Lazer Epilasyon Kontrol Seansı Gerekli Midir?

C***
Merhaba 1 ay önce ilk lazer epilasyon seansım gerçekleşti seans sonrasında en erken 20 gün en geç 25 gün sonra kontrol seansına gelmem söylendi bende okeyledim fakat baştada söylediğim gibi seans üzerinden 1 ay geçti tekrar seans günü almak için aradığımda bana önce kontrole gelmem gerektiği kontrol olmadan seans randevusu veremeyeceklerini söylediler. Bu kontrol seansı bu kadar gerekli bir şey mi ?
Buz Lazer
Merhabalar, Kontrol seansları kişilere uygulanan lazer epilasyon tedavisinin ne kadar işe yaradığını, dökülmelerin ne şekilde ve ne sıklıkta olduğunu, atlanmış yani lazer epilasyon esnasında lazer ışınlarının hedef alamadığı kıl köklerini tespit etmek için gerekli olan lazer epilasyon tedavisinin bir parçasıdır. Kontrol seanslarınıza normal seanslarınız gibi düzenli katılım sağlamanızı öneririm.
E***
Gitmiş olduğum klinik tarafından lazer epilasyon kontrol seansına katılım sağlamamın çok önemli olduğu söylendi gerçekten gerekli mi ?
Buz Lazer
Merhabalar, kontrol seansları kişilere uygulanan lazer epilasyon tedavisinin ne kadar işe yaradığını, dökülmelerin ne şekilde ve ne sıklıkta olduğunu anlamak adına ve tedavinin daha verimli gerçekleşmesi için yapılmaktadır. Katılım sağlamanız sizin ve lazer epilasyondan istediğiniz verimi almanız için oldukça önemlidir. Aksatmadan katılım sağlamanızı öneririm.
S***
Merhaba ben bir merkezde buz lazere başlıyacağım fakat ben sorduğumda kontrol seansı olmadığını cihazlarının yeterli derecede etki gösterdiğini söylediler. Sorum şu bu kontrol seansı ne kadar gerekli ?
Buz Lazer
Merhabalar, kontrol seansı lazer epilasyon seanslarınızın ne kadar işe yaradığını, dökülmelerin oranını, işlem sırasında hangi bölgelerde bulunan tüylerin atlandığını, kısacası seanslarınızın etki derecesini görmek için gereklidir. Tıpkı normal lazer epilasyon seanslarınız kadar düzenli katılımda bulunmanız önerilir. Size gitmiş olduğunuz Buz Lazer merkezinin gerçekliğini sayfamızda yer alan ' Nerde yaptırabilirim' kısmından kontrol etmenizi öneririm.
N***
Ben 5 aydır lazer epilasyona gidiyorum dökülmelerim oluyor fakat istediğim kadar değil gittiğim merkez kontrol seanslarıma düzenli olarak katılmadığım için yeterince etki alamadığımı söylüyor ne kadar doğru?
Buz Lazer
Merhabalar, kontrol seansları kişilere uygulanan lazer epilasyon tedavisinin ne kadar işe yaradığını, dökülmelerin ne şekilde ve ne sıklıkta olduğunu, atlanmış yani lazer epilasyon esnasında lazer ışınlarının hedef alamadığı kıl köklerini tespit etmek için gerekli olan lazer epilasyon tedavisinin bir parçasıdır. Dökülmeyen kıl ve tüyler lazer epilasyon sırasında yeterince hasar görmemiş veya atlanmış yani lazer ile taranmamış kıllardır. İşte bu kılların tespiti ve gereken işlemlerin yapılabilmesi için kontrol seansları gerçekleştirilir. Kısacası Lazer epilasyonun etkisini arttırmak için kontrol seansları oldukça gereklidir.
İ***
kontrol seansları lazer epilasyonun etkinliği ve istenilen sonuçların alınabilmesi için gerekliymiş gitmiş olduğum klinik düzenli olarak katılmam gerektiğini söyledi sebebi nedir?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon işlemleri yapıldıktan 15-20 gün arasında uygulama yapılan tüyler dökülür kendiliğinden dökülür. Fakat her kıl aynı anda aynı büyüme evresinde olmadığından hepsinin aynı anda dökülmesi beklenemez. Yani lazer epilasyon sonrası dökülmeyen kıl ve tüyler lazer epilasyon sırasında yeterince hasar görmemiş veya atlanmış kılların tesbiti ve gerekli işlemlerin yapılabilmesi için kontrol seansları gerçekleştirilir. Kontrol seanslarına katılım bu yüzden önemlidir.
M***
Merhaba ben lazer epilasyon yaptırmak istiyorum ilk seanstan sonra bana kontrol seansı için randevu verildi kontrol seansı dedikleri nedir acaba neden gerekli?
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon sonrası dökülmeyen kıl ve tüyler veya epilasyon sırasında yeterince saygı görmemiş, atlanmış kıllarını tespiti ve gerekli işlemlerin yapılabilmesi için kontrol seansları gerçekleştirilir. Bu seansları uygulamanın etkinliğini arttırmak açısından oldukça önemlidir.
O***
Merhaba ben kontrol seanslarıma düzenli katılım sağlamaktayım günü gününe fakat bir kaç kişiden düzeni bozduğunu duydum ne kadar doğru, kontrol seansları aylık seanslarımın düzenini bozar mı? Vücudum için zararlı mıdır?
Buz Lazer
Merhabalar, kontrol seanslarında amac normal lazer epilasyon seanslarınız sırasında atlanmış veya yeterince hasar görmemiş kıl köklerine tekrar gerekli işlemleri uygulayarak lazer epilasyon tedavinizin etkinliğini arttırmaktadır. Düzenli katılım sağladığınız ve seansla aralıklarına dikkat edilerek size uygun görülen günlerde kontrol seanslarınıza katıl sağladığınız sürece hiçbir zararı yada aylık düzeni bozma gibi bir durum söz konusu değildir.
A***
Benim gitmiş olduğum merkezde kontrol seansı yapılmıyormuş yani böyle bir hizmetleri yokmuş ama benim tüylerim hepsi dökülmüyor yani hala 6 seans oldu böyle aman aman bir azalma yok kontrol seansı olmamasının buna etkisi olmuş mudur?
Buz Lazer
kontrol seansları kişilere uygulanan lazer epilasyon tedavisinin ne kadar işe yaradığını, dökülmelerin ne şekilde ve ne sıklıkta olduğunu anlamak ve tedaviden alınacak verimi arttırmak adına yapılmaktadır. Katılım sağlamanız sizin ve lazer epilasyondan istediğiniz verimi almanız için büyük önem taşımaktadır. Hangi lazer epilasyon yöntemi olursa olsun %100 verim mümkün değildir. Fakat sizin memnun kalmamanızın bir etkenide kontrol seanslarının olmaması olabilir.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım