Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Lazer Epilasyon Sonrası Bakım

Lazer epilasyon cilt üzerine, istenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılan bir işlemdir. Bazı kişilerin cilt hassasiyeti olduğundan dolayı alerjik reaksiyon gösterebilir. Alerjik reaksiyon göstermemesi için yan etkilerini daha önceden durdurmak gereklidir.

Lazer epilasyondan sonra çıkan bu alerjik reaksiyonlar kesinlikle kalıcı kızarıklık veya kaşıntı oluşturulmaz. Hassas yapılı kişiler için bulunan pudralar ve alerjik etkili kremlerle birlikte tamamen ortadan kalkarak kişi eski cilt yapısına kavuşmaktadır. Erkeklerin de kadınlar kadar tercih ettiği lazer epilasyon 18 yaşından başlayarak her yaşta kişiye yapılmaktadır.

18 yaşın altındakilerden başka bir de deri rahatsızlığı taşıyan veya yeni bir yanık vakası geçirmiş kişilerde lazer epilasyon yapılmamaktadır. Fakat bunun dışında ileriki yaşlarda yapılma sınırı yoktur. Güvenle herkese yapılabilecek cilt bakım işlemleri arasındadır.

Lazer Epilasyondan Sonra

  1. Lazer epilasyon yapıldıktan sonra hemen geçen veya bazı zamanlardı bir miktar zaman kalan komplikasyonlar bulunmaktadır. Bunlar purpura, atrofik sikatriks, hiperpigmentasyon, kabarcık, eritem-ödem, erezyon, hipopigmentasyon ve hipertrofik sikatriks olarak sayılabilir. Bunların hepsi cilt ve cilt altı problemleridir.
  2. Lazer epilasyon işlemi yapılan yerde bazı kişilerde kızarıklık, kaşıntı ve kabarcıklı bir görüntü oluşabilir. Fakat işlemden sonra lazer epilasyon olan kişilere verilen kremler lazer epilasyon yapılan kişiyi rahatlatmak için yeterlidir.
  3. Lazer epilasyon yapılan kısmınızı kesinlikle güneş enerjisinden ve fazla ısıdan korumalısınız. Çünkü güneş ışınları lazer ile cilt hasar gördüğü için cildi tekrardan yakarak yanıklara bile sebep olabilir. Lazerden çıkarak eve giderken güneş altında kalacaksanız o zaman mutlaka güneş koruyucu kremler kulanınız.
  4. İşlem yapılan alana 24 saat boyunca tahriş olmaması için hiçbir şekilde kimyasal karışımlı parfüm, deodorant ve kimyasal içerikli sabunlar kullanmayınız.
  5. Cildinizi tahriş yapabilecek girişimlerden uzak durun. Yani sizin için lazerden eve döndüğünüzde sıcak küvette banyo, kese yapımı, peeling, cilt bakımı, hamam ve sauna maalesef yasaktır.
  6. Çok sık bir şekilde lazer epilasyon seanslarını tekrarlatmayınız. Bir seansın arası en az 20 gün kadar olmalıdır. Aksi takdirde bir önceki seanstan sonuç almanız bir miktar kadar zorlaşabilir.
  7. Seans aralarında çıkan tüyleriniz için kesinlikle ağda veya epilasyon aletleri ile tüylerinizi almayınız. Bu seans aralarında sadece jilet ile tüylerinizi alabilirsiniz. ağda ve epilasyon aletleri ile diğer kıl köklerini de canlandırarak lazer epilasyondan sonuç almayı zorlaştırırsınız.
  8. Çene, bıyık ve tam yüz olarak epilasyon yaptırıyorsanız o zaman biraz sabırlı olmalısınız. Çünkü bikini bölgesi ve yüz cildi biraz daha diğer bölgelere göre tüy konusunda inatçıdır. Çok su gören cilt alanları olduğu için ıslak alanlarda lazer epilasyon biraz daha zor bir sonuç göstermektedir. Buna göre yaptırmak istediğiniz epilasyon işleminde biraz sabırlı olmalısınız. Fakat epilasyon yapandan yapana da işlemin süresinin ve sonucunun değiştiğini unutmayınız.
BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Lazer Epilasyon Ne Zaman Etkisini Gösteriyor ?

Herkesin derdi istenmeyen tüylerde kurtulmak öyle değil mi? Peki bu nasıl bir tedavi sürecine yayılıyor? Nelere dikkat etmek gerekiyor? Tüm detayları sizler içi...

Detayli Bilgi Al
Hamilelikte Lazer Epilasyon Uygulanabilir Mi?

Lazer epilasyon uygulaması 18 yaşını doldurmuş, ciddi bir sağlık problemi olmayan herkese uygulanabilmektedir. Hem kadın hem de erkeklerin güvenle tercih edebil...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon Zararları

Lazer epilasyon sonrasında ciltte farklılıklar gözlemlenebilir, yanma, leke ve kızarıklık oluşabilir. Buz Lazer’in soğutucu özelliği sayesinde bu yan etkiler gö...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon Hangi Koşullarda Daha Etkili?

Son zamanlarda tüylerinden tamamen kurtulmak isteyen bayanların tercihi olan lazer epilasyon uygulamaları kadınlarda %90 oranında etki gösteriyor.%10 veya %5 or...

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım