Buz Lazer
Buz Lazer

Lazer Epilasyon ve Güneş

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili ve en gelişmiş yöntemidir. İstenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen kişilerin estetik kaygılarını gideren lazer epilasyon tüm dünyada popüler bir uygulamadır. Özellikle yaz tatillerinde koltuk altı, bacak, bikini bölgesindeki tüylere kalıcı çözüm bulmak isteyen kişiler açısından büyük rahatlıktır.

Yaz aylarında lazer epilasyon yaptırılmış pürüzsüz bir tenle sahilde olmak için sabırsızlanmak son derece doğaldır. Fakat lazer epilasyondan hemen sonra güneşe maruz kalmak, istenmeyen bazı komplikasyonlara neden olmaktadır. Lazer epilasyondan hemen sonra cilt UV (Ultraviyole) ışınlarına karşı hassaslaşacağından güneşten bir süre uzak durmak gerekir. Lazer epilasyon, lazer ışınının kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilip kıl kökünü tahrip etmesi prensibiyle etki eder. Lazer epilasyon işlemi görmüş alanın UV ışınına maruz kalması cilt hasarı riskini arttırır. Yeterli süre güneşten uzak kalmayan kişilerde uygulama alanında hiper/hipopigmentasyon riski görülme sıklığı fazladır. Hiperpigmentasyon bölgenin diğer cilt rengine göre koyulaşması, hipopigmentasyon ise diğer cilt rengine göre bölgenin renginin açılmasıdır. Artan güneş hasarı ile birlikte cilt iyileşmesi de gecikir. Lazer epilasyondan sonra güneşe maruz kalmamak kadar öncesinde de 1 ay kadar güneşe çıkmamış olmak gerekir.

Özetle; klasik lazer epilasyondan 1 ay önce ve 1 ay sonra güneşe maruz kalmamak gerekmektedir. Günümüzde lazer epilasyonda devrim niteliğinde teknoloji kullanan Buz Lazer ™ ve bir üst modeli Buz Lazer™ Platinum ile bu süre 1 haftaya inmiştir.

Buz Lazer™ ile Yaz Aylarında da Lazer Epilasyon Mümkün

Şimdiye dek yaz aylarına denk gelecek lazer epilasyon seansları hep sorun olmuştu. Ortalama 2 ayda bir yapılan lazer epilasyon seansları yaz aylarına denk geldiğinde ya düşük doz uygulama yapılıyor ya da bronz tenin açılması açılması bekleniyordu.  Uygulamadan sonra 1 ay güneşe çıkmamak gerektiğinden tatil programlarını oluşturmak da zor oluyordu. Buz Lazer™ ile bu sorun tamamen ortadan kalkmış durumda. Buz Lazer™ gelişmiş teknolojisi ile her mevsimde güvenle lazer epilasyon yapılabilmesine olanak tanıyor.

Buz Lazer™ SHR Metodu (Ütüleme) ile kıla rengini veren melanin pigmentini benzersiz bir yöntem kullanarak etkilediğinden, bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde yaz/kış yılın her zamanında lazer epilasyon yapılabilmesine imkan veriyor. Buz Lazer™ epilasyondan 1 hafta önce güneşe çıkmamış olmak, sonra da sadece 1 hafta güneşe maruz kalmamak yeterli. 1 hafta sonra güneşe çıkarken SPF 30 veya üzeri bir güneş koruyucu kullanmak gerekiyor. Lazer epilasyondan önce ve sonra en az 1 ay güneşe maruz kalmamak gerekiyorken bu süreyi 1 haftaya indiren Buz Lazer ™ ile epilasyon son derece avantajlı.

 

 

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür? Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler 25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim