Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon

Yüz bölgesine lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin sayısı  oldukça fazladır. Çünkü bazı hormonal sorunlar yüzdeki tüy köklerinin sertleşmesine kıla dönüşmesine neden olabilmektedir. Yüzdeki kılların hormonlara duyarlılığı oldukça fazladır. Yüz bölgesindeki kıllar diğer vücut bölgesindeki kıllara nazaran daha hızlı uzarlar. Estetik açıdan yüzdeki tüylerle mücadele için en sık başvurulan yöntem lazer epilasyondur.

Yüz Bölgesi Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Lazer epilasyon yüz bölgesinde ortalama 8 seans önerilir. Kıl rengi, kıl kalınlığı ve cilt rengi gibi faktörlere bağlı olarak 1-2 ek seans daha gerekebilir.

Yüz Bölgesi İçin En Etkin Lazer Hangisi? 

Yüz bölgesindeki  lazer epilasyon uygulamalarında en güvenli cihazlar, 810 nm dalga boyundaki diode lazer cihazlarıdır. FDA onayına sahip Diode lazer cihazlarının etkinliği bilimsel yollarla yıllar önce kanıtlanmıştır.  Alexandrite lazerlerin yüz bölgesindeki ayva tüylerinde tetikleme yaptığı bilinen bir gerçektir. Buz Lazer gibi Diode lazer cihazları ise ayva tüylerinde tetikleme yapmaz ve kesin kalıcı çözüm sağlar. 

Buz Lazer ile Yüz Lazer Epilasyon  

Buzlazer™ ile yüz bölgesi lazer epilasyonu her şeyden ağrısız, acısız ve son derece konforludur. FDA onayına sahip Buz Lazer ile ayva tüylerinde aktivasyon riski olmadan ve özellikle koyu renkli cilt tiplerinde yanık riski olmadan güvenle  lazer epilasyon yapılmaktadır.

Yüz Lazer Epilasyonu Kesin Çözüm mü? 

FDA onaylı uygun dalga boyuna sahip cihazlarla güvenilir merkezlerde yapılan lazer epilasyon uygulamalarından kalıcı sonuç alınmakatadır.  Yüz lazer epilasyon uygulamalarında en ideal dalga boyunun diode lazerler olduğu unutulmamalıdır. Diode lazer epilasyon cihazları arasında ise etkili ve kalıcı sonuçları yanı sıra ağrısız olması ve yan etki riski olmaması nedeniyle en çok Buz Lazer tercih edilmektedir.

Buz Lazer Uygulama Videosunda Yüz Başlığını Görebilirsiniz

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Gerçek Buz Lazer Yaptırdığınızdan Emin Misiniz?

Buz Lazer yaptığını iddia eden merdiven altı yerlerde yapılan uygulamalardan sonra hastaların sonuç alamadığı ve ne yazık ki mağduriyet yaşadığı bilgileri taraf...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon Seansları

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri kalıcı olarak gidermenin en etkili ve güvenli yöntemidir.

Detayli Bilgi Al
Dudak Üstü Lazer Epilasyon

Kadınların büyük bölümü için dudak üstündeki tüyler, ergenlik döneminden itibaren kabus gibidir.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yenilikler

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerle mücadelede en kalıcı ve en sağlıklı metottur. Kadın/Erkek milyonlarca kişi lazer epilasyondan yararlanmaktadır.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım