Lazer Epilasyon Sonrası Tekrar Kıl Çıkar Mı?

Lazer epilasyon FDA onayına sahip güvenli cihazlar ile uygulandığı sonuçlar kalıcıdır. Kişide hormonal bir rahatsızlık yoksa lazer epilasyondan sonra kıllar yeniden çıkmaz. Ancak lazer epilasyondan sonra kişide hormanal düzensizlik meydana gelecek olursa yeniden kıllanma görülme ihtimali vardır.

Buz Lazer günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemidir. Etkili ve kalıcı sonuçlara sahip Buz Lazer, ağrısız  bir yöntem olması ile de yoğun ilgi görmeketedir. Buz Lazer epilasyondan sonra bitmiş kıllarda yeniden artış görülmez.  

Nadiren lazer epilasyon bittikten bir yıl kadar sonra o bölgede bazı tüycükler çıktığını görmek mümkündür. Gerçi bu tüyler tedavi öncesi sıklıklarında ve kalınlıklarında değillerdir ancak 2-3 tane tüy çıkması bile sonucun kalıcı olmadığı şeklinde yorumlanabilmektedir. Bu hatalı bir yorumdur. Dünyada kabul edilen kriter lazer epilasyonun istenmeyen kıllarda % 80 oranında başarı (azalma) sağlamasıdır. Buz Lazer ile bu oran %90-95 civarındadır. Kalan %10 civarındaki kıllar içinse senede bir kez yapılacak lazer epilkasyon seansı yeterli olacaktır. 

Merdiven altı tabir edilen yerlerde sahte cihazlarla yapılan uygulamalardan sonra kılların tekrar çıktığı yönünde çok fazla bilgi gelmektedir. FDA onayı olmayan bu cihazların çoğu lazer bile değildir ve bu cihazların hiç bir güvenlik kaydı yoktur. Bu cihazlarla kesinlikle uygulama yaptırılmamalıdır. 

Sonuç olarak etkili bir lazer epilasyondan sonra kıllar tekrar çıkmaz. Buz Lazer gibi güvenli cihazlarla sonuçlar kalıcıdır. 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Hijyenik Başlık ile Güvenli Lazer Epilasyon

Kişisel hijyene daha fazla dikkat edilmesi gereken bu salgın döneminde hijyenik başlıklar önemli bir avantaj sunar.

Detayli Bilgi Al
Gerçek Buz Lazer Yaptırdığınızdan Emin Misiniz?

Buz Lazer yaptığını iddia eden merdiven altı yerlerde yapılan uygulamalardan sonra hastaların sonuç alamadığı ve ne yazık ki mağduriyet yaşadığı bilgileri taraf...

Detayli Bilgi Al
Göbek Lazer Epilasyon

Göbek tüylerin giderilmesinde en etkili ve en kalıcı yöntem lazer epilasyondur. Günümüzde lazer epilasyondan yararlanan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. ...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon Seansları

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri kalıcı olarak gidermenin en etkili ve güvenli yöntemidir.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım