Buz Lazer Epilasyonda Kıllar Ne Zaman Dökülür?

Buz Lazer epilasyondan sonra diğer lazer epilasyon yöntemlerinde olduğu gibi tüyler 3-4 gün sonra cilt yüzeyine çıkmaya başlar. Bu kıllar ortalama 15-20 gün içerisinde kendiliğinden dökülür.  Dökülme süreci tamamlandıktan sonra o bölgede 4-6 hafta süreyle yeni tüy/kıl çıkmaz. Yeni tüyler çıktığı zaman ise yeni seans zamanı gelmiş demektir.

Bu süre  yüz bölgesinin lazer epilasyonu için 4-5 haftadır. Vücut bölgesinde ise bu süre 6-8 haftadır. Her lazer epilasyon seansında kıl kökü bir miktar hasar görür. Bu nedenle her seanstan sonra yeniden uzayan kılların inceldiği fark edilir. Ortalama 8 lazer epilasyon seansından sonra kıl kökü bir daha kıl üretemeyecek düzeyde tahrip olur ve o kök bir daha kıl üretemez. Böylece lazer epilasyon tamamlanmış olur. 

Buz Lazer yaz aylarında da uygulanabildiği için lazer epilasyon seanslarına yaz aylarında ara vermeye gerek kalmaz. Bu da lazer epilasyonun etkinliğini arttıran önemli bir özelliktir. Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinin lazer epilasyonunda FDA onayına sahip olan Buz Lazer, ağrısız acısız bir yöntemdir. 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım