Buz Lazer
Buz Lazer

Lazer Epilasyonun 10 Önemli Avantajı

1-Güvenli:

Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin giderilmesinde son derece etkili bir yöntemdir. 1997 yılında FDA (Food and Drug Administration) tarafından güvenli ve etkili bir yöntem olduğuna dair onay almıştır. Birçok klinik çalışma ve test sonucunda güvenli bir teknoloji olduğu tüm dünyada kabul görmüştür. Lazer epilasyon 22 yıldır yaygın olarak kullanılmaktadır.

2-Ağrısız ve Konforlu:

Lazer epilasyon günümüzde ilerleyen teknolojilerle artık neredeyse ağrısız bir uygulamadır. Buz Lazer ™ kullandığı patentli ICE teknolojisi ile lazer epilasyonu bir üst seviyeye taşımıştır. Epilasyon esnasında cildi -3 C°’ye kadar soğutan Buz Lazer™ acıyı minimuma indirir ve tamamen ağrısız bir uygulamaya olanak tanır. Ciltte yarattığı serinlik hissi ile son derece konforlu epilasyon imkanı sunar.

3-Yan Etkisiz:

İstenmeyen tüylerin giderilmesinde tıraş gibi yöntemler kesiklere, ağda ise ciltte tahrişe ve döküntülere neden olabilir. Lazer epilasyon FDA onayına sahip cihazlarla eğitim almış kişiler tarafından uygulandığında yan etki riski yok denecek kadar azdır. Ciltte birkaç saat sonra geçen hafif bir kızarıklık dışında yan etki oluşmaz. Bazen minik kabarcıklar oluşabilir, bu durum da bir gün içerisinde kendiliğinden geçer.

4-Etkili ve Kalıcı Sonuçlar:

Dünyaca kabul edilen kriter; lazer epilasyonun istenmeyen tüylerin %80’ini azalttığı yönündedir. Bu oran kişinin yaşı, cilt rengi, kıl rengi, kıl yoğunluğu gibi etkenlere bağlı olarak değişebilmektedir. %90-95 oranında azalma görülebildiği gibi hormonal rahatsızlığı olan kişilerde bu oran daha düşük de olabilmektedir. Kalan %10-20 civarında kıl ise açık renkli, ince tüyler haline gelir ve bunlar da yılda bir kez ek bir seansla giderilebilir. Ağda ve benzeri yöntemlere kıyasla kalıcı sonuçlar açısından lazer epilasyon rakipsizdir.

5-Hızlı Uygulama:

Lazer epilasyon hızlı bir uygulamadır. Özellikle Buz Lazer™ geniş tarama alanına sahip başlığı ile lazer epilasyon seanslarını yarı yarıya kısaltmıştır. Buz Lazer™ ile koltuk altı gibi küçük alanlar 1-2 dakika sürer, tüm vücut epilasyonu ise maksimum 45 dakika civarında sürer.

6-Zamandan Tasarruf:

Lazer epilasyon 2 ayda bir ortalama 6 seans gerektiren bir prosedürdür. Lazer epilasyon seansları bittikten sonra nadiren çıkan ince tüyler için senede bir ek seans gerekebilir. Sürekli ağda yaptırmak veya tıraş yapmak için harcanan zamanla mukayese edildiğinde çok avantajlıdır. İstenmeyen tüylerin mücadelesinde lazer epilasyon ile çok daha az zaman harcanır.

7-Paradan Tasarruf:

İstenmeyen tüylerin giderilmesinde maddi açıdan en ekonomik yöntem lazer epilasyondur. İlk başta lazer epilasyon seans ücretleri pahalı gibi gelebilir. Ancak uzun vadede düşünüldüğünde çok daha düşük maliyetlidir. Ayda en az bir kez ağda için kuaföre gitmek, kıl dökücü kozmetikler veya tıraş malzemesi satın almak bir ömür boyu sürer. Bu giderler, lazer epilasyon seansları ile mukayese edildiğinde lazer epilasyonun daha az maliyetli olduğu kolayca anlaşılır.

8-Batık Kıllara Çözüm:

Lazer epilasyonun bir diğer avantajı ise batık kılları tedavi etmesidir. Bazı ciltlerde batık kıllar fazladır ve bu da kötü bir görünüm oluşturur. Lazer epilasyon kıl kökünü tahrip ettiğinden, batık kıl sorununu çözer. Kıl dönmesi olan kişilerde de cerrahi operasyondan sonra bu bölgedeki kıl kökleri lazer epilasyon ile tahrip edilerek, hastalığın tekrarlaması önlenebilir.

9-Pürüzsüz Cilt:

Lazer epilasyon pürüzsüz, yumuşak ve ipeksi bir cilt sağlar. Ağda, jilet gibi diğer kıl giderme yöntemlerinde olduğu gibi uzayan kılların çirkin görüntüsü olmaz. Daha güzel bir cilt dokusu ortaya çıkar.

10-Özgürlük ve Güven:

Lazer epilasyon ile mayo, kısa kollu bluz, etek giyerken uzamış tüylerden rahatsız olma durumu ortadan kalkar. Özellikle yaz aylarında plajda kişi kendisini çok daha özgür ve güvenli hisseder. Spor yaparken daha fazla terlemeye neden olan kıllardan kurtulmuş olmak da lazer epilasyonun bir diğer önemli avantajdır.

 

 

 

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür? Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler 25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim