Buz Lazer
Buz Lazer

Yazın Lazer Epilasyon Yapılır mı ?

Lazer epilasyon ilk uygulanmaya başlandığı dönemlerde yaz aylarında uygulanamıyordu. Günümüzde halen geleneksel birçok lazer epilasyon yöntemi yaz aylarında güvenli değildir. Ancak lazer epilasyon teknolojileri sürekli gelişmektedir. Bu gelişimle birlikte artık yaz aylarında da lazer epilasyonu mümkün kılan bir seçenek var; Buz Lazer.

Buz Lazer Yaz Aylarında da Uygulanır

Dünyanın önde gelen lazer firmalarından Alma Lasers tarafından geliştirilen Soprano Ice serisi cihazlar ülkemizde Buz Lazer olarak pazarlanmaktadır. Buz Lazer patentli teknolojiler kullanan yenilikçi bir sistemdir. Eksiksiz ve konforlu bir lazer epilasyon için tüm detayların düşünüldüğü Buz Lazer yaz aylarında da güvenle uygulanır. Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinin epilasyonunda FDA onayına sahiptir. FDA onayı etkinli ve güvenli olduğunun kanıtıdır. Birçok lazer epilasyon yöntemi bronz tene uygulanamaz. Aksi halde ciltte yanık gelişebilir. Bu nedenle özellikle Alexandrite lazer epilasyon için minimum 1 ay cilt renginin açılmasını beklemek gerekir. Buz Lazer için ise bu süre sadece 1 haftadır. Güneşe çıktıktan 1 hafta sonra bronz tene Buz Lazer güvenli bir şekilde uygulanır, cilt yanığı gibi yan etkiler gelişmez. Buz Lazer epilasyondan 1 hafta sonra SPF 30 veya üzeri bir güneş koruyucu kullanmak şartıyla güneşe çıkılabilir. 

Buz Lazer Teknolojisi

Buz Lazer teknolojisi ile lazer epilasyon yaz aylarında tabu olmaktan çıkmıştır. Buz Lazer yaz ayları dahil tüm mevsimlerde güvenle uygulanmasını sağlayan gelişmiş bir soğutma sistemine sahiptir. Ice Teknolojisi olarak adlandırılan bu soğutma sistemi cildi -3 dereceye kadar soğutur. Tüm uygulama boyunca bu etkin soğutma devam eder. Bu sayede cilt yüzeyi korunurken ağrısız bir lazer epilasyon gerçekleşir. Buz Lazer epilasyonun bir diğer patentli teknolojisi ise uygulama tekniğidir. Bu uygulama tekniğinde tedavi başlığı cilt yüzeyinde sürekli hareket halindedir. Cilde temas ettiğinde buz gibi soğuk olan tedavi başlığı ile kıllar kademeli olarak ısıtılır. Kademeli ısıtma tekniği ve gelişmiş soğutma sistemi Buz Lazeri geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinden ayıran iki önemli özelliktir. Bu özellikler bronz tenlerde yaz aylarında lazer epilasyonu mümkün kılan önemli avantajlardır. 

Buz Lazer tüm cilt tiplerinde yaz aylarında da lazer epilasyonu mümkün kılan ağrısız, güvenli ve konforlu bir sistemdir.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür? Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler 25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim