Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Lazer Epilasyon Kısırlık Yapar Mı?

N***
Merhaba, ben 21 yaşındayım. Lazer epilasyon yaptırmak istiyorum, annem kafamı karıştırdı. Kısırlık mısırlık yapar boş ver dedi. Ben hem yaptırmak istiyorum hem de açıkçası kısırlık yapar diye korkuyorum. Etrafımda lazer epilasyon yaptırmış kimse de yok ki danışayım. Bu yüzden sizden bilgi almak istiyorum. Yaptırmaya kara verirsem buz lazer yaptıracağım. Bu yüzden en güvenli bilgiyi sizden alabilirim diye düşündüm. Acilen cevabınızı bekliyorum.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon 1997 yılından beri tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Literatürde kısırlık yaptığına dair tek bir vaka bulunmamaktadır. Lazer epilasyon esnasında lazer ışını cildin birkaç milimetre altında bulunan kıl köküne kadar ulaşır. Yumurtalıklar ve diğer tüm iç organlar çok daha derinde yer alır. Lazer ışınlarının bu derinlikteki iç organlara ulaşabilmesi mümkün değildir. Bu nedenle lazer epilasyon kısırlık yapmaz. Kısırlık yapar endişesi taşımadan güvenle lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.
C***
Merhaba, ben nişanlıyım yakında evlenicem. Evlenmeden önce lazer epilasyona gitmek istiyorum. Nişanlım lazer epilasyon kısırlık yapabilir, ya çocuğumuz olmazsa falan diye korkuttu beni. Lazer epilasyon kısırlık yaparmı diye size sormak istedim. Cevap bekliyorum, lütfen cevap verin.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon kısırlık yapmaz. Uzun yıllardır tüm dünyada yaygın olarak uygulana lazer epilasyonun kısırlık yaptığına dair hiç bir bilimsel veri yoktur. Lazer epilasyonda lazer ışını, cildin birkaç mm derinliğinde bulunan kıl köküne kadar ulaşır. Yumurtalıklar çok daha derindedir. Bu nedenle yumurtalıklar ve diğer iç organlar lazer ışınından etkilenmezler.
D***
Lazer epilasyon kısır yapabilir gibi bilgilere rastladım. Aslı varmı bu bilgilerin, yumurtalıklara zarar verirmi lazer epilasyon?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon kısırlığa neden olmaz. Lazer epilasyon derinin birkaç mm altında bulunan kıl köklerini hedefler. Lazer ışını bu kıl köklerinde ısı enerjisine dönüşerek, kıl kökünü tahrip eder. Yumurtalıklar ve diğer iç organlar daha derindedir, lazer ışını bu derinliğe ulaşmaz. Dolayısıyla yumurtalıklara ve diğer iç organlara zarar vermez.
B***
Merhaba, benim lazer epilasyon hakkında merak ettiğim bir konu var. Acaba özel bölgeye lazer epilasyon yaptırmak kısırlığa neden olurmu. Buz lazer yaptırmayı düşünüyorum, bu yüzden sizin siteye sormak istedim. Cevap vermenizi bekliyorum, iyi günler.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon kısırlığa neden olmaz. Literatürde lazer epilasyonun kısırlık yaptığı hiç bir vaka yoktur. Lazer epilasyon esnasında lazer ışını kıl köküne kadar ulaşır. Kıl kökü cildin birkaç mm altındadır, yumurtalıklar ise çok daha derindedir. Lazer epilasyonun bu nedenle yumurtalıklara zarar vermesi mümkün değildir.
C***
Merhaba, sorum size tuhaf gelebilir ama benim kafamı kurcalıyor bayağı zamandır. Lazer epilasyon kısırlığa neden olur mu. Genital bölgeye yaptırırsam yumurtalıklar zarar görür ve kısır kalırım diye endişeleniyorum. Lütfen cevap verin,teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, öncelikle endişelerinizin yersiz olduğunu belirtmek isteriz. Lazer epilasyonda lazer ışını, cildin sadece birkaç mm altındaki kıl köklerine ulaşır ve daha derine nüfus etmez. Yumurtalıklar da diğer iç organlar gibi çok daha derindedir ve lazer ışınından etkilenmezler. Lazer epilasyon FDA onayına sahip son derece güvenli bir uygulamadır, kısırlık yapmaz. Literatürde de kısırlık yaptığına dair hiç bir vaka yoktur.
H***
Merhabalar hocam, benim size bir sorum olacak. Ben 24 yaşındayım, askerden yeni geldim. Kısmetse sonbaharda dünya evine gireceğim. Sırtımda ve göğsümdeki kıllardan evlenmeden önce kurtulmak istiyorum, bunun için lazer epilasyon önerdi arkadaşlarım. Hocam,lazer epilasyon kısırlık yapar mı, böyle bir risk varsa hiç yaptırmayayım.Cevabınızı bekliyorum hocam.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon kısırlık yapmaz. Lazer ışını kıl kökünde ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip eder. Kıl kökü birkaç mm derinlikte yer alır. Yumurtalık ve diğer iç organlar ise çok daha derindedir, lazer ışını bu derinliğe kadar erişemez. Dolayısıyla lazer epilasyon yumurtalıklara zarar vermez, kısırlığa neden olmaz.
D***
Ben kasık bölgeme lazer epilasyon yaptırmaktan korkuyorum kısırlık yapar diye çekiniyorum.böyle bir risk var mı acaba?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon esnasında lazer ışını sadece kıl kökünü hedefler. Kıl kökü derinin birkaç milimetre altındadır. Yumurtalıklar ve diğer iç organlar ise çok daha derindedir. Bu nedenle lazer epilasyon hiç bir iç organa zarar vermez, kısırlık yapmaz. FDA onaylı cihazlarla yapılan lazer epilasyon güvenli bir uygulamadır.
D***
Merhaba, benim tüm vucüt olmak üzere tüyler var karın bölgesine buz lazer yapıldığı zaman kısırlık olma ihtimali var diyorlar lazerin böyle Bi ihtimali söz konusu mudur?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilayon kısırlık yapmaz. Lazer epilasyon esnasında lazer ışını cildin birkaç milimetre altındaki kıl kökünü hedefler. İç organlar çok daha derindedir. Lazer ışını yumurtalıklara ve hiçbir iç organa zarar vermez, kısırlık yapmaz. Lazer epilasyonun kısırlık yaptığına dair literatürde tek bir vaka dahi bulunmamaktadır.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım