Buz Lazer
Buz Lazer

Bıyık Bölgesine Lazer Epilasyon

Kadınlarda bıyık bölgesi hormonal etkilere duyarlı kıl köklerinin bulunduğu bir alandır. Dudak üzerindeki tüyler hormonal nedenlerle  kalınlaşarak kıl haline gelebilir. Bazen de genetik nedenlerden ötürü ergenlik döneminden itibaren bu bölgede kıllanma olur. Bıyık erkeği simgeleyen maskülen bir unsur olduğu için kadınlar bu bölgede en ufak bir tüylenmeye bile tahammül edemezler. Sürekli cımbız, ağda gibi işlemlerden bıkan kadınlar için en ideal çözüm lazer epilasyondur. Diğer yüz bölgelerinde olduğu gibi bıyık lazer epilasyonunda en ideal lazer epilasyon yöntemi Buz Lazer'dir. Buz Lazer diode tabanlı bir lazer epilasyon sistemidir. Geleneksel lazer epilasyon yöntemleri özellikle koyu renkli ciltlerde istenmeyen etkilere neden olabilmektedir. Lazer epilasyon yapılan alanda koyu renk değişimi bu etkiler arasında en sık görülenidir. Bu nedenle yan etki riski olmayan ve bronz ten dahil tüm cilt tiplerinin lazer epilasyonunda FDA onayına sahip Buz Lazer, bıyık bölgesi için ideal bir yöntemdir. Buz Lazer, ağrısız ve son derece konforlu olması ile de öne çıkan bir uygulamadır. Bıyık bölgesinda Buz Lazer 1 dakika gibi kısa bir sürede uygulanmaktadır.

Bıyık Bölgesine Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Bıyık bölgesindeki kıllar için ortalama 8 seans lazer epilasyon yaptırmak gerekir. Lazer epilasyon seans sayısında kıl rengi, kıl yoğunluğu, kıl kalınlığı ve cilt rengi gibi faktörler rol oynar. Dolayısıyla bazı durumalarda ek seans gerekebilir.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür? Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler 25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim