Buz Lazer
Buz Lazer

Lazer Epilasyon Sonrası Tüy Dökücü Krem Kullanılır mı?

avatar
L***
İyi günler yaklaşık 4 aydır bir klinikte koltuk altı ve göbek bölgemde bulunan tüylerden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyona devam ediyorum seanslardan öncede koltuk altımı ve göbek bölgemi jilet ile temizliyorum ama dün bir davete katılmam gerekiyordu ve koltuk altımda bulunan tüyler çok fazla uzamıştı evde jilet yoktu bende tüy dökücü krem ile aldım. Lazer epilasyon seansıma 1 hafta var daha bir sonraki seansımda sıkıntı yaratır mı?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon uygulamaları sırasında hedef kıl kökleridir. Bu yüzden lazer epilasyon seanslarından önce kıl köküne zarar verecek ağda, cımbız gibi işlemlerden kesinlikle uzak durmak gerekir. Lazer epilasyon öncesi uygulanan bu tür işlemler kılı kökünden kopacağından ve seans esnasında lazer ışınlarının hedefleyeceği bir kıl kökü bulunmayacağından lazer epilasyonun hiçbir etkisi olmayacaktır. Fakat çok mecbur kalınır ise bir kereliğe mahsus olmak şartı ile jilet yada tüy dökücü krem ile kısaltma yapılmasında bir sakınca yoktur. Tüy dökücü krem kıl köklerine ulaşamaz tıpkı jilet gibi sadece yüzeysel olarak istenmeyen kıl ve tüyleri temizleyebilir.
avatar
S***
Ben 4 aydır lazer epilasyon seanslarıma katılım sağlıyorum dökülmelerimde çok iyi. Fakat 1 hafta sonra nişanım var ve giyeceğim elbise kısa gelecek seansıma 2 hafta var nişandan önce bacaklarımda çıkan tek tük tüyleri jilet yerine tüy dökücü krem ile alsam jilet cildimi tahriş ediyor ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, normal şartlarda lazer epilasyon seans aralarında uygulama yapılan bölgelere herhangi bir müdehalede bulunmamanız gerekir. Fakat çok mecbur kalınır ise bir kereliğe mahsus kıl köklerine zarar vermeden kısaltma yapabilirsiniz. Tüy dökücü krem tıpkı jilet gibi kıl köklerine etki etmeden sadece yüzeysel olarak kısaltma yapmaktadır, tüy dökücü krem kullanmanızda bir sakınca yoktur.
avatar
S***
Merhaba lazer epilasyon seansları sonrası diğer seans aralığı uzun olduğundan bazen acil durumlarda almak gerekiyor tüyleri bu gibi durumlarda jilet yerine tüy dökücü krem kullanılabilir mi ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon öncesi uygulanan ağda ,cımbız gibi işlemler kılı kökünden kopacağından ve seans esnasında lazer ışınlarının hedefleyeceği bir kıl kökü bulunmayacağından lazer epilasyonun hiçbir etkisi olmayacaktır. Fakat çok mecbur kalınır ise bir kereliğe mahsus olmak şartı ile jilet yada tüy dökücü krem ile kısaltma yapılmasında bir sakınca yoktur. Tüy dökücü krem kıl köklerine ulaşamaz tıpkı jilet gibi sadece yüzeysel olarak istenmeyen kıl ve tüyleri temizleyebilir. Bu yüzden rahatlıkla kullanabilirsiniz tüy dökücü kremi.
avatar
H***
Cinsel organım ve çevresine epilasyon yaptırmaktayım fakat bazen mecbur kalıp seans aralarında jijet kullanıyorum tahrişe neden oluyor yerine tüy dökücü kullansam ne olur?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, öncelikle lazer epilasyon seans aralarında uygulama yapılan bölgelere herhangi bir müdehalede bulunmamanız gerekmektedir. Fakat çok mecbur kalırsanız durumu alışkanlık haline getirmeden yani bir defaya mahsus tıpkı jilet gibi tüy dökücü krem kullanabilirsiniz.Tüy dökücü krem jilet gibi kıl köklerine etki etmeden sadece yüzeysel olarak bölgenin temizliğini sağlamaktadır.
avatar
A***
Merhaba seans aralarında tüy dökücü krem kullanabilir miyiz? Sonuçta kıl köküne hiçbir etki etmiyor sıkıntı çıkar mı?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seans aralarında uygulama yapılan bölgelere kesinlikle herhangi bir müdehalede bulunmamanız gerekir, sürekli müdehalede bulunmanız lazer epilasyon seanslarının etkinliğini azaltacaktır. Tüyler kendiliğinden dökülmelidir, dökülmeyen tüylerede kontrol seansı ile gerekli işlemler yapılmalıdır. Fakat çok mecbur kalınır ise bir sefere mahsus kıl köklerine zarar vermeden tüy dökücü krem yada jilet ile kısaltma yapabilirsiniz.
avatar
E***
İyi günle ben haftada iki kere havuza gidiyorum fakat lazer epilasyon yaptırdıktan sonra tüm kıllarım aynı anda dökülmüyor çıkan tek tük kıllar tüy dökücü kremle alsam sorun olur mu?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar öncelikle seans aralarınızda uygulama yapılan bölgede bulunan istenmeyen kıl ve tüylerinize hiçbir müdahalede bulunmamanız gerekir. Eğer çok mecbur kalınır ise kıl köklerine zarar vermeden jilet ya da tüy dökücü krem kullanmanızda bir sıkıntı yoktur. Fakat bu durumu alışkanlık haline getirmemenizi öneririm, çok mecbur kalmadıkça lütfen uygulama yapılan tüylere müdahalede bulunmayın.
avatar
Ö***
İyi çalışmalar diliyorum benim bir sorum olacaktı jilet yerine tüy dökücü krem kullanabilir miyiz? Yani çok mecbur kaldığımız durumlarda mesela benim yarın doğum günüm ve elbise giyeceğim kısa bacaklarda lazer epilasyon sonrası hafif dökülmeyenler var onları tüy dökücü ile alabilir miyim?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, sizinde söylediğiniz gibi normal şartlarda lazer epilasyon sonrasında uygulama yapılan alanlara hiç bir işlem uygulanılmalıdır. Fakat mecburi durumlarda tüy dökücü krem kullanımında bir sıkıntı yoktur.
avatar
L***
Lazer epilasyon seans sonrasında bazı tüyler dökülmüyor tek tük ben pürüzsüz kalsın istiyorum bu yüzden bazen jilet kullanarak alıyorum ama tahrişe sebep oluyor. Arkadaşım tüy dökücü krem kullan tahriş yapmıyor dedi kullanabilir miyim ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon seanslarınızdan sonra işlem yapılan bölgelere müdehalede bulunmamalısınız. Eğer çok mecbur kalırsanız jilet yada tüy dökücü krem kullanımında sakınca yoktur. Fakat yinede bu durumu alışkanlık haline getirmemelisiniz.
avatar
C***
Merhaba benim yarın bir arkadaşımın kız istemesi var ve elbisemde bacaklarım görünüyor almam lazım biraz tüyler çıktı tüy dökücü ile alsam lazer seansıma daha 3 hafta var ne yapayım ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seansanlarınızdan sonra özellikle uygulama yapılan bölgede bulunan kıl köklerine zarar verecek şekilde müdehale edilmemelidir. Fakat çok mecbur kalınır ise bir kereliğe mahsus jilet yada tüy dökücü krem kullanabilirsiniz.
avatar
Ü***
Buz lazere gidiyorum koltuk altımı ve genital bölgemi lazer epilasyon ile temizletiyorum ama normal olarak hepsi bir anda dökülemiyor bazı tüyler diğer seansa kadar kalıyor ben mecbur kalınca jilet ile alıyorum tüy dökücüde kullanabilir miyim ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seanslarından sonra uygulama yapılan bölgelere bir müdehalede bulunmamalısınız. Fakat çok mecbur kalınır ise tüy dökücü krem kullanabilirsiniz.Tüy dökücü krem tıpkı jilet gibi kıl köklerine herhangi bir etki etmeden sadece yüzeysel olarak bölgenin temizliği yapılabilir. Fakat bu işlemi mecbur kalmadıkça seans aralarında yapmamanızı öneririz.
avatar
T***
İyi çalışmalar, lazer epilasyon öncesi tüy dökücü krem kullanabiliyormuşuz onu öğrendim fakat sonrasında neden kullanamadığımızı anlamadım ne değişiyor?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamalarından sonra sadece tüy dökücü krem değil, uygulama yapılan tüylere hiçbir işlem uygulamamak gerekir. Lazer epilasyon uygulamalarının etkinliği acısından işlemlerden sonra uzayan kılların kendiliğin dökülmesi beklenmelidir. Eğer çok mecbur kalınırsa yada acil olarak kılların temizlenmesi gerekirse kıl köklerine zarar vermeden jilet veya tüy dökücü krem kullanılabilir.
avatar
E***
genital bölgesine yapılan ilk lazer epilasyon sonrası tüy Dökücü kullanılır mı?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon uygulamlarından sonra işlem yapılan bölgelerde bulunan kıllara müdehalede bulunulmamalıdır. Özellikle kıl köklerine zarar verebilecek ağda, cımbız gibi yöntemler kesinlikle kullanılmamalıdır. Fakat çok mecburi bir durum varsa ve dökülmeyen kılları temizlemeniz gerekirse jilet veya tüy dökücü krem kullanabilirsiniz. Ama mecburi bir durum yoksa hiçbir müdahalede bulunmamanızı öneririz.
avatar
U***
Lazer epilasyon yaptırıyorum kıllar dökülüyor ama dökülmeyenler de var bu dökülmeyen kılları almam lazım tüy dökücü kullanmam sıkıntı olacak mı ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, normal şartlarda seans araları işlem yapılan kıl ve tüylere müdehale edilmesini önermiyoruz. Fakat çok mecbur kalınırsa, alışkanlık haline getirmeden jilet veya tüy dökücü krem kullanılabilir.
avatar
S***
Merhaba lazer epilasyon seans aralarında kıllara dokunulmaması gerektiğini buz lazer işlemi yaptırdığım kliniğin çalışanları net bir tavırla belirtti. Ama benim kıllarımı 1 defaya mahsus almam lazım döküldüler ve sonra bir kısmı uzadı 4. seansıma var baya tüy dökücü krem ile duşta tahriş etmeden alayım mı ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, size söylendiği gibi lazer epilasyon seans aralarında kıl köklerinize müdehale edilmemelidir. Fakat çok mecburi bir durumda kaldıysanız tüy dökücü krem kullanabilirsiniz. Tüy dökücü krem tıpkı jilet gibi kıl köklerinize zarar vermeden temizler. Kıl köklerine zarar vermediği için lazer epilasyon seans aralarında tüy dökücü kullanılabilir. Tabi bu durum alışkanlık haline getirilmemelidir.
avatar
D***
Lazer epilasyon tedavim 5 gün önce oldu ve bacaklarımda kıllar uzadı özel bir geceye katılacağım için uzayan kılları almam gerek tüy dökücü krem kullanabilir miyim ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, normal şartlarda kıl köklerine zarar vermemesi ve tedavinin gidişatını etkilememesi için seans aralarında kıl köklerine herhangi bir şekilde müdehale edilmemesi gerekir. Fakat özel bir durum olduğunda jilet veya tüy dökücü yardıyla kısaltma işlemi yapılabilir.
avatar
K***
Merhaba soprano titanium kliniğim tüy dökücü kullan sorun olmaz dedi. Seanslardan önce tüy dökücü ile almaya başladım kılları. Ben arada mecbur kalınca seans aralarında da tüy dökücü kullanabilirmiyim kıl köklerim zarar görür mü ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, tüy dökücü kıl köklerine zarar vermez. Dolayısıyla Buz Lazer epilasyon tedaviniz boyunca tüy dökücü kullanabilirsiniz. Seans aralarında işlem yapılan bölgeler herhangi bir şekilde müdehale edilmesini önermiyoruz. Fakat mecburi durumlarda jilet, tüy dökücü gibi kıl köküne zarar vermeyen uygulamalar kullanılabilir.
avatar
İ***
Sayfanızda yazan bir merkez bana mecburi durumlarda jilet kullanabileceğimi söyledi ama ben jilet kullanmaktansa tüy dökücü kullanmak istiyorum bence daha zararsız. Lazer epilasyon sonrasında kılları almam gerektiğinde tüy dökücü köpük, krem gibi ürünler kullanabilir miyim ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon seans aralarında işlem uygulanan kıl ve tüyleri herhangi bir şekilde almamak gerekir. Fakat mecburi durumların olması halinde, jilet veya tüy dökücü kullanılabilir. Tüy dökücünün etki mekanizması neredeyse jilet ile aynıdır. Lazer epilasyon sonrası jilet yerine tüy dökücü krem veya köpük kullanabilirsiniz.
avatar
Z***
Ben lazer epilasyon sonrası tüy dökücü krem kullanabiliyor muyum? İşlem sonrası belirli bir süre beklemek gerekirmi yoksa kıllar çıkınca hemen kullanayımmı ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, seans aralarında kıl köklerine herhangi bir şekilde müdehale edilmemelidir. Fakat mecbur kalınırsa, uzayan kıl ve tüyler jilet, tüy dökücü yardımıyla temizlenebilir.
avatar
S***
İyi çalışmalar lazer epilasyon seanslarından sonra tüy dökücü kullanırsam kıllarım daha hızlı çıkarmı?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Lazer epilasyon sonrasında işlem yapılan kıllara müdahale etmenin önerilmeyen bir davranış olduğunu belirtmek önemlidir. Lazer epilasyon, kıl foliküllerini hedef alarak büyüme sürecini engeller ve kılların daha ince ve seyrek çıkmasını sağlar. Bu sürecin etkili olabilmesi için kıl foliküllerinin doğal olarak dökülmesine izin vermek gerekir. Tüy dökücü kullanımı, kılların daha hızlı çıkmasına neden olmaz. Eğer çok mecburi bir durum varsa tüy dökücü kullanabilirsiniz. Fakat, mecburi bir durum yoksa seanslardan sonra kıl ve tüylerin kendi kendine dökülmesini beklemesini beklemenizi öneririz.
avatar
M***
Tüy dökücü kremlerin içeriği, lazer epilasyon sonrası uygulandığında cilt sağlığına zarar verebilir mi?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon sonrasında tüy dökücü kremlerin kullanımı konusunda genel olarak dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta bulunmaktadır. Ancak, bu konuda kesin bir değerlendirme yapmak için kullanılan tüy dökücü krem markası ve içeriği özelinde detaylı bir inceleme yapılması gerekmektedir. Lazer epilasyon tedavilerinden sonra kıl köklerine herhangi bir müdehalede bulunmamak daha doğrudur. Cilt yüzeyini tahriş edecek, kıl köklerini koparacak uygulamlardan özellikle uzak durulmalıdır. Tüy dökücü kıl köklerini koparmaz, kıl köklerine zarar vermez. Fakat, lazer epilasyon sonrasında cilt genellikle hassas olabilir. Tüy dökücü kremlerin kullanımı, cildinizi tahriş edebilir ve bu da rahatsızlık veya kızarıklığa neden olabilir. Bu nedenle, lazer epilasyon sonrasında tüy dökücü krem kullanmadan önce ürünün içeriğini dikkatlice incelemek ve cildinizi tahriş etme potansiyeline karşı dikkatli olmak oldukça önemlidir.
avatar
S***
Merhaba . Soprano cihazına giriyorum ve seans öncesi kılları temizlemem söylendi jilet ile. Fakat vücudumu jilete alerjisi var. Tüy dökücü krem kullanabilir miyim ?
buzlazer mini logo
Buz Lazer
Merhabalar, Soprano lazer epilasyon seansları öncesinde kıl temizliği önemlidir. Ancak bu temizliği sağlamak için jilet kullanmanız isteniyorsa ve jiletin vücudunuza alerjisi varsa, alternatif bir yöntem kullanmanız uygun olabilir. Tüy dökücü krem, Buz Lazer epilasyon öncesi cilt temizliği için kullanılabilen bir yöntemdir. Eğer jilet kullanamıyorsanız, alternatif olarak Buz Lazer seansından bir gün önce kıl ve tüyleri tüy dökücü krem yardımıyla kısaltabilirsiniz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim