Buz Lazer
Buz Lazer

Lazer Epilasyondan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve kalıcı yöntemi lazer epilasyondur. Günümüzde ergenlik çağını doldurmuş hemen hemen herkes lazer epilasyon yaptırıyor. İlerleyen teknolojilerle Buz Lazer™ ve bir üst modeli Buz Lazer™ Platinum cihazlarıyla acısız lazer epilasyon devri başladığından talep her geçen gün artıyor. Bu kadar yoğun talep gören lazer epilasyon öncesinde bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor.

Lazer epilasyonun başarısı ve oluşabilecek yan etki riskini minimuma indirmek için öncelikle FDA (American Food and Drug Administration) onaylı cihazlarla uygulama yapan merkezler tercih edilmelidir. Özellikle ağrı eşiği düşük kişiler için Buz Lazer ™ cihazıyla epilasyon yapan merkezler iyi bir seçim olacaktır.

Lazer epilasyon yaptırmadan önce mutlaka merkezdeki uzmana kullanılan ilaçlar ve geçirilmiş hastalıklar (özellikle cilt hastalıkları) hakkında bilgi verilmelidir. İsotretinoin etken maddesi içeren ilaçları kullananlar, ilaç kesildikten ancak 6 ay sonra lazer epilasyon yaptırabilirler.

Lazer epilasyondan yaklaşık 4 hafta öncesine kadar ağda, cımbız gibi yöntemlerle kılların alınmamış olması gerekir. Başarılı bir lazer epilasyon için kıl kökünün tahrip edilmesi gerektiğinden kılı kökünden koparan bu tarz işlemler yapılmamalıdır. Tüy sarartıcı maddeler kullanılmamalıdır. Buz Lazer ™ epilasyondan bir gün önce tüylerin jiletle alınması uygundur. Alexandrite lazer cihazları için jiletleme işleminin 2-3 gün önce yapılması gerekir.

Aktif güneşe çıkmış bronz kişiler 1-1,5 ay geçmeden Alexandrite lazer epilasyon yaptırmamalıdır. Bu süre Nd:YAG ve Diode bazlı lazer epilasyon cihazları için daha kısadır. Diode bazlı lazer cihazları olan Buz Lazer™ ve Buz Lazer™ Platinum ile bu süre 1 haftaya kadar kısalmıştır. Solaryum için de aynı süreler geçerlidir.

Kimyasal peeling ve cildi soyan retinoik asit, glikolik asit içeren ürünlerin kullanımından yüz bölgesi lazer epilasyonundan 1-2 hafta öncesine kadar kaçınılmalıdır.

Lazer epilasyon seansı öncesi uygulama bölgesine krem veya herhangi bir kozmetik ürün sürülmemelidir. Sürülmesi zorunlu bir krem var ise uygulamadan hemen önce temizlenmelidir. Yüz bölgesi lazer epilasyonundan önce makyaj yapılmamalıdır, makyaj varsa iyice temizlenmelidir.

 

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür? Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler 25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim