Buz Lazer
Buz Lazer

Lazer Epilasyon Hangi Koşullarda Daha Etkili?

Lazer epilasyon 1997 yılında FDA onayı alan güvenli bir uygulamadır. İstenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen milyonlarca kadın ve erkek lazer epilasyondan yararlanmaktadır. Lazer epilasyon hakkında dünyada kabul gören başarı oranı % 80 civarındadır. Buz Lazer ile bu oran %90-95'lere kadar çıkmaktadır. Lazer epilasyonun etkinliğini belirleyen faktörler arasında cinsiyet, uygulama bölgesi, kıl yoğunluğu, kıl rengi, kıl kalınlığı ve cilt rengi yer almaktadır. Elbette uygulamada kullanılan cihazın FDA onaylı olması, cilt ve kıl tipine uygun dalga boyunda cihaz seçimi ve doğru dozlarla uygulama yapılması da lazer epilasyonun etkili olmasında rol oynar.

Lazer epilasyon yaptırmadan önce doktor kontrolünde gerekli konsültasyon yapılmalı ve doktorun gerekli görmesi halinde uygun tetkik ve tahliller yaptırılmalıdır. 

Lazer Epilasyon Nasıl Daha Etkili Bir Hale Getirilir?

Lazer epilasyon vücutta istenmeyen tüylerin yok edilmesi için yapılan bir uygulamadır. Etkili bir lazer epilasyon için yukarıda belirttiğimiz gibi cihaz seçimi çok önemlidir. Buz Lazer tüm cilt ve kıl tiplerind etkili ve kalıcı sonuçları ile öne çıkan bir sistemdir. Ağrısız ve acısız olan Buz Lazer üst seviyede hasta konforuna sahiptir. 

Geleneksel lazer epilasyon yöntemleri ile bronz tende uygulama yapmak için cilt renginin açılması beklenir. Bu da minimum 1 ayadır. Bu döneme denk gelen lazer epilasyon seansları ya yapılamamakta ya da düşük dozda yapılmakatadr. Aksi halde ciltte yanık oluşma riski oldukça yüksektir. Bu da lazer epilasyonun etkinliğini azaltan bir durumdur. Çünkü etkili bir lazer epilasyon için seanslara ara verilmemesi ve seanslara önerilen aralıkta düzenli olarak devam etmek gerekir. 

Buz Lazer yaz ayalarında bronz tende uygulama yapmak için geliştirilmiş yenilikçi bir sistemdir. Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinin lazer epilasyonunda FDA onayına sahiptir. Bu nedenle etkili bir lazer epilasyon için Buz Lazer ideal bir seçimdir. 

Lazer Epilasyon Hangi Zamanlarda Ve Kimlere Yapılamaz?

Lazer epilasyon hormon üretiminin fazla olduğu ergenlik döneminde önerilmez. Ergenlik döneminde kılların hormonlara duyarlılığı fazladır. Bu nedenle lazer epilasyondan istenilen sonuç alınamaz. Lazer epilasyon için ergenlik döneminin bitmesi beklenmelidir.

Hamilelere, epilepsi hastalarına ve kalp pili taşıyan kişilere de lazer epilasyon yapılmaz. Uygulama yapılcak alanda açık yara, yanık, enfeksiyon,şüpheli lezyon ve mantar gibi deri hastalıkları olan kişilere de lazer epilasyon bu hastalıklar bitene kadar yapılamaz.

Akne tedavisinde kullanılan Roaccutane gibi izotretinoin etken maddesi içeren ilaçların kullanımı esnasında da lazer epilasyon yapılmaz. Bu ilaçların kullanımı bittikten 6 ay sonra lazer epilasyon yapılabilir. Lazer epilasyon bronz tende ve solaryuma girmiş kişilere de yapılmaz, cilt renginin açılması bekelenir. Buz Lazer bronz tenlerde de güvenli olduğu için uygulanmasında sakınca yoktur. Yaz ayları dahil tüm mevsimlerde Buz Lazer güvenle uygulanır. Bu nedenle Buz Lazer günümüzün en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemidir.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Kadınlar kadar erkekler de lazer epilasyondan yaralanmaktadır. Lazer epilasyon hakkında  en fazla merak edilen konulardan biri de  lazer epilasyonun kalıcı olup olmadığıdır. Eğer kişide hormonal bir  bozukluk yoksa lazer epilasyon sonuçları kalıcıdır. Buz Lazer  hakkındaki klinik makalelerle etkili ve kalıcı sonuçlara sahip olduğunu kanıtlamış bir yöntemdir. 

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür? Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler 25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim