Buz Lazer
Buz Lazer

Lazer Epilasyonda Kullanılan Dalga Boyları

755 nm Alexandrite Dalga Boyu, citl tipi I-IV arası lazer epilasyonu için uygundur. Yüksek melanin emilimine sahip bu dalga boyu özellikle açık renk tenlerde koyu kılların epilasyonunda etkilidir. Ayva tüylerini tetikleyebildiğinden yüz bölgesinde tercih edilmez. 

810 nm Diode Dalga Boyu, orta seviyede melanin emilimine sahiptir. Bu nedenle koyu tenlerde ve ince kılların epilasyonunda da güvenle kullanılabilir. Kol,bacak,yüz bölgesi için idealdir.

1064 nm Nd:YAG Dalga Boyu, düşük melanin emilimi ile cilt tipi V-VI ve bronz tenlerin lazer epilasyonu için ideal bir dalga boyudur. Ciltte derine penetre olduğundan sırt bölgesi gibi derin tutulmlu kıllarda etkilir.

Tek bir dalga boyu kullandığında  daha çok geniş bir cilt ve kıl yapısında etkili olan 810 nm Diode dalga boyu tercih ediliyor. Diode dalga boyuna sahip Buz Lazer bu nedenle son yıllarda dünyada ve ülkemizde en çok tercih edilen lazer epilasyon cihazlarından biri olmuştur.

Kıl folikülü 3 anatomik yapıdan oluşur;Bulge, Bulb ve Papilla. Yukarıda bahsi geçen 3 dalga boyunun her biri, kıl folikülünün farklı bir anatomik yapısını tahrip eder.

Farklı emilim ve penetrasyon seviyelerine sahip bu 3 dalga boyunun avantajlarından yaralanabilmek ve olası yan etkileri minimuma indirebilmek için Buz Lazer Platinum cihazı geliştirilmiştir. Buz Lazer Platinum dünyanın ilk ve tek 3 dalga boylu lazer epilasyon cihazıdır. Alexandrite, Diode ve Nd:YAG dalga boylarının eşit oranda karıştırılmış olduğu lazer ışını cilde uygulanır. Kıl folikülleri farklı  derinliklerde büyürler. 3 dalga boyunu tek bir cihazda birleştiren Buz Lazer Platinum, her derinlikteki kıl folikülüne ulaşabilir. 

 

 

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür? Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler 25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim