Yeni Nesil Lazer Epilasyon

1997 yılında FDA onayı alan lazer epilasyon istenmeyen tüylerle mücadelenin en kalıcı yöntemi olarak yıllardır uygulanmaktadır. Lazer epilasyon son yıllarda çok yol kat etti, teknolojideki gelişmelerle birlikte tüm cilt ve kıl tipleri için uygun hale geldi.

Lazer epilasyon esnasında lazer ışını melanin pigmenti tarafından emilir ve kıl folikülünde ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünde hasar yaratır. Her seansta kıl köküne verilen zarar artar ve en sonunda kıl kökü bir daha kıl üretemeyecek şekilde tahrip edilir. Bu nedenle kalıcı bir sonuç birkaç seans gerekir. Kıl kökleri tahrip edilirken, cildin ve çevre dokuların korunması için enerjinin güvenli bir şekilde iletilmesi gerekir. Her hastanın cilt rengi, kıl rengi ve kıl kalınlığı gibi bireysel özelliklerine bağlı olarak güvenli enerji iletimi zor olabilir. Pek çok lazer epilasyon yöntemi bu nedenle kullanımda sınırlıdır, çünkü her cilt tipine uygun parametre ayarlanamaz. Daha anlaşılabilir şekilde özetlersek; koyu tenli kişilerde ciltteki melanin konsantrasyonu yüksek olduğundan uygulama çok acı verici olabilir ve ciltte yanık oluşumuna neden olabilir. Buz Lazer tüm bu olumsuzlukları ortadan kaldıran teknolojilerle lazer epilasyonda adeta devrim yaratmıştır.

Yeni Nesil Lazer Epilasyon: Buz Lazer

Buz Lazer etkili ve kalıcı sonuçlara sahip, uluslararası alanda tanınan yeni nesil lazer epilasyon yöntemidir. Medikal ve estetik teknolojiler alanında tüm dünyada tanınan lider bir firma olan Alma Lasers tarafından geliştirilmiştir. Dünyada 80’den fazla ülkede kullanılan Buz Lazer, sahip olduğu patentli teknolojilerle lazer epilasyonun tüm cilt ve kıl tiplerinde güvenle uygulanabilmesini sağlamıştır. Lazerin yeni modeli Buz Lazer Platinum 3 dalga boyuna sahiptir. Her bir dalga boyu, cildin farklı derinliklere nüfus eder ve kılın farklı anatomik yapılarını hedefler. Bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde ve ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde uygulama yapma imkanı sunar. Buz Lazer cihazları cildi -3 dereceye kadar soğutan ICE teknolojine sahiptir. Tüm lazer epilasyon seansı boyunca cildi serinleten bu gelişmiş soğutma sistemi acıyı neredeyse tamamen ortadan kaldırmıştır. Uygulama esnasında tedavi başlığı cilt üzerinde sürekli hareket ettirilir ve kıllar kademeli olarak ısıtılır. In-motion olarak adlandırılan bu patentli uygulama tekniği güvenli ve yan etkisiz uygulama yapılabilmesini sağlar. Lazer epilasyon seansları adeta masaj konforuyla gerçekleşir. Özellikle koyu tenli kişilerin epilasyonu bu uygulama tekniği ile son derece güvenli ve ağrısız bir şekilde gerçekleşir.

Buz Lazer epilasyon istenmeyen tüylerin bulunduğu tüm vücut bölgelerinde uygulanabilir. Kaş üzeri, burun ve kulak içi gibi erişilmesi zor alanlar için geliştirilmiş özel aplikatörü mevcuttur. Büyük tedavi başlığı epilasyon seanslarını da kısaltmıştır. Tüm vücut epilasyonu ortalama 40-45 dakika sürer. Tam sonuçları görmek için tüm seansların tamamlanması gerekmesine rağmen, ilk seanstan sonra bile kılların büyümesinde gözle görülür bir fark olur.

FDA onayına sahip Buz Lazer cihazlarının etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır. Buz Lazer, en yeni nesil teknolojiyi ve tedavi yöntemlerini sunmaktadır. Ağrısız, yan etkisiz, kısa süren uygulama ile üst seviyede hasta konforuna sahiptir. ICE teknolojisi ile cilt yanık riskini minimuma indirir. Sonuçlar etkili ve kalıcıdır. Tüm bu özellikleri ile Buz Lazer günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemlerinin başında gelmektedir.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım