Beyaz Kıl ve Tüylere Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerin giderilmesindeki kullanılan en etkili yöntemdir. Lazer epilasyon Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA onaylı bir uygulamadır. FDA onaylı cihazlarla uygulandığında etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir ve yan etki riski düşüktür. Lazer epilasyon, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından lazer ışınının emilmesi prensibiyle etki eder. Melanin tarafından emilen lazer ışını direkt kıl kökünü hedefler ve kıl kökünde lazer enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip eder. Dolayısıyla renk pigmenti içermeyen beyaz kıllarda lazer epilasyon etkili değildir. Dünyada beyaz kılları gören hiç bir lazer epilasyon yöntemi mevcut değildir.

Son yıllarda adından en çok söz ettiren lazer epilasyon yöntemi Buz Lazer FDA onayına sahip bir sitemdir. Buz Lazer patentli teknolojilere sahiptir ve bu teknolojilerle yaz ayları dahil tüm mevsimlerde güvenle uygulanmaktadır. İnce kıllar dahil tüm kıl tiplerinde etkili olan Buz Lazer,  bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde de güvenle uygulanmakatadır. 

 

Buz Lazer İnce Tüylerde ve Açık Renkli Kıllarda Etkili Midir?

Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde  en iyi sonuçlar koyu renkli tüylere sahip ve açık tenli kişilerde alınmaktadır. Bunun sebebi lazer enerjisinin kıla rengini veren renk pigmenti tarafından emilmesidir. Çok ince ve çok açık renkli tüyler (beyaz, gri ve kızıl) prensip olarak lazer epilasyon tedavisine yanıt vermezler. Ancak günümüzde Buz Lazer teknolojisinin gelişmesi ile birlikte daha geniş bir kıl yelpazesine lazer epilasyon yapılabilmektedir.  Buz Lazer az da olsa renk pigmentine sahip açık renkli kıllarda ve ince tüylerde de etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir. Bronz tende de güvenle uygulanabilen Buz Lazer, yaz ayları dahil tüm mevsimlerde uygulanmaktadır. 

Buz Lazer ayva tüylerinde aktivasyon yapmaz, bu nedenle yüz bölgesinin lazer epilasyonunda en çok tercih edilen yöntemdir. Ağrısız, acısız ve konforlu bir lazer epilasyon için Buz Lazer ideal bir yöntemdir.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Hijyenik Başlık ile Güvenli Lazer Epilasyon

Kişisel hijyene daha fazla dikkat edilmesi gereken bu salgın döneminde hijyenik başlıklar önemli bir avantaj sunar.

Detayli Bilgi Al
Gerçek Buz Lazer Yaptırdığınızdan Emin Misiniz?

Buz Lazer yaptığını iddia eden merdiven altı yerlerde yapılan uygulamalardan sonra hastaların sonuç alamadığı ve ne yazık ki mağduriyet yaşadığı bilgileri taraf...

Detayli Bilgi Al
Göbek Lazer Epilasyon

Göbek tüylerin giderilmesinde en etkili ve en kalıcı yöntem lazer epilasyondur. Günümüzde lazer epilasyondan yararlanan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. ...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon Seansları

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri kalıcı olarak gidermenin en etkili ve güvenli yöntemidir.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım