Lazer Epilasyon Sonrası Tüy Dökücü Krem Kullanılır mı?

L***
İyi günler yaklaşık 4 aydır bir klinikte koltuk altı ve göbek bölgemde bulunan tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyona devam ediyorum seanslardan öncede koltuk altımı ve göbek bölgemi jilet ile temizliyorum ama dün bir davete katılmam gerekiyordu ve koltuk altımda bulunan tüyler çok fazla uzamıştı evde jilet yoktu bende tüy dökücü krem ile aldım. Lazer epilasyon seansıma 1 hafta var daha bir sonraki seansımda sıkıntı yaratır mı?
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon uygulamaları sırasında hedef kıl kökleridir. Bu yüzden lazer epilasyon seanslarından önce kıl köküne zarar verecek ağda, cımbız gibi işlemlerden kesinlikle uzak durmak gerekir. Lazer epilasyon öncesi uygulanan bu tür işlemler kılı kökünden kopacağından ve seans esnasında lazer ışınlarının hedefleyeceği bir kıl kökü bulunmayacağından lazer epilasyonun hiçbir etkisi olmayacaktır. Fakat çok mecbur kalınır ise bir kereliğe mahsus olmak şartı ile jilet yada tüy dökücü krem ile kısaltma yapılmasında bir sakınca yoktur. Tüy dökücü krem kıl köklerine ulaşamaz tıpkı jilet gibi sadece yüzeysel olarak istenmeyen kıl ve tüyleri temizleyebilir.
S***
Ben 4 aydır lazer epilasyon seanslarıma katılım sağlıyorum dökülmelerimde çok iyi. Fakat 1 hafta sonra nişanım var ve giyeceğim elbise kısa gelecek seansıma 2 hafta var nişandan önce bacaklarımda çıkan tek tük tüyleri jilet yerine tüy dökücü krem ile alsam jilet cildimi tahriş ediyor ?
Buz Lazer
Merhabalar, normal şartlarda lazer epilasyon seans aralarında uygulama yapılan bölgelere herhangi bir müdehalede bulunmamanız gerekir. Fakat çok mecbur kalınır ise bir kereliğe mahsus kıl köklerine zarar vermeden kısaltma yapabilirsiniz. Tüy dökücü krem tıpkı jilet gibi kıl köklerine etki etmeden sadece yüzeysel olarak kısaltma yapmaktadır, tüy dökücü krem kullanmanızda bir sakınca yoktur.
S***
Merhaba lazer epilasyon seansları sonrası diğer seans aralığı uzun olduğundan bazen acil durumlarda almak gerekiyor tüyleri bu gibi durumlarda jilet yerine tüy dökücü krem kullanılabilir mi ?
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon öncesi uygulanan ağda ,cımbız gibi işlemler kılı kökünden kopacağından ve seans esnasında lazer ışınlarının hedefleyeceği bir kıl kökü bulunmayacağından lazer epilasyonun hiçbir etkisi olmayacaktır. Fakat çok mecbur kalınır ise bir kereliğe mahsus olmak şartı ile jilet yada tüy dökücü krem ile kısaltma yapılmasında bir sakınca yoktur. Tüy dökücü krem kıl köklerine ulaşamaz tıpkı jilet gibi sadece yüzeysel olarak istenmeyen kıl ve tüyleri temizleyebilir. Bu yüzden rahatlıkla kullanabilirsiniz tüy dökücü kremi.
H***
Cinsel organım ve çevresine epilasyon yaptırmaktayım fakat bazen mecbur kalıp seans aralarında jijet kullanıyorum tahrişe neden oluyor yerine tüy dökücü kullansam ne olur?
Buz Lazer
Merhabalar, öncelikle lazer epilasyon seans aralarında uygulama yapılan bölgelere herhangi bir müdehalede bulunmamanız gerekmektedir. Fakat çok mecbur kalırsanız durumu alışkanlık haline getirmeden yani bir defaya mahsus tıpkı jilet gibi tüy dökücü krem kullanabilirsiniz.Tüy dökücü krem jilet gibi kıl köklerine etki etmeden sadece yüzeysel olarak bölgenin temizliğini sağlamaktadır.
A***
Merhaba seans aralarında tüy dökücü krem kullanabilir miyiz? Sonuçta kıl köküne hiçbir etki etmiyor sıkıntı çıkar mı?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seans aralarında uygulama yapılan bölgelere kesinlikle herhangi bir müdehalede bulunmamanız gerekir, sürekli müdehalede bulunmanız lazer epilasyon seanslarının etkinliğini azaltacaktır. Tüyler kendiliğinden dökülmelidir, dökülmeyen tüylerede kontrol seansı ile gerekli işlemler yapılmalıdır. Fakat çok mecbur kalınır ise bir sefere mahsus kıl köklerine zarar vermeden tüy dökücü krem yada jilet ile kısaltma yapabilirsiniz.
E***
İyi günle ben haftada iki kere havuza gidiyorum fakat lazer epilasyon yaptırdıktan sonra tüm kıllarım aynı anda dökülmüyor çıkan tek tük kıllar tüy dökücü kremle alsam sorun olur mu?
Buz Lazer
Merhabalar öncelikle seans aralarınızda uygulama yapılan bölgede bulunan istenmeyen kıl ve tüylerinize hiçbir müdahalede bulunmamanız gerekir. Eğer çok mecbur kalınır ise kıl köklerine zarar vermeden jilet ya da tüy dökücü krem kullanmanızda bir sıkıntı yoktur. Fakat bu durumu alışkanlık haline getirmemenizi öneririm, çok mecbur kalmadıkça lütfen uygulama yapılan tüylere müdahalede bulunmayın.
Ö***
İyi çalışmalar diliyorum benim bir sorum olacaktı jilet yerine tüy dökücü krem kullanabilir miyiz? Yani çok mecbur kaldığımız durumlarda mesela benim yarın doğum günüm ve elbise giyeceğim kısa bacaklarda lazer epilasyon sonrası hafif dökülmeyenler var onları tüy dökücü ile alabilir miyim?
Buz Lazer
Merhabalar, sizinde söylediğiniz gibi normal şartlarda lazer epilasyon sonrasında uygulama yapılan alanlara hiç bir işlem uygulanılmalıdır. Fakat mecburi durumlarda tüy dökücü krem kullanımında bir sıkıntı yoktur.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım