Lazer Epilasyon Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

1. Bronz Tene Lazer Epilasyon Yapılmaz

Bronz tene lazer epilasyon yapılabilir. Ancak belli dalga boylarına sahip cihazlar ve düşük dozlu parametreler kullanılmalıdır.

 Lazer epilasyon esnasında lazer ışını kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve kıl köküne iletilir. Kıl kökünde ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip eder. Lazer epilasyon etki mekanizması kısaca budur. Melanin, aynı zamanda cilde de rengini veren pigmenttir ve bronz tenlerde cildin kendi asıl rengine kıyasla daha yüksek oranda melanin bulunur. Dolayısıyla lazer epilasyon bronz cilde uygulandığında, lazer ışını ciltteki melanin tarafından yoğun bir şekilde emilir ve ciltte yanık gibi istenmeyen yan etkiler oluşabilir. Ayrıca ciltte leke oluşma riski artar. Özellikle yoğun melanin emilimine sahip Alexandrite lazer cihazları ile bronz tene yapılan lazer epilasyonlarda yan etki riski çok daha fazladır. Alexandrite lazer cihazları ile bronz tene epilasyon bu nedenle yapılmamalıdır, kişinin ten renginin açılması beklenmelidir. Düşük dozla uygulama yapılabilir, ancak bu da lazer epilasyonun etkinliğini azaltır.

Buz Lazer™, diode dalga boyuna sahiptir ve Alexandrite dalga boyuna kıyasla melanin emilimi daha düşük seviyededir. Buz Lazer™, patentli in-Motion (ütüleme) tekniği ile cildi kademeli ısıtır ve çevredeki cildin zarar görmesini engeller. Bu nedenle aktif güneş temasından 1 hafta sonra Buz Lazer™ epilasyon yapılabilir. Buz Lazer™ epilasyondan sonra mutlaka SPF 30 veya üzeri güneş koruyucu kullanılmalıdır.

 2. Lazer Epilasyon Çok Acıtır

Lazer epilasyon esnasında ciltte ısınma hissine bağlı olarak biraz acı duyulur. Anlık bir acıdır. Günümüzde etkili soğutma yöntemleri ile lazer epilasyon minimum acı duyulan bir uygulama haline gelmiştir. Buz Lazer™, patentli ICE Teknolojisi ile cildi uygulama esnasında -3 dereceye kadar soğutur ve neredeyse tamamen acısız bir uygulamaya olanak tanır.

 3. Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar

Lazer epilasyonun kısırlık yapmaz. Özellikle genital bölge lazer epilasyonunun kısırlık yapacağı yönünde maalesef çok fazla bilgi kirliliği mevcuttur. Bu söylemin hiçbir bilimsel dayanağı yoktur. Lazer ışını cildin birkaç mm altında yer alan kıl kökünü hedefler. Yumurtalıklar çok daha derinde yer alır, lazer ışınının bu derinliğe ulaşması mümkün değildir. Lazer epilasyonun kısırlık yaptığına dair literatürde hiçbir bilgi yoktur, lazer epilasyonun kısırlığa neden olduğu tek bir vaka bile yoktur.

 4. Lazer Epilasyon Kansere Neden Olur

Lazer epilasyon kanser yapmaz. Lazer ışını radyasyon içermez, dolayısıyla kanserojen değildir. Vücutta hiçbir artık bırakmaz. Koltuk altı lazer epilasyon esnasında lenf bezlerini lazer ışınından etkileneceği ve meme kanserini tetikleyebileceği endişesi yersizdir, hiçbir bilimsel dayanağı yoktur. Lazer epilasyon cilt kanserine de neden olmaz. 1997 yılında FDA (American Food and Druf Administration) tarafından etkinliği ve güvenli bir uygulama olduğu onaylanmıştır.

 5. Lazer Epilasyon İnce Tüylerde Etkili Değildir

Günümüzde medikal estetik teknolojilerindeki yenilikler ile artık ince tüylerin epilasyonu da mümkündür. Buz Lazer™, diode dalga boyuna sahip bir lazer epilasyon cihazıdır ve patentli in-Motion tekniği ile ince kılların epilasyonunda hedeflenen etkiyi sağlar.

 6. Lazer Epilasyon Açık Tenli Kişilerde Daha Etkilidir

Lazer epilasyon ile günümüzde tüm cilt tiplerinde aynı etkiyi almak mümkündür. İlk çıkan lazer epilasyon cihazları sadece açık tenli kişilerde ve koyu renkli kıllarda etkiliydi. Medikal lazer teknolojilerindeki gelişmeler ile artık tüm cilt tiplerinde ve kıl tiplerinde etkili ve kalıcı epilasyon yapılabilmektedir. Buz Lazer™ sahip olduğu patentli teknolojiler ile bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde, ince tüyler dahil tüm kıl tiplerinde etkili lazer epilasyon yapılmasını sağlar.

 

 

 

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Hijyenik Başlık ile Güvenli Lazer Epilasyon

Kişisel hijyene daha fazla dikkat edilmesi gereken bu salgın döneminde hijyenik başlıklar önemli bir avantaj sunar.

Detayli Bilgi Al
Gerçek Buz Lazer Yaptırdığınızdan Emin Misiniz?

Buz Lazer yaptığını iddia eden merdiven altı yerlerde yapılan uygulamalardan sonra hastaların sonuç alamadığı ve ne yazık ki mağduriyet yaşadığı bilgileri taraf...

Detayli Bilgi Al
Göbek Lazer Epilasyon

Göbek tüylerin giderilmesinde en etkili ve en kalıcı yöntem lazer epilasyondur. Günümüzde lazer epilasyondan yararlanan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. ...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon Seansları

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri kalıcı olarak gidermenin en etkili ve güvenli yöntemidir.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım