Kol Lazer Epilasyon

Kol bölgemizde oluşan kıllar vücudumuzun diğer bölgelerine göre daha cılız bir yapıdadır. Özellikle bayanlarda daha ince yapılı olmasına rağmen yine de kol kıllarımızdan kurtulmak isteriz. Bu amaçla şimdiye kadar uyguladığımız pek çok yöntem olmuştur. Bazen ağda, bazen jilet ya da tüy dökücü kremlerle kol bölgemizdeki kılları yok etmeye çalıştık ama bu işlemler bizi kol kıllarımızdan kalıcı olarak kurtarmamıştır. Sürekli uygulanması gereken bu yöntemlere alternatif olarak geliştirilen ve kalıcı ve kesin sonuçlar veren lazer epilasyon sayesinde kol kıllarımıza kökünden bir çözüm getirilmiş oldu.

Seanslar halinde uygulanan kol lazer epilasyon işlemini belli aralıklarla ortalama 6 seans uyguladığımızda kol kıllarımızdan sonsuza kadar kurtulmamız mümkün olacaktır. Tabi burada uygulanan lazer epilasyon teknolojisinde yaptığımız seçim de aldığımız sonuç üzerinde etkili olacaktır. Lazer epilasyon dönemi başladığından bu yana farklı teknolojik cihazlar geliştirilmiştir. Ama bunların içerisinde en az acı hissederek hatta acı hissetmeden kalıcı olarak bizi kıllarımızdan kurtaran teknolojik cihaz buz lazer teknolojisidir diyebiliriz.

Bu teknoloji sayesinde yaptırmak istediğimiz lazer epilasyon işleminin mevsime bağlı olmaması, seans sürelerinin 10-15 dakika gibi çok kısa sürede bitmesi ve 4-5 seansta olumlu sonuçlar alınması buz lazer teknolojisinin tercih edilebilirlik potansiyelini arttırmıştır. Peki, buz lazer diğer epilasyon cihazlarına göre nasıl farklılıklar göstermektedir? Öncelikle bu cihazlarla diğer cihazlara göre daha geniş bir alana etki edebilmekteyiz. Bu sayede seans sürelerimiz daha kısa süreli olmaktadır.

Buz lazer ile acı hissini ortadan kaldırabiliriz çünkü bu teknoloji epilasyon işlemini uygularken kıl köklerine gönderdiği lazer ışınlarının ciltte herhangi bir kızarıklığa ya da acıya neden olmaması için özel başlığı sayesinde cilt üzerinde soğutma işlemi yapmaktadır. Bir başka değişle buz tutturma işlemi yapmaktadır. Adını da bu özelliğinden alan buz lazer bu sayede ciltte herhangi bir kızarıklığa neden olmadan kıl köklerini yakarak o bölgedeki kılların kalıcı olarak yok olmasını sağlamaktadır.

Kol bölgemize uyguladığımız buz lazer sonrasında bir iyileşme süresinin olmaması da buz lazer ayrıcalıklarından biridir diyebiliriz. Bu teknoloji ile uyguladığımız kol lazer epilasyon sonrasında sosyal aktivitelerimizde hiçbir aksaklık yaşamadan günlük hayatımıza kaldığımız yerden devam edebiliriz. Bu teknolojinin en güzel yanlarından biri ise yaz kış fark etmeden istediğimiz zaman uygulanabilir olmasıdır. Yani önceden olduğu gibi epilasyon işlemi yaptırmak için yaz sezonunun bitmesini beklemek zorunda değiliz.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Dudak Üstü Lazer Epilasyon

Dudak üstündeki kalın kılların lazer epilasyonu daha kolaydır. Ancak ilerleyen seanslarla birlikte kıllar incelmeye başladığında, birçok lazer epilasyon yöntemi...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yenilikler

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerle mücadelede en kalıcı ve en sağlıklı metottur. Kadın/Erkek milyonlarca kişi lazer epilasyondan yararlanmaktadır.

Detayli Bilgi Al
Yeni Nesil Lazer Epilasyon

1997 yılında FDA onayı alan lazer epilasyon istenmeyen tüylerle mücadelenin en kalıcı yöntemi olarak yıllardır uygulanmaktadır.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon: Bilmeniz Gereken Her Şey

Hayallerinizdeki gibi pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olmak için tıraş, ağda gibi yöntemler yaptırmanız gerekmez.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım