Çene Lazer Epilasyon

Normal şartlarda kadınların çene bölgesinde fazla kıllanma olmaz. Ancak bazen kullanılan hormon ilaçlarından ya da genetik faktörlerden dolayı kadınların çene bölgesinde rahatsız edici kıllar oluşabilmektedir. Rahatsız edici bir görünüme neden olan bu çene kılları bazen seyrek bir şekildeyken  bazen de bütün çene bölgesini kaplayacak şekilde olabilmektedir. Kadınlarda güzelliğe gölge düşüren bu çene kıllarının oluşma sıklığı ya da yoğunluğu yaşanan hormonal düzensizliğin şiddetine göre değişiklik göstermektedir. Peki, oluşan bu çene kıllarıyla yaşamak zorunda mıyız? Lazer epilasyon sayesinde çene bölgesindeki istenmeyen kıllardan kurtulmak mümkün.

Lazer epilasyon işlemleri ile çene bölgesinde oluşan kılları yok ederek o bölgeyi temiz ve pürüzsüz bir hale getirebiliriz. Lazer epilasyonun en başarılı olduğu bölgelerden biri çene bölgesidir ve bu bölgeye uygulanan lazer epilasyon seansları çok kısa sürmektedir.  Lazer epilasyon ile ortalama 5 dakika kadar bir sürede bütün çene bölgesi kıllarından kalıcı olarak kurtulmak mümkündür.

Çene Lazer Epilasyonu Kaç Seans Sürer?

Seans sayısı kişinin kıl yapısına göre değişiklik göstereceğinden herkes için aynı seans sayısı geçerli değildir. Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinin en iyi gördüğü kıl yapısı kalın ve koyu renkteki kıllar olduğunu düşünürsek bu kıl yapısına sahip olan kişilerde lazer epilasyon daha hızlı sonuçlar verecektir. Ortalama seans sayısı vermek gerekirse yaklaşık 6-8 seans çene lazer epilasyonu için yeterlidir. Elbette kıl rengi, kıl yoğunluğu ve cilt rengi gibi etkenlere bağlı olarak seans sayıları farklılık gösterebilir.

Lazer epilasyon teknolojilerindeki gelişmelerle birlikte günümüzde ağrısız, acısız, yan etkisiz lazer epilasyon yaptırmak mümkün olmakatadır. Bu teknolojilerdeki tüm yeniliklere sahip Buz Lazer neredeyse tamamen ağrısızdır. . Öncelikle insanlar güzelleşirken herhangi bir sorunla karşılaşmak istemezler yani çene bölgesindeki kıllardan kurtulmak için yüzünde oluşabilecek kızarıklık tahriş gibi herhangi bir olumsuz durumu göze almak istemezler. Buz Lazer yan etki riskini minimuma indiren teknolojilere sahiptir ve tüm vücut bölgelerinde olduğu gibi çene bölgesinde de yanık, leke gibi riskler olmadan uygulanmakatadır.

Buz Lazer kıl köklerini etkili bir şekilde tahrip ederken çevre dokulara zarar vermez. Geliişmiş soğutma sistemi ile cilt yüzeyini korur, cildi -3 dereceye kadar soğutur ve cildi sürekli serin tutar. Lazer epilasyon neredeyse tamamen ağrısız bir şekild egerçekleşir. Doğru yapılan lazer epilasyon cihazı seçimi ve doğru bir klinik seçimi lazer epilasyonun sonucunu da etkileyecektir. Özellikle çene gibi yüz bölgelerinde karşılaşılabilecek komplikasyonlar estetik açıdan bir hayli kötü bir görünüme neden olabilir. Bu yüzden risk faktörü olmayan Buz Lazer bu konuda yapılabilecek en ideal seçim olacaktır diyebiliriz.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım