Lazer Epilasyon Ne Zaman Etkisini Gösteriyor ?

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en güvenilir ve en etkili yöntem lazer epilasyondur. Günümüzde  kadınlar kadar erkekler de lazer epilasyona yoğun ilgi gösteriyor. Lazer epilasyon nasıl bir tedavi sürecine yayılıyor? Nelere dikkat etmek gerekiyor? Lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyor ve siz tüylerinize ne zaman veda ediyorsunuz? Tüm bu detayları sizler için derledik.

Doğru Uygulama ile Hızlı Tedavi

Lazer epilasyonda hızlı ve etkili sonuç alabilmek için öncelikle doğru uygulamayı tercih etmek çok önemlidir. Doğru uygulama kıl ve cilt tipine uygun dalga boyuna sahip sistemelri tercih etmek anlamına geliyor. Örneğin; koyu cilt tipleri ve bronz ten için Alexandrite lazer cihazları uygun değildir. Bronz tende Alexandrite lazerlerin yanık yapma riski oldukça yüksektir.  Yine yüzdeki ayva tüyleri içinn Alexandrite lazerler uygun değildir, çünkü Alexandrite lazerler ayva tüylerinde aktivasyon yapabilirler. Bu sebeple uygun dalga boyuna sahip lazer epilasyon cihazlarının seçimi oldukça önemlidir.

Günümüzde ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde etkili, bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenli olan Buz Lazer ile tüm cilt ve kıl tiplerinde lazer epilasyon yapmak mümkün olmaktadır. Buz Lazer yaz ayalrında da yan etki riski olmadan uygulanan gelişmiş bir lazer epilasyon yöntemidir. ICE Teknolojisi ile cildi -3 dereceye kadar soğutan Buz Lazer ağrısız, acısız ve konforlu bir lazer epilasyon sunmaktadır.

Lazer Epilasyon Ne Zaman Etkisini Gösteriyor ?

Lazer epilasyondan önce kıllar jilet yardımı ile kısaltılır. Bu işlem bazı lazer epilasyon yöntemlerinden 2-3 gün önce yapılır, Buz Lazer epilasyondan ise 1 gün önce yapılması önerilir. Lazer epilasyondan sonra, uygulama yapılan alandaki kıllar yaklaşık 3-4 gün sonra cilt yüzeyine çıkmaya başlar. Lazer epilasyon büyüme evresindeki kıl köklerinde etkili olur. Tüm kılları ayna anda  büyüme evresinde yakalamak mümkün değildir.  Bu nedenle birden çok seans gerekir.   Kıl büyüme döngüsü göz önünde bulundurularak, uzayan kılların maksimum 2-3 hafta sonra döküleceğini söyleyebiliriz. Kıllar bu sürede elle çekmeye gerek kalmadan kendiliğinden dökülür. Bu döngü tüm lazer epilasyon yöntemlerinde aynıdır. Uzayan kılların  dökülmesi tamamlandıktan sonra ortalama 4 ile 6 hafta arası kadar bir süre kıl uzamaz. Bu süreçten sonra artık yavaş yavaş  tekrar kıllar uzamaya başlar. Kılların yeniden uzamaya başlaması yeni bir seansın geldiğinin habercisidir. Bu sebeple seans aralıkları yüz için 4-5 hafta, vücut için 6-8 hafta arasında olmalıdır. Lazer epilasyon seanslarına düzenli devam etmek ise hem daha hızlı hem de daha etkili sonuç alınmasına neden olur. Her seansta bir miktar hasar gören kıl kökü, sonunda kıl üretemeyecek düzeyde tahrip olur ve lazer epilasyon tamamlanmış olur. 

Her lazer epilasyon seansında kıl kökü bir miktar tahrip olur. Ve her uzadığında bir miktar  incelmiş olduğu fark edilir. Bu nedenle lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyor diye merak edenler için, ilk seanstan sonra bile etkisini göstereceğini söylemek mümkün. 


Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Kıl yapısına göre tamamen sonuç almak için bazen 6 seans yeterli olurken bazen de 8-10 seans gerekebilir. Kıl yapısı kadar, kılın bulunduğu bölge ve cilt rengi de seans sayısını belirleyen faktörler arasındadır.
Buz Lazer  FDA onayına sahip etkili bir sistemdir. Buz Lazer ortalama 8 seans  önerilmektedir. Buz Lazer'in önemli avantajlarından biri her mevsim uygulanabilmesidir. Bu nedenle yaz aylarına denk gelen seanslarda aksama yaşanmaz ve seanslara ara vermek gerekmez. 

Buz Lazer Epilasyonun Başarısı Yüzde Kaçtır ?

Buz Lazer günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemidir. Buz Lazer etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir. Eğer kişide hormonal bir problem yoksa Buz Lazer ile ortalama yüzde 90 oranında kıllarda azalma sağlanmaktadır.


Buz Lazer Herkeste Aynı Sonuçları Veriyor Mu ?

Buz Lazer hem kadın hem de erkeklerde etkili ve kalıcı bir yöntemdir. Hakkıdaki bilimsel çalışmalarla etkinli ve güvenli bir yöntem olduğunu kanıtlamıştır. Ağrısız, acısız, hızlı ve konforlu bir lazer epilasyon sunan Buz Lazer günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemidir. Buz Lazer Epilasyonun Sonuçları Kalıcı Mıdır ?

Lazer epilasyon yaptıranların en çok merak ettikleri konulardan bir tanesi de sonuçların kalıcı olup olmadığıdır. Buz Lazer, kişide hormonal bir problem yoksa kalıcı sonuçları ile bilinen bir yöntemdir.  Buz lazer epilasyon seaslarına önerilen arakıklarda düzenli bir şekilde devam edildiğinde ve önerilen tüm seanslar tamamlandığında sonuçlar kalıcıdır.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım