Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Lazer Epilasyonda Kullanılan Dalga Boyları

755 nm Alexandrite Dalga Boyu, citl tipi I-IV arası lazer epilasyonu için uygundur. Yüksek melanin emilimine sahip bu dalga boyu özellikle açık renk tenlerde koyu kılların epilasyonunda etkilidir. Ayva tüylerini tetikleyebildiğinden yüz bölgesinde tercih edilmez. 

810 nm Diode Dalga Boyu, orta seviyede melanin emilimine sahiptir. Bu nedenle koyu tenlerde ve ince kılların epilasyonunda da güvenle kullanılabilir. Kol,bacak,yüz bölgesi için idealdir.

1064 nm Nd:YAG Dalga Boyu, düşük melanin emilimi ile cilt tipi V-VI ve bronz tenlerin lazer epilasyonu için ideal bir dalga boyudur. Ciltte derine penetre olduğundan sırt bölgesi gibi derin tutulmlu kıllarda etkilir.

Tek bir dalga boyu kullandığında  daha çok geniş bir cilt ve kıl yapısında etkili olan 810 nm Diode dalga boyu tercih ediliyor. Diode dalga boyuna sahip Buz Lazer bu nedenle son yıllarda dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazlarından biri olmuştur.

Kıl folikülü 3 anatomik yapıdan oluşur;Bulge, Bulb ve Papilla. Yukarıda bahsi geçen 3 dalga boyunun her biri, kıl folikülünün farklı bir anatomik yapısını tahrip eder.

Farklı emilim ve penetrasyon seviyelerine sahip bu 3 dalga boyunun avantajlarından yaralanabilmek ve olası yan etkileri minimuma indirebilmek için Buz Lazer Platinum cihazı geliştirilmiştir. Buz Lazer Platinum dünyanın ilk ve tek 3 dalga boylu lazer epilasyon cihazıdır. Alexandrite, Diode ve Nd:YAG dalga boylarının eşit oranda karıştırılmış olduğu lazer ışını cilde uygulanır. Kıl folikülleri farklı  derinliklerde büyürler. 3 dalga boyunu tek bir cihazda birleştiren Buz Lazer Platinum, her derinlikteki kıl folikülüne ulaşabilir. 

 

 

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Lazer Epilasyonun Etki Mekanizması

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri gidermek için konsantre ışık demeti (lazer) kullanan tıbbi bir işlemdir.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonun Etkinliğini Belirleyen Faktörler

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve sağlıklı yöntemi lazer epilasyondur.

Detayli Bilgi Al
Gelişmiş Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmak ömür boyu sürecek bir mücadele gibi görünüyor.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon Cihazlarında FDA Onayının Önemi

Son zamanlarda hemen her yerde karşımıza ‘’lazer epilasyonda bitiş garantili’’ ilanlar çıkıyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım