Yüz Lazer Epilasyon

Yüz bölgesinde özellikle hormonal sorunlardan kaynaklı tüylenemeye oldukça sık rastlanmaktadır. Bu tüyler bazen kalın kıl görünümündedir ve estetik açıdan kötü bir görünüme neden olmaktadır. Yüz bölgesindeki bu tüylerden kurtulmak için en etkili çözüm lazer epilasyondur. Yüzdeki kılların hormonlara duyarlılığı fazladır ve dolayısıyla vücut bölgesindeki kıllara nazaran daha hızlı uzarlar. Sürekli ağda, cımbız gibi geçici çözümler yerine lazer epilasyon ile tüylerden kalıcı olarak kurtulmak oldukça cazip bir hale gelmiştir. Günümüzde yüz bölgesine lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. 

Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer epilasyon yüz bölgesinde ortalama 8 seans önerilir. Kıl rengi, kıl kalınlığı, kıl yoğunluğu ve cilt rengi gibi faktörlere bağlı olarak 1-2 ek seans daha gerekebilir.

Yüz Bölgesi İçin En Etkili Lazer Hangisidir? 

Bazı lazer epilasyon yöntemleri, yüz bölgesindeki tüylerde yayılmaya neden olmaktadır. Özellikle Alexandrite Lazerlerin yüz bölgesindeki ayva tüylerinde aktivasyona neden olduğu bilinen bir gerçektir. Yüzdeki tüylerden kurtulmak için lazer epilasyon yaptırıp, ayva tüylerin kalınlaşmasıyla karşılaşmak elbette istenemeyen bir durumdur. Bu nedenle yüz bölgesinde daha çok Diode Lazerler tercih edilmelidir. Ancak Diode Lazer epilasyon oldukça ağrılıdır. Diode Lazerin ağrı dezavantajını ortadan kaldırmak amacıyla geliştirilen Buz Lazer, yüz bölgesi epilasyonu için ideal bir çözümdür. Buz Lazer ayva tüylerinde tetikleme yapmaz ve tüylerde kalınlaşmaya, yayılmaya neden olmaz. 

Buz Lazer ile Yüz Lazer Epilasyon  

Buz Lazer patentli teknolojilere sahip, FDA onaylı güvenli bir sistemdir. Patentli Ice Teknolojisi ile cildi etkili bir şekilde soğutur. Tüm uygulama boyunca devam eden soğutma cildi serinletir, ferahlatır. Buz Lazer tedavi başlığı cilde temas ettiğinde buz gibi soğuk bir his verir ve lazer epilasyonun ağrısız olmasını sağlar. Bu etkili soğutma cilt yüzeyini de korur. Bu sayede koyu renkli cilt tipleri ve bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde yanık riski olmadan güvenle lazer epilasyon yapılır. 

Kadınların yansıra erkekler de yüz bölgesinde lazer epilasyondan yararlanmaktadır. Erkekler daha çok sakal üzeri, kaş ortası gibi alanlarda ve sakal şekillendirme amacıyla lazer epilasyon yaptırmaktadır. Buz Lazer, yüz bölgesinde eksiksiz bir lazer epilasyon için tüm detayların düşünüldüğü bir sistemdir. Bu amaçla özel bir yüz ucuna sahiptir. Bu uç ile sakal ve kaş şekillendirme gibi hassasiyet gerektiren alanlarda oldukça pratik ve güvenli bir şekilde epilasyon yapılmasını sağlar. Burun ve kulak içi gibi ulaşılması güç alanların epilasyonunu da bu uç yardımı ile mümkün olmaktadır. 

Buz Lazer, ayva tüylerinde aktivasyon yapmadan tüm yüzde güvenle uygulanır. İnce tüyler dahil tüm cilt tiplerinde etkilidir ve bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenlidir. Buz Lazer etkili ve kalıcı sonuçları yanında ağrısız ve yan etkisiz olması ile de tercih edilmektedir. Yaz/kış tüm mevsimlerde cilt yanığı ve ciltte leke yapma riski olmadan uygulanmaktadır.

Yüz Lazer Epilasyonu Kesin Çözüm mü? 

FDA onaylı uygun dalga boyuna sahip cihazlarla güvenilir merkezlerde yapılan lazer epilasyon uygulamalarından kalıcı sonuç alınmakatadır.  Yüz lazer epilasyon uygulamalarında en ideal dalga boyunun diode lazerler olduğu unutulmamalıdır. Diode lazer epilasyon cihazları arasında ise etkili ve kalıcı sonuçları yanı sıra ağrısız olması ve yan etki riski olmaması nedeniyle en çok Buz Lazer tercih edilmektedir.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Gerçek Buz Lazer Yaptırdığınızdan Emin Misiniz?

Buz Lazer yaptığını iddia eden merdiven altı yerlerde yapılan uygulamalardan sonra hastaların sonuç alamadığı ve ne yazık ki mağduriyet yaşadığı bilgileri taraf...

Detayli Bilgi Al
Göbek Lazer Epilasyon

Göbek tüylerin giderilmesinde en etkili ve en kalıcı yöntem lazer epilasyondur. Günümüzde lazer epilasyondan yararlanan kişi sayısı her geçen gün artmaktadır. ...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon Seansları

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri kalıcı olarak gidermenin en etkili ve güvenli yöntemidir.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım