Lazer Epilasyon Sonrası Tekrar Kıl Çıkar Mı?

Lazer epilasyon FDA onayına sahip güvenli cihazlar ile uygulandığı sonuçlar kalıcıdır. Kişide hormonal bir rahatsızlık yoksa lazer epilasyondan sonra kıllar yeniden çıkmaz. Ancak lazer epilasyondan sonra kişide hormanal düzensizlik meydana gelecek olursa yeniden kıllanma görülme ihtimali vardır.

Buz Lazer günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemidir. Etkili ve kalıcı sonuçlara sahip Buz Lazer, ağrısız  bir yöntem olması ile de yoğun ilgi görmeketedir. Buz Lazer epilasyondan sonra bitmiş kıllarda yeniden artış görülmez.  

Nadiren lazer epilasyon bittikten bir yıl kadar sonra o bölgede bazı tüycükler çıktığını görmek mümkündür. Gerçi bu tüyler tedavi öncesi sıklıklarında ve kalınlıklarında değillerdir ancak 2-3 tane tüy çıkması bile sonucun kalıcı olmadığı şeklinde yorumlanabilmektedir. Bu hatalı bir yorumdur. Dünyada kabul edilen kriter lazer epilasyonun istenmeyen kıllarda % 80 oranında başarı (azalma) sağlamasıdır. Buz Lazer ile bu oran %90-95 civarındadır. Kalan %10 civarındaki kıllar içinse senede bir kez yapılacak lazer epilkasyon seansı yeterli olacaktır. 

Merdiven altı tabir edilen yerlerde sahte cihazlarla yapılan uygulamalardan sonra kılların tekrar çıktığı yönünde çok fazla bilgi gelmektedir. FDA onayı olmayan bu cihazların çoğu lazer bile değildir ve bu cihazların hiç bir güvenlik kaydı yoktur. Bu cihazlarla kesinlikle uygulama yaptırılmamalıdır. 

Sonuç olarak etkili bir lazer epilasyondan sonra kıllar tekrar çıkmaz. Buz Lazer gibi güvenli cihazlarla sonuçlar kalıcıdır. 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım