Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Lazer Epilasyon Hangi Koşullarda Daha Etkili?

Son zamanlarda tüylerinden tamamen kurtulmak isteyen bayanların tercihi olan lazer epilasyon uygulamaları kadınlarda %90 oranında etki gösteriyor.%10 veya %5 oranındaki kadınlarda bulunan hormon bozukluklarından dolayı yoğun kıl kökü bulunuyor. Bir kıl kökünü lazer epilasyon sayesinde kurutsanız da başka kıl köklerinden farklı kılların çıkmasını engellemiyor.

Eğer lazer epilasyon yaptırmak isteyen biri iseniz mutlaka ilk olarak doktor gözetiminde bütün tetkik ve tahlillerinizi yaptırarak lazer epilasyon işlemine başlayabilirsiniz. Erkeklerinde son zamanlarda lazer epilasyon işlemlerine ilgi duymaya başladıklarını biliyoruz. Erkeklerin en fazla koltuk altı ve yanak kısmına lazer epilasyon yaptırdıkları görülmektedir.

Lazer Epilasyon Nasıl Daha Etkili Bir Hale Getirilir?

Lazer epilasyon vücutta istenmeyen tüylerin yok edilmesi için yapılan bir işlemdir. Lazer epilasyonun sonbahar, ilkbahar ve kış aylarında uygulanması lazer epilasyondan çok daha iyi sonuçlar alınmasına sebep oluyor. Çünkü güneş ışınları bu aylarda cilde direkt olarak vurmadığından ve terleme sorunu ile karşı karşıya kalınmadığından güneş ve terden dolayı beslenen kıl köklerinin daha hızlı yok olduğu görülebiliyor.

Kadınlarda en fazla lazer epilasyon uygulama bölgesi, yüz, koltuk altı, bikini bölgesi, kol üstü kılları ve bacakların tümünün temizlenmesi. Erkeklerde ise en fazla tercih edilen bölgeler sakalların üst bölgesi, sırtta çıkan kıllar, omuz bölgeleri, göğüs bölgesinin bir kısmı, ense ve boyun bölgesinde çıkan kılların lazer epilasyonla temizlenmesi olarak karşımıza çıkıyor.

Lazer Epilasyon Hangi Zamanlarda Ve Kimlere Yapılamaz?

18 yaş altı olan hiçbir kişiye lazer epilasyon uygulaması yapılamaz. Vücudunda yanık bulunan kişilere veya vitiligo, sedef ve mantar gibi deri hastalıkları olan kişilere de lazer epilasyon uygusu tedavisi bu hastalıklardan bitene kadar yapılamaz.

Akne tedavisi için ilaç kullanan kişilerde de lazer epilasyon yapılamayacağı gibi, bronzlaşmak için solaryumda kalarak cildinde yanıklar oluşmuş veya güneşten dolayı cilt yanıkları olan kişilere de uygulanamaz. Fakat cilt yanıkları tam tedavi edildikten sonra bu kişilere lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir.

Ciltlerindeki tüyler açık renk olan kişilerde daha az verim alındığı bilinmektedir. Fakat lazer epilasyonun son zamanlarda çok fazla gelişmiş olması nedeni ile eskiye nazaran açık renkli tüyler de çok fazla görünmeye başlamış ve etki gün geçtikçe daha fazla görülmeye başlanmıştır.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Tüylerinden kurtulmak isteyen erkeklerin ve kadınların da başvurduğu lazer epilasyonun yararları arasında en fazla merak edilen konu lazer epilasyonun kalıcı olup olmadığıdır. İyi bir harcama yaptırarak gerçekleştirdiğiniz lazer epilasyonun eğer daha sonradan bir hormon bozukluğu veya farkı bir hastalığa yakalanmadıktan sonra tüylerin tekrardan geri gelmesi diye bir şey yoktur.

Fakat daha sonradan oluşan hormon bozukluklarından sonra bazı kişilerde tüylerin hepsi olmasa da bir kısmının geri geldiği ve tekrar kişide tüylenme gözlemlendiği görülmektedir. Fakat bu lazer yaptıranlar arasında neredeyse %1 oranında kimsede görünmektedir. 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Lazer Epilasyon Ne Zaman Etkisini Gösteriyor ?

Herkesin derdi istenmeyen tüylerde kurtulmak öyle değil mi? Peki bu nasıl bir tedavi sürecine yayılıyor? Nelere dikkat etmek gerekiyor? Tüm detayları sizler içi...

Detayli Bilgi Al
Hamilelikte Lazer Epilasyon Uygulanabilir Mi?

Lazer epilasyon uygulaması 18 yaşını doldurmuş, ciddi bir sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilmektedir. Hem kadın hem de erkeklerin güvenle tercih edebil...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon Zararları

Lazer epilasyon sonrasında ciltte farklılıklar gözlemlenebilir, yanma, leke ve kızarıklık oluşabilir. Buz Lazer’in soğutucu özelliği sayesinde bu yan etkiler gö...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon Sonrası Bakım

Lazer epilasyon cilt üzerine, istenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılan bir işlemdir. Bazı kişilerin cilt hassasiyeti olduğundan dolayı alerjik reaksiyon göst...

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım