Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Lazer Epilasyondan Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

 İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili ve kalıcı yöntemi lazer epilasyondur. Günümüzde ergenlik çağını doldurmuş hemen hemen herkes lazer epilasyon yaptırıyor. İlerleyen teknolojilerle Buz Lazer™ ve bir üst modeli Buz Lazer™ Platinum cihazlarıyla acısız lazer epilasyon devri başladığından talep her geçen gün artıyor. Bu kadar yoğun talep gören lazer epilasyon öncesinde bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor.

Lazer epilasyonun başarısı ve oluşabilecek yan etki riskini minimuma indirmek için öncelikle FDA (American Food and Drug Administration) onaylı cihazlarla uygulama yapan merkezler tercih edilmelidir. Özellikle ağrı eşiği düşük kişiler için Buz Lazer ™ cihazıyla epilasyon yapan merkezler iyi bir seçim olacaktır.

Lazer epilasyon yaptırmadan önce mutlaka merkezdeki uzmana kullanılan ilaçlar ve geçirilmiş hastalıklar (özellikle cilt hastalıkları) hakkında bilgi verilmelidir. İsotretinoin etken maddesi içeren ilaçları kullananlar, ilaç kesildikten ancak 6 ay sonra lazer epilasyon yaptırabilirler.

Lazer epilasyondan yaklaşık 4 hafta öncesine kadar ağda, cımbız gibi yöntemlerle kılların alınmamış olması gerekir. Başarılı bir lazer epilasyon için kıl kökünün tahrip edilmesi gerektiğinden kılı kökünden koparan bu tarz işlemler yapılmamalıdır. Tüy sarartıcı maddeler kullanılmamalıdır. Buz Lazer ™ epilasyondan bir gün önce tüylerin jiletle alınması uygundur. Alexandrite lazer cihazları için jiletleme işleminin 2-3 gün önce yapılması gerekir.

Aktif güneşe çıkmış bronz kişiler 1-1,5 ay geçmeden Alexandrite lazer epilasyon yaptırmamalıdır. Bu süre Nd:YAG ve Diode bazlı lazer epilasyon cihazları için daha kısadır. Diode bazlı lazer cihazları olan Buz Lazer™ ve Buz Lazer™ Platinum ile bu süre 1 haftaya kadar kısalmıştır. Solaryum için de aynı süreler geçerlidir.

Kimyasal peeling ve cildi soyan retinoik asit, glikolik asit içeren ürünlerin kullanımından yüz bölgesi lazer epilasyonundan 1-2 hafta öncesine kadar kaçınılmalıdır.

Lazer epilasyon seansı öncesi uygulama bölgesine krem veya herhangi bir kozmetik ürün sürülmemelidir. Sürülmesi zorunlu bir krem var ise uygulamadan hemen önce temizlenmelidir. Yüz bölgesi lazer epilasyonundan önce makyaj yapılmamalıdır, makyaj varsa iyice temizlenmelidir.

 

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Lazer Epilasyonun 10 Önemli Avantajı

1- Güvenli: Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin giderilmesinde son derece etkili bir yöntemdir.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Bronz tene lazer epilasyon yapılabilir. Ancak belli dalga boylarına sahip cihazlar ve düşük dozlu parametreler kullanılmalıdır.

Detayli Bilgi Al
İnce Tüylere Lazer Epilasyon

Medikal estetik alanında kullanılan lazer cihazları cilt, saç ve tırnaklardaki birçok problemin tedavisinde önemli rol oynarlar.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon ve Güneş

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili ve en gelişmiş yöntemidir.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım