi yan etki riski minimuma iner.

Ağrısız: Ağrı toleransı her ne kadar subjektif olsa da çoğu kişi lazer epilasyon esnasında ağrı duyar. Özellikle genital bölge, erkek sırt bölgesi gibi derin tutulumlu kılların epilasyonu çok daha ağrılıdır. Buz Lazer™ Platinum epilasyon esnasında cildi serinleten gelişmiş bir kompakt soğutma teknolojisine (patentli ICE™ Teknolojisi) sahiptir. Lazer enerjisi kıl folikülünü tahrip ederken, başlığın soğuk safir ucu cildi -3 dereceye kadar soğutur. Hastalar neredeyse hiç ağrı duymazlar. Ayrıca ICE™ Teknolojisi ile cilt yüzeyinde yanık oluşma riski minimum seviyeye iner.

Hızlı: 2X1 cm tarama alanı ile uygulama süresi kısalır, lazer epilasyon seansları oldukça kısa sürede biter.

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım