Buz Lazer
Buz Lazer

Beyaz Kıl ve Tüylere Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerin giderilmesindeki kullanılan en etkili yöntemdir. Lazer epilasyon Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi FDA onaylı bir uygulamadır. FDA onaylı cihazlarla uygulandığında etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir ve yan etki riski düşüktür. Lazer epilasyon, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından lazer ışınının emilmesi prensibiyle etki eder. Melanin tarafından emilen lazer ışını direkt kıl kökünü hedefler ve kıl kökünde lazer enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip eder. Dolayısıyla renk pigmenti içermeyen beyaz kıllarda lazer epilasyon etkili değildir. Dünyada beyaz kılları gören hiç bir lazer epilasyon yöntemi mevcut değildir.

Son yıllarda adından en çok söz ettiren lazer epilasyon yöntemi Buz Lazer FDA onayına sahip bir sitemdir. Buz Lazer patentli teknolojilere sahiptir ve bu teknolojilerle yaz ayları dahil tüm mevsimlerde güvenle uygulanmaktadır. İnce kıllar dahil tüm kıl tiplerinde etkili olan Buz Lazer,  bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde de güvenle uygulanmakatadır. 

 

Buz Lazer İnce Tüylerde ve Açık Renkli Kıllarda Etkili Midir?

Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde  en iyi sonuçlar koyu renkli tüylere sahip ve açık tenli kişilerde alınmaktadır. Bunun sebebi lazer enerjisinin kıla rengini veren renk pigmenti tarafından emilmesidir. Çok ince ve çok açık renkli tüyler (beyaz, gri ve kızıl) prensip olarak lazer epilasyon tedavisine yanıt vermezler. Ancak günümüzde Buz Lazer teknolojisinin gelişmesi ile birlikte daha geniş bir kıl yelpazesine lazer epilasyon yapılabilmektedir.  Buz Lazer az da olsa renk pigmentine sahip açık renkli kıllarda ve ince tüylerde de etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir. Bronz tende de güvenle uygulanabilen Buz Lazer, yaz ayları dahil tüm mevsimlerde uygulanmaktadır. 

Buz Lazer ayva tüylerinde aktivasyon yapmaz, bu nedenle yüz bölgesinin lazer epilasyonunda en çok tercih edilen yöntemdir. Ağrısız, acısız ve konforlu bir lazer epilasyon için Buz Lazer ideal bir yöntemdir.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür? Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler 25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim