Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Lazer Epilasyon Cihazlarında FDA Onayının Önemi

Son zamanlarda hemen her yerde karşımıza ‘’lazer epilasyonda bitiş garantili’’ ilanlar çıkıyor. Sokak tabelalarında görmeye alıştığımız bu ilanlara şimdi de sosyal medyada sponsorlu reklam halinde rastlıyoruz. Merdiven altı tabir edilen bu yerlerin bir çoğunda lazer epilasyon adı altında ne olduğu tam olarak bilinemeyen insan sağlığını tehdit eden cihazlarla uygulama yapılmakta. Bu nedenle lazer epilasyon yaptırmadan önce uygulama yaptırılacak merkezin seçimi çok önemli.

FDA (American Food and Drug Administration) A.B.D. Sağlık Bakanlığına bağlı ilaç, medikal cihazlar, biyolojik medikal ürünler, gıda ve diyet takviyeleri, kan ürünleri ve kozmetiklerden sorumlu bürodur. Bir tıbbi cihazın FDA onayı alabilmesi için insan sağlığını tehdit etmeyecek şekilde uluslararası standartlarda üretilmiş, gerekli testlerden ve kontrollerden geçmiş olması gerekir. FDA onayına sahip tıbbi cihazların vaat ettiği tedaviyi çevre dokulara zarar vermeden yapabildiği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. FDA onayı ayrıca bu tıbbi cihaz ile tedavinin uzun vadede yan etkilerinin olmayacağının da bir güvencesidir.

Kişinin yaşı, cinsiyeti, cilt rengi, hormonal durumu, kıllarının yoğunluğu, kalınlığı, rengi, lazer epilasyon yapılacak bölge gibi birçok etken lazer epilasyonun etkinliğinde rol aynar. Tüm dünyaca kabul görmüş kriter; lazer epilasyon ile kıllarda % 80 oranında azalma beklemek yönündedir. Bu oran bazı kişilerde % 90'lara kadar çıkabilmektedir.

Günümüzde ne yazık ki FDA onayına sahip olmayan ve hatta lazer bile olmayan cihazlarla bitme garantisi vererek lazer epilasyon yaptığını iddia eden yerler her geçen gün artıyor. Bu cihazlarla lazer epilasyon etkili olamayacağı gibi sağlık üzerinde de olumsuz etkileri olabilir; cilt üzerinde ciddi yanık, hiperpigmentasyon ve hipopigmentasyon (cilt renginde koyulaşma ve açılma), skar (yara izi) gibi birçok komplikasyon oluşabilir.

Bu nedenle lazer epilasyon yaptırmaya karar verdikten sonra öncelik FDA onayına sahip lazer cihazları kullanan merkezler arasından seçim yapmak olmalıdır.

Buz Lazer™ ve Buz Lazer™ Platinum dünya lazer öncülerinden Alma firması tarafından üretilen FDA onayına sahip lazer epilasyon cihazlarıdır. Tüm Buz Lazer™ kullanan merkezlerin uygulayıcıları cihazın detaylı eğitimini almış, sertifikaya sahip kullanıcılardır. Buz Lazer™ kullanan merkezleri web sayfamızın Nerede Yaptırabilirim sekmesini tıklayarak bulabilirsiniz

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Lazer Epilasyonun 10 Önemli Avantajı

1- Güvenli: Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin giderilmesinde son derece etkili bir yöntemdir.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Bronz tene lazer epilasyon yapılabilir. Ancak belli dalga boylarına sahip cihazlar ve düşük dozlu parametreler kullanılmalıdır.

Detayli Bilgi Al
İnce Tüylere Lazer Epilasyon

Medikal estetik alanında kullanılan lazer cihazları cilt, saç ve tırnaklardaki birçok problemin tedavisinde önemli rol oynarlar.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon ve Güneş

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili ve en gelişmiş yöntemidir.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım