Lazer Epilasyonda Yenilikler

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerle mücadelede en kalıcı ve en sağlıklı metottur. Kadın/Erkek milyonlarca kişi lazer epilasyondan yararlanmaktadır. Bu da lazer epilasyonu en popüler estetik uygulamalardan biri yapmaktadır. Yoğun ilgi gören lazer epilasyon sektörü her geçen yıl hızla büyümektedir. Günümüzde tedavi etkinliğinin yanında hızlı ve konforlu lazer epilasyon arayışları önem kazanmıştır.

Medikal estetik sektöründe öncü teknolojiler geliştiren Alma Lasers, Soprano ICE serisi ile lazer epilasyonu bir üst seviyeye taşımıştır. Ülkemizde Buz Lazer olarak lanse edilen Soprano ICE serisi cihazlar, benzersiz özellikleri ile günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemlerinin başında gelmektedir.

Buz Lazer Epilasyon Farkı

Tüm lazer epilasyon yöntemleri seçici fototermoliz prensibiyle etki eder. Lazer epilasyonda hedef kromofor kıla rengini veren melanin pigmentidir. Lazer ışını melanin tarafından emilir, kıl kökünde ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünde hasar yaratır. Tekrarlayan lazer epilasyon seanslarıyla birlikte kıl kökü bir daha kıl üretemeyecek şekilde tahrip olur. Bu prensipten yola çıkarak, koyu renkli cilt tiplerinde melanin oranı fazla olduğu için bu cilt tiplerinde lazer epilasyon daha acılıdır ve yanık riski oldukça fazladır. Alma Lasers firmasının geliştirdiği SHR (Super Hair Removal) teknoloji ile artık günümüzde koyu cilt tiplerine ve hatta bronz tenlere ağrısız, yan etkisiz son derece güvenli bir şekilde lazer epilasyon yapılabilmektedir. Tüm Buz Lazer cihazlarında kullanılan bu patentli teknolojide tedavi başlığı cilt üzerinde ütü yapar gibi sürekli hareket ettirilir ve kıllar kademeli olarak ısıtılır. 10 Hz gibi yüksek tekrarlama oranı etkili, ağrısız ve güvenli bir lazer epilasyona olanak tanıyor.

Patentli ICE Teknolojisi

Buz Lazer epilasyonun bir diğer önemli yeniliği ise kullandığı patentli ICE teknolojisi. Gelişmiş bir soğutma sistemi olan ICE Teknolojisi, cildi epilasyon seansı sürecinde soğutuyor, serinletiyor. Cildi -3 dereceye kadar soğutan bu teknoloji, tüm cilt tiplerinde neredeyse tamamen ağrısız bir lazer epilasyon yapılabilmesine olanak tanıyor. Cilde değdiğinde buz gibi soğuk safir başlık ucu, cildi ferahlatıyor ve adeta masaj konforunda bir epilasyon sunuyor.

3 Dalga Boyunun Avantajı

Lazer epilasyon teknolojilerindeki yeniliklerin öncüsü olan Alma Lasers dünyanın ilk 3 dalga boylu lazer epilasyon cihazını geliştirerek bir ilke daha imza atmıştır; Soprano ICE Platinum.

Buz Lazer cihazının bir üst modeli olan Soprano ICE Platinum, lazer epilasyonda kullanılan 3 farklı dalga boyunu ( Alexandrite, Diode ve Nd:YAG) tek bir cihazda birleştirmiştir. 3 dalga boyunu eşit oranda karıştırarak atan bu cihaz, kıldaki 3 farklı anatomik yapıyı tahrip eder. Üç dalga boyunun farklı melanin emilimi ve farklı penetrasyon seviyeleri ile son derece etkili, kalıcı ve güvenli bir lazer epilasyon gerçekleşir.

Buz Lazer hakkındaki klinik makaleler ve bilimsel çalışmalarla etkinliğini kanıtlamış FDA onaylı bir cihazdır. İnce kıllar dahil tüm kıl tiplerinde etkilidir ve bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde yan etki riski olmadan epilasyon yapılabilmesine olanak tanır. Nerdeyse tamamen ağrısız olması ile hasta memnuniyet oranı yüksek bir lazer epilasyon yöntemidir.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım