Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Çene Lazer Epilasyon

Normal şartlarda kadınların çene bölgesinde kıllanma olmaz ama kullanılan bazı hormon ilaçlarından dolayı ya da genetik özelliklerden dolayı kadınların da çene bölgesinde rahatsız edici kıllar oluşabilir. Bu sebeplerden dolayı veya farklı sebeplerden dolayı oluşan çene kılları bazen seyrek bir şekilde oluşurken bazen de bütün çene bölgesinde oluşabilir. Kadınlarda güzelliğe gölge düşüren bu çene kıllarının oluşma sıklığı ya da yoğunluğu yaşanan hormonal düzensizliğin şiddetine göre değişiklik göstermektedir. Peki, oluşan bu çene kıllarıyla yaşamak zorunda mıyız? Tabi ki lazer epilasyon sayesinde böyle bir zorunluluğumuz yoktur.

Lazer epilasyon işlemleri ile çene bölgemizde oluşan kılları yok ederek o bölgeyi temiz ve pürüzsüz bir hale getirebiliriz. Lazer epilasyonun en başarılı olduğu bölgelerden biri çene bölgesi olmasının yanında bu bölgeye uygulanan lazer epilasyon seansları da çok kısa sürmektedir. Ortalama 5 dakika kadar bir sürede bütün çene bölgesini tarayarak bu bölgedeki kılları kökten yok edebiliriz. Seans sayısı kişinin kıl yapısına göre değişiklik göstereceğinden herkes için aynı seans sayısı geçerli değildir. Lazer epilasyonun en iyi gördüğü kıl yapısı kalın ve koyu renkteki kıllar olduğunu düşünürsek bu kıl yapısına sahip bayanlarda lazer epilasyon daha hızlı sonuçlar verecektir. Çene bölgemize yaptırdığımız lazer epilasyon işlemlerini uygulayabildiğimiz çok farklı cihazlar geliştirilmiştir.

Gelişen teknolojiyle birlikte bu cihazlarda da önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Özellikle buz lazer cihazlarının ön sıralarda olduğu lazer epilasyon alanında kişilerin bu cihazı tercih etmesinde çok geçerli nedenler vardır. Öncelikle insanlar güzelleşirken herhangi bir sorunla karşılaşmak istemezler yani çene bölgesindeki kıllardan kurtulmak için yüzünde oluşabilecek kızarıklık tahriş gibi herhangi bir olumsuz durumu göze almak istemezler. Böyle bir riskin yaşanma ihtimalinin olmadığı buz lazer bu noktada en fazla tercih edilen ve uygulanan cihazlar arasında yerini almıştır.

Buz lazer cihazları ile uygulanan lazer epilasyon işlemi sırasında etki sadece kıl köklerine yönelik olduğu için cildimizin diğer bölgelerinde herhangi bir olumsuzluğa neden olmamaktadır. Doğru yapılan lazer epilasyon cihazı seçimi ve doğru bir klinik seçimi lazer epilasyon işleminizin sonucunu da etkileyecektir. Özellikle çene yüzümüzde yer alan bir bölge olduğu için burada oluşabilecek herhangi bir olumsuz durumu göze almak pekte akıllıca olmayacaktır. Bu yüzden risk faktörü olmayan buz lazer epilasyon cihazları bu konuda yapılabilecek en iyi seçim olacaktır diyebiliriz.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Lazer Epilasyonun 10 Önemli Avantajı

1- Güvenli: Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin giderilmesinde son derece etkili bir yöntemdir.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Bronz tene lazer epilasyon yapılabilir. Ancak belli dalga boylarına sahip cihazlar ve düşük dozlu parametreler kullanılmalıdır.

Detayli Bilgi Al
İnce Tüylere Lazer Epilasyon

Medikal estetik alanında kullanılan lazer cihazları cilt, saç ve tırnaklardaki birçok problemin tedavisinde önemli rol oynarlar.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon ve Güneş

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili ve en gelişmiş yöntemidir.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım