Buz Lazer
Buz Lazer

İnce Tüylere Lazer Epilasyon

Medikal estetik alanında kullanılan lazer cihazları cilt, saç ve tırnaklardaki birçok problemin tedavisinde önemli rol oynarlar. Son yıllarda medikal lazer alanında önemli gelişmeler kaydedilmiştir. Birçok hekim bu ilerlemelerin gerçekleşmesinde yol gösterici olmuştur. Bu teknolojik ve bilimsel ilerlemeler, daha fazla kişinin güvenli bir şekilde lazer cihazlarından yararlanmasına vesile olmuştur.

İstenmeyen tüylerle mücadele tarih boyunca farklı yöntemlerle gerçekleştirilmiştir. 1997 yılında FDA (American Food and Drug Administration) tarafından lazer epilasyonun güvenli ve etkili bir yöntem olduğunun onaylanması istenmeyen tüylerle mücadelede devrim niteliğinde bir gelişme olmuştur. Lazer epilasyon önceleri sadece koyu renk kıllara sahip açık tenli kişilere güvenle yapılabiliyordu. Bu da esmer kişilerin çoğunlukta olduğu ülkemizde bir hayli fazla kişinin bu uygulamadan yararlanamaması anlamına geliyordu. Gelişen teknolojiler ile cilt tipi IV ve üzeri için de artık günümüzde güvenle lazer epilasyon yapılabilmektedir. Bu elbette lazer epilasyon alanında çok önemli bir gelişmedir. Ancak ince tüylerin lazer epilasyonu günümüzde hala bir sorun teşkil etmektedir. Lazer epilasyon, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından lazer ışınının emilmesi ve lazer ışınının kıl köküne iletilmesi ile gerçekleşir. Kıl kökünde ısı enerjisine dönüşen lazer ışını kıl kökünü tahrip eder ve istenmeyen tüyler kalıcı olarak yok edilir. İnce tüylerde renk pigmenti melanin az olduğundan lazer ışınının emilmesi ve kıl köküne iletilmesi bir hayli güçtür. Özellikle koyu renkli ciltlerde ince tüylere lazer epilasyon yapılabilmesi bu nedenle çok zordur.

Buz Lazer ™ ile İnce Tüylere Lazer Epilasyon Mümkün

Yukarıda bahsi geçen teknolojik ve bilimsel ilerlemelere dünyanın ileri gelen lazer cihazı üreticilerinden Alma Lasers firması da önemli ölçüde katkı sağlamıştır. Ülkemizde bilinen adıyla Ütüleme Teknolojisinin (In-Motion Teknolojisi) mucidi olan firma, bu metot ile lazer epilasyona yeni bir boyut kazandırmıştır. Lazer epilasyon cihazının başlığının ütüleme yapar gibi sürekli hareket ettirildiği bu yöntemde diğer geleneksel yöntemlere kıyasla daha yüksek enerji güvenli bir şekilde cilde iletilebilmekte, acı ve yan etki riski minimuma inmektedir. Sistem, patentli ICE™ Teknoloji ile cildi epilasyon esnasında -3 C°’ye kadar soğutmaktadır. Bu da esmer kişilerde ve hatta bronz tenlerde oluşabilecek yanık riskini azaltmakta ve daha güvenli lazer epilasyona olanak tanımaktadır.

Ülkemizde Buz Lazer™ adı altında lanse edilen Soprano ICE lazer epilasyon cihazları, bu gelişmiş teknolojik özellikleri ile ince tüyler için de tedavi seçeneği sunmaktadır. Kişilerin tedaviyi daha iyi tolere edebilmesi için kıl foliküllerini kademeli olarak ısıtan Buz Lazer™ ile koyu tenli kişilerin ince tüylerinde bile güvenle lazer epilasyon yapılabilmektedir. Buz Lazer™ cihazında özel bir metal halka cihazın güçlü safir soğutma ucunu çevreler ve soğutma süresini uzatır. Cilt soğutma daha verimli olur ve hasta konforu üst düzeye çıkar. Ve dolayısıyla lazer epilasyon esnasında oluşabilecek komplikasyonlar da en aza iner.

Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde, ince tüy dahil tüm kıl tiplerinde güvenle lazer epilasyon yapılabilmesine imkan veren Buz Lazer™ yaz, kış tüm mevsimlerde uygulanabilmektedir.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür? Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler 25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim