Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Lazer Epilasyonda Kullanılan Dalga Boyları

755 nm Alexandrite Dalga Boyu, citl tipi I-IV arası lazer epilasyonu için uygundur. Yüksek melanin emilimine sahip bu dalga boyu özellikle açık renk tenlerde koyu kılların epilasyonunda etkilidir. Ayva tüylerini tetikleyebildiğinden yüz bölgesinde tercih edilmez. 

810 nm Diode Dalga Boyu, orta seviyede melanin emilimine sahiptir. Bu nedenle koyu tenlerde ve ince kılların epilasyonunda da güvenle kullanılabilir. Kol,bacak,yüz bölgesi için idealdir.

1064 nm Nd:YAG Dalga Boyu, düşük melanin emilimi ile cilt tipi V-VI ve bronz tenlerin lazer epilasyonu için ideal bir dalga boyudur. Ciltte derine penetre olduğundan sırt bölgesi gibi derin tutulmlu kıllarda etkilir.

Tek bir dalga boyu kullandığında  daha çok geniş bir cilt ve kıl yapısında etkili olan 810 nm Diode dalga boyu tercih ediliyor. Diode dalga boyuna sahip Buz Lazer bu nedenle son yıllarda dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazlarından biri olmuştur.

Kıl folikülü 3 anatomik yapıdan oluşur;Bulge, Bulb ve Papilla. Yukarıda bahsi geçen 3 dalga boyunun her biri, kıl folikülünün farklı bir anatomik yapısını tahrip eder.

Farklı emilim ve penetrasyon seviyelerine sahip bu 3 dalga boyunun avantajlarından yaralanabilmek ve olası yan etkileri minimuma indirebilmek için Buz Lazer Platinum cihazı geliştirilmiştir. Buz Lazer Platinum dünyanın ilk ve tek 3 dalga boylu lazer epilasyon cihazıdır. Alexandrite, Diode ve Nd:YAG dalga boylarının eşit oranda karıştırılmış olduğu lazer ışını cilde uygulanır. Kıl folikülleri farklı  derinliklerde büyürler. 3 dalga boyunu tek bir cihazda birleştiren Buz Lazer Platinum, her derinlikteki kıl folikülüne ulaşabilir. 

 

 

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Yeni Nesil Lazer Epilasyon

1997 yılında FDA onayı alan lazer epilasyon istenmeyen tüylerle mücadelenin en kalıcı yöntemi olarak yıllardır uygulanmaktadır.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon: Bilmeniz Gereken Her Şey

Hayallerinizdeki gibi pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmak için tıraş, ağda gibi yöntemler yaptırmanız gerekmez.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon ile Pürüzsüz Ciltler

İstenmeyen tüylerin giderilmesinde kullanılan tıraş, krem, ağda gibi yöntemler geçici çözümdür.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon Rehberi

Ağda, jilet ve benzeri yöntemlerle yapılan tüy giderme işlemlerinde kılların yeniden uzaması, istenmeyen tüylerle mücadeleyi sinir bozucu bir hale getiriyor. ...

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım