Lazer Epilasyon Hızlı ve Acısız olmalı

Vücutta istenmeyen kılların giderilmesi kuşkusuz en önde gelen kozmetik problemlerden biri, belki de en önemlisidir. Bu sebepledir ki onlarca yıldır çeşitli kıl giderme yöntemleri ve araçları geliştirilip, oldukça yaygın olarak kullanıldı. Bu amaçla kullanılan geleneksel yöntemlerin belli başlı iki olumsuzluğu vardı: Birincisi, kıl giderme klasik lazer epilasyon yöntemiyle ağrılıdır. Alexandrite lazer epilasyon cihazları, Ndyag ve Diode lazer cihazları, bunların hepsi acılıdır, istenilen sonuçları verme oranları farklılık gösterir ancak acı konusunda hepsi birbirinden ağrılıdır.

 

Ancak insanlar istemedikleri kıllardan kurtulmak için acıya katlanmayı kabullendi ve yıllarca bu saydığımız teknolojilerle istenmeyen tüylerinden kurtulma yoluna gitti. Ancak artık acı yok çünkü artık BuzLazer™ var, lazer epilasyon uygulaması anında tedavi başlığı buz tuttuğundan siz hiçbir şey hissetmiyorsunuz, hatta sıcak taş masajı konforunda bir uygulama yaşıyorsunuz.

 

İkinci olarak, kökünden yakılan kıllar kişiden kişiye ve orijinal çıkış yeri ile de ilişkili doğasına göre değişen hızlarda yeniden büyür. Bu, uygulanan prosedürün yinelenmesi demektir. Yani eskiden uzun seans süreleri ve çok seans sayıları vardı. İnsanlar mecburen buna da katlandılar. Ama artık BuzLazer™ lazer epilasyon cihazı ile tüm vücut uygulama süresi ortalama 35 dakika kadar kısa ve yine ortalama 4-6 seans size istenilen optimum sonucu veiyor. Bu nedenlerle günümüzde epilasyon için yöntem ve araç geliştirmek için yapılan çalışmalar, öncelikle ağrıyı azaltmaya ve etkiyi kalıcılaştırmaya yönelikti. Tabii ayrıca; yan etkisinin olmaması, hızlı, ucuz olması, kolay ulaşılabilir ve uygulanabilir olması da istenen başka özelliklerdi. Bu eksiklerin hepsini 2008 yılında Alma Lasers adlı lazer cihazları üreticisi Soprano Lazer Cihazlarını üreterek lazer epilasyon uygulamalarında yepyeni bir sayfa açtı ve o günden sonra Alma Lasers bu teknolojiyle bir dönemi bitirip yenisini başlattı, işte yine şimdi BuzLazer™ Soprano ICE lazer epilasyon cihazı ile ezber bozmaya devam ediyoruz.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Dudak Üstü Lazer Epilasyon

Dudak üstündeki kalın kılların lazer epilasyonu daha kolaydır. Ancak ilerleyen seanslarla birlikte kıllar incelmeye başladığında, birçok lazer epilasyon yöntemi...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yenilikler

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerle mücadelede en kalıcı ve en sağlıklı metottur. Kadın/Erkek milyonlarca kişi lazer epilasyondan yararlanmaktadır.

Detayli Bilgi Al
Yeni Nesil Lazer Epilasyon

1997 yılında FDA onayı alan lazer epilasyon istenmeyen tüylerle mücadelenin en kalıcı yöntemi olarak yıllardır uygulanmaktadır.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon: Bilmeniz Gereken Her Şey

Hayallerinizdeki gibi pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmak için tıraş, ağda gibi yöntemler yaptırmanız gerekmez.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım