Buz Lazer Epilasyonda Kıllar Ne Zaman Dökülür?

Buz Lazer epilasyondan sonra diğer lazer epilasyon yöntemlerinde olduğu gibi tüyler 3-4 gün sonra cilt yüzeyine çıkmaya başlar. Bu kıllar ortalama 15-20 gün içerisinde kendiliğinden dökülür.  Dökülme süreci tamamlandıktan sonra o bölgede 4-6 hafta süreyle yeni tüy/kıl çıkmaz. Yeni tüyler çıktığı zaman ise yeni seans zamanı gelmiş demektir.

Bu süre  yüz bölgesinin lazer epilasyonu için 4-5 haftadır. Vücut bölgesinde ise bu süre 6-8 haftadır. Her lazer epilasyon seansında kıl kökü bir miktar hasar görür. Bu nedenle her seanstan sonra yeniden uzayan kılların inceldiği fark edilir. Ortalama 8 lazer epilasyon seansından sonra kıl kökü bir daha kıl üretemeyecek düzeyde tahrip olur ve o kök bir daha kıl üretemez. Böylece lazer epilasyon tamamlanmış olur. 

Buz Lazer yaz aylarında da uygulanabildiği için lazer epilasyon seanslarına yaz aylarında ara vermeye gerek kalmaz. Bu da lazer epilasyonun etkinliğini arttıran önemli bir özelliktir. Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinin lazer epilasyonunda FDA onayına sahip olan Buz Lazer, ağrısız acısız bir yöntemdir. 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Hijyenik Başlık ile Güvenli Lazer Epilasyon

Kişisel hijyene daha fazla dikkat edilmesi gereken bu salgın döneminde hijyenik başlıklar önemli bir avantaj sunar.

Detayli Bilgi Al
Gerçek Buz Lazer Yaptırdığınızdan Emin Misiniz?

Buz Lazer yaptığını iddia eden merdiven altı yerlerde yapılan uygulamalardan sonra hastaların sonuç alamadığı ve ne yazık ki mağduriyet yaşadığı bilgileri taraf...

Detayli Bilgi Al
Göbek Lazer Epilasyon

Göbek tüylerin giderilmesinde en etkili ve en kalıcı yöntem lazer epilasyondur. Günümüzde lazer epilasyondan yararlanan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. ...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon Seansları

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri kalıcı olarak gidermenin en etkili ve güvenli yöntemidir.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım