Lazer Epilasyon Ne Zaman Etkisini Gösteriyor ?

Herkesin derdi istenmeyen tüylerde kurtulmak öyle değil mi? Peki bu nasıl bir tedavi sürecine yayılıyor? Nelere dikkat etmek gerekiyor? Tüm detayları sizler için derledik. Lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyor ve siz tüylerinize ne zaman veda ediyorsunuz inceleyelim.

Doğru uygulama ile hızlı tedavi

Lazer epilasyonda hızlı ve etkili sonuç alabilmek için öncelikle doğru uygulamayı tercih etmek çok önemlidir. Bu sebeple Soprano Ice cihazı ile sunulan Buz Lazer tedavisinin hem kısa zamanda hem de etkili sonuçlar verdiğini söylemek çok yerinde bir bilgi olacaktır. Özellikle yaz ayına tertemiz bir şekilde girmek isteyen kadınlar ve erkekler kış aylarında tedavilerine başlarlarsa yaz ayına doğru artık bu tüy sorunlarından da çok büyük oranda kurtulmuş olurlar

Lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyor ?

Lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyor diye merak edenler için ilk olarak yapılan işlem sonrası yaklaşık 4 gün sonra zer uygulaması yapılmış alanda ki tüyler ve kıllar cildin yüzeye çıkmaya ve dökülmeye başlayacaklarına şahit olacaksınız. Bu dökülme işlemi herkeste hemen hemen 15 gün boyunda sürebilir. Bu süreçte tüy dökülmesi tamamlanır ve ortalama 4 ile 6 hafta arası kadar yeni bir tüy ya da kıl çıkması yaşanmaz. Bu süreçten sonra artık yavaş yavaş kişi tekrar tüylenmeye başlar. İşte bu da yeni bir seansın geldiğini haber eden ayrıntılardan biri olur. Bu sebeple her seans arası en az bir ay olarak planlanır. Düzenli devam etmek ise hem daha hızlı hem de daha etkili sonuç almanıza yardımcı oluyor olacak.

Lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyor denildiğinde ilk seanstan sonra bile etkilerini görmeye başlayacaksınız. İlk çıkan yoğun kıllanmaların her seans sonrasında artık azalarak devam ettiğini görebileceksiniz. Kıl yapınıza göre tamamen sonuç almak bazen 6 seanstan önce ya da sonra meydana gelebilir.

Lazer epilasyon seansı ne kadar devam edecektir ?

Buz lazer ile artık ömür boyu tedavi diye bir durum elbette yok. Sizler Lazer epilasyon yaptırdıktan sonra ortalama 6 ile 9 gibi bir planlama dahil olarak devam ettiriyor olacaksınız. Buz Lazerin en önemli ayrıntısı olan her mevsimde yapılması ara verilmemesine ve böylelikle tedavinin daha başarılı olmasına katkı sağlayacaktır. Bu sebeple dilediğiniz her mevsimde buz lazer tedavisi için kliniğin kapısını çalabilirsiniz. Ama yaz ayına daha rahat girmek isterseniz yaz bitimi ile seanslara başlamanız dahilinde bir sonra ki yaz ayına artık kıllarınızdan ve tüylerinizden arınmış şekilde girmiş olursunuz.

Buz lazer epilasyon başarısı yüzde kaçtır ?

Buz lazer bugüne kadar yapılmış en iyi teknoloji diyebiliriz. Şu an ki sonuçlar ortalama yüzde 90 oranında yüz güldürmektedir. Bu konu lazer epilasyon olunca ve eksi yöntemlere baktığınızda çok yüksek ve başarılı bir oran olarak karşınıza çıkıyor. Bu sebeple sizler de isterseniz tek bir bölgeniz için ya da birçok bölgeniz için buz lazer tedavisini talep edebilirsiniz.

Buz lazer nasıl daha etkili hale getirilir ?

Buz lazerin çok daha etkili hale getirilmesi için özellikle sonbahar, ilkbahar ve kış aylarını tercih edebilirsiniz. Kıl kökleri çok sıcaklarda ter ile daha da besleniyor. Bu sebeple her dönem yapılsa da, fırsatınız ve zamanınız var ise bu dönemleri tercih etmenizde fayda vardır. Çok daha hızlı bir şekilde ve etkili sonuçları alabilirsiniz.

Buz lazer herkese aynı sonuçları mı veriyor ?

Lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyor. Daha doğrusu kadın ve erkekte aynı etkili sonuçları verir mi diye merak edebilirsiniz. Buz lazer Soprano hem kadın hem de erkekte oldukça etkili bir yöntemdir. Üstelik soğutma başlığı sayesinde kadın ve erkeğin lazer epilasyon acı korkularını da yenmesini sağlıyor. Buz lazer kılların koyu renkli ve kalın olması durumunda çok daha hızlı sonuçlar verdiği doğrudur. Bu sebeple erkeklerde tedavi kadınlarda olan tedaviden daha kısa bir seyir gösterebilir. Özellikle yapılacak olan bölgenin de etkisi fazladır. Tedavinizin nasıl bir süreçte devam edeceği zaten en başında yapılacak kıl köklerinizin kontrolünden sonra belirlenmiş olacak ve sizlere bilgisi aktarılacaktır.

Buz lazer epilasyon kalıcı mıdır ?

Lazer epilasyon ne zaman etkisini gösteriyordan ziyade bir diğer önemli olan soru da kalıcı olup olmadığı oluyor. Lazer epilasyon hem kadınla da hem de erkeklerde hormonsal bozukluk olmadığı sürece kalıcılığı ön plana çıkmaktadır. Hormonsan bozukluk durumlarında ise yüzde 1 oranında tüy çıkış yeniden yaşanabilir ama bu oran bile oldukça düşük bir istatistiği göstermektedir. Bu sebeple sizler de buz lazer tedavilerinizi tamamlayarak istenmeyen tüy sorunlarınızdan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.
Buz lazer kalıcılığının sağlanması için kişinin gelişimini tamamlamış olması gerekiyor. Bu sebeple 18 yaş altı kimseye lazer epilasyon yapılmamalıdır. Aksi halde halen gelişmeye devam eden tüyler tedavi sonrasında yeniden çıkmaya ve kişiyi rahatsız etmeye başlayabilir.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Dudak Üstü Lazer Epilasyon

Dudak üstündeki kalın kılların lazer epilasyonu daha kolaydır. Ancak ilerleyen seanslarla birlikte kıllar incelmeye başladığında, birçok lazer epilasyon yöntemi...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yenilikler

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerle mücadelede en kalıcı ve en sağlıklı metottur. Kadın/Erkek milyonlarca kişi lazer epilasyondan yararlanmaktadır.

Detayli Bilgi Al
Yeni Nesil Lazer Epilasyon

1997 yılında FDA onayı alan lazer epilasyon istenmeyen tüylerle mücadelenin en kalıcı yöntemi olarak yıllardır uygulanmaktadır.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon: Bilmeniz Gereken Her Şey

Hayallerinizdeki gibi pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmak için tıraş, ağda gibi yöntemler yaptırmanız gerekmez.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım