Buz Lazer
Buz Lazer

Lazer Epilasyon Uygulanan Bölgeler

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerin bulunduğu tüm bölgelerde uygulanan bir yöntemdir. İstenmeyen tüylerle mücadelede ağda, jilet, tüy dökücü kremler ve cımbız gibi yöntemler geçici çözümdür. Lazer epilasyon ise kalıcı sonuçlara sahip etkili bir uygulamadır. Ağda, jilet ya da tüy dökücü kremlerin kullanıldığı her vücut bölgesine lazer epilasyon yapılabilir. 

Lazer epilasyon teknolojilerindeki gelişmelerle günümüzde ağrısız ve acısız lazer epilasyon mümkün olmaktadır. Bu amaçla geliştirlen Buz Lazer ağrısız, konforlu olması yanında etkili ve kalıcı sonuçları ile de günümüzün en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemidir. 

Yüz Bölgesinde Lazer Epilasyon

Yüz bölgesi lazer epilasyonu hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilmektedir. Kadınlar bıyık, çene, yanak ve kaş şekillendirme amacıyla yüz bölgesine lazer epilasyon yaptırmaktadır. Erkekler ise sakal üzeri, sakal seyreltmek, favori ve kaş şekillendirme amacıyla lazer epilasyon yaptırmaktadır. Buz Lazer kaş şekillendirme ve sakal şekillendirme amacıyla özel bir uca sahiptir. Tedavi başlığına takılan bu uç yardımı ile bu bölgelerin epilasyonu pratik bir şekilde yapılmaktadır. Bu uç burun içi ve kulak içi erişilmesi güç alanlar için de oldukça kolaylık sağlamaktadır. Yüz bölgesi lazer epilasyonu ortalama 4-5 hafta ara ile yapılmalıdır.

Koltuk Altı Bölgesinde Lazer Epilasyon

Koltuk altı lazer epilasyon kadınlar ve erkekler tarafından aynı yoğunlukta tercih edilmektedir. Hem hijyen açısından hem de görüntü açısından koltuk altı lazer epilasyon yaptıranların sayısı her geçen gün artmaktadır. Buz Lazer geniş tedavi başlığı ile 1 dakika gibi kısa bir sürede koltuk altı lazer epilasyonu yapmaktadır. Ağrısız, acısız Buz Lazer hızlı olması ile de koltuk altı lazer epilasyon yaptıranların en çok tercih ettiği yöntemdir. 

Genital Bölgede Lazer Epilasyon

Genital bölge lazer epilasyonu yaptıranların en çok şikayet ettiği konu ağrıdır. Bu bölgedeki kıllar yoğun  olduğu için genital bölge lazer epilasyonu geleneksel yöntemlerle oldukça ağrılıdır.  Ağrısız, acısız genital bölge lazer epilasyonu için Buz Lazer ideal bir seçimdir. Buz Lazer, FDA onayına sahip güvenli bir yöntemdir. Yan etki riski yok denecek kadar azdır. Genital bölge lazer epilasyonu yumurtalıklara zarar vermez. Yumurtalıklar derin yerleşimlidir, lazer ışını bu derinliğe erişemez. Dolayısıyla genital bölge lazer epilasyonu yumurtalıklara zarar vermez ve kısırlık yapmaz. Lazer epilasyon, Buz Lazer gibi FDA onaylı cihazlarla uygulandığında vücuda zarar vermez.

Bacak Bölgesinde Lazer Epilasyon

Kdınların her daim temiz olmasını istediği bölgelerin başında bacak bölgesi gelmektedir. Özellikle yaz aylarında asla ihmal edilemeyen bacak temizliği için lazer epilasyon en iyi çözümdür. Buz Lazer, bronz ten dahil tüm ciltlerinde güvenli olduğu için yaz aylarına denk gelen seanslarda da uygulanabilmektedir. Buz Lazer ile maksimum 15 dakika süren seanslar ile bacak bölgesindeki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak mümkün. Buz Lazer sonrası bacaklar pürüzsüz bir görünüm alır, kıl batıkları gibi istenmeyen durumlar da tedavi edilmiş olur. 

Sırt Bölgesinde Lazer Epilasyon

Bazı erkeklerin sırt bölgesinde aşırı kıllanma olabilmekte ve bu durum  kötü bir görünüme neden olmaktadır. Bu durum genetik kaynaklı olabildiği gibi hormonal nedenlerden dolayı da olabilmektedir. Sebebi her ne olursa olsun bu bölgedeki aşırı kıllanma can sıkıcı bir durum yaratır. Günümüz modern erkeği bu görünümden kurtulmak için lazer epilasyondan yararlanmaktadır. Sırt bölgesindeki kılalr derin yerleşimli olduğu için bu bölgenin lazer epilasyonu çok ağrılıdır. Ağrısız, acısız olması nedeniyle Buz lazer sırt bölgesinde erkeklerin en çok tercih ettiği lazer epilasyon yöntemidir. Ortalama 8 seans önerilen sırt lazer epilasyonu Buz Lazer ile masaj konforunda gerçekleşmektedir.

Göğüs Bölgesinde Lazer Epilasyon

Sırt bölgesiyle hemen hemen aynı özelliklere sahip olan göğüs bölgesindeki  kıllar için de Buz Lazer ideal bir çözüm sunar. Günümüzde erkekler aşırı kıllanma olmasa bile göğüs kıllarından tamamen kurtulmak istemektedir. Daha önceleri lazer epilasyonun ağrısından dolayı  mesafeli duran erkekler, Buz Lazer ile birlikte yoğun olarak lazer epilasyon yaptırmaya başlamıştır. Etkili ve kalıcı sonuçlara sahip Buz Lazer, masaj konforunda ağrısız ve acısız olması ile günümüz erkeklerinin lazer epilasyona olan ilgisini de arttırmıştır. Buz Lazer dönemi başladığından beri lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı artmıştır. 

Kol Bölgesinde Lazer Epilasyon

Kol bölgesi lazer epilasyonu daha çok kadınlar tarafından tercih edilse de erkekler arasında da yaptıranlar bulunmakta. Özellikle yüzücü erkekler kol bölgesine lazer epilasyon yaptırmaktalar. Lazer epilasyon  hem üst kol hem de alt kola uygulanmaktadır.  Buz lazer ile sadece 5 dakikada kol lazer epilasyonu yaptırmak mümkün olmakta. Tüm diğer vücut bölgelerinde olduğu gibi kol lazer epilasyonunda da Buz Lazer en çok tercih edilen yöntemdir. Bunda etkili sonuçları yanında ağrısız olmasının payı da oldukça fazladır.

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür? Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler 25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim