Boyun Lazer Epilasyon

Boyun lazer epilasyonu erkekler tarafından en çok tercih edilen lazer epilasyon uygulamasıdır. Saçın uzantısı olan boyun bölgesindeki kıllar görüntü açısından rahatsızlık verir. Boyun bölgesine  lazer epilasyon sadece estetik kaygılarla yapılmaz. Örneğin erkekler tıraş oldukları zaman yanlış yapılan tıraşlar sonucunda boyun bölgesindeki kıllarda ters yönlü bir uzama oluşabilir ve bu da kıl batması ya da farklı cilt rahatsızlıklarına yol açabilir.

Bu gibi sorunların yaşandığı durumlarda lazer epilasyon ideal bir yöntemdir. Lazer epilasyondan hem boyun bölgesindeki kıllardan kalıcı olarak kurtulmak hem de oluşan kıl batmalarını tedavi etmek için yararlanılır.

Boyun Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Boyun bölgesi lazer epilasyonu yaklaşık 8 seans sürer. Kıl yapısına bağlı olarak bazen ek 1-2 seans daha gerekebilir.

Günümüzün en gelişmiş lzer epilasyon yöntemi olan Buz Lazer, boyun bölgesinde de en çok tercih edilen yöntemdir. Ağrısız, acısız ve masaj konforunda uygulanan Buz lazer kadınlar kadar erkekler tarafından da yoğun ilgi gören bir yöntem. Buz Lazer epilasyonun bu denli ilgi görmesinin nedenleri arasında kuşkusuz ağrısız olmasının yanında etkili ve kalıcı sonuçlarının da payı büyük. Bir diğer tercih nedeni de oldukça hızlı bir yöntem olması.Buz Lazer ile  3-4 dakika gibi kısa bir sürede boyun lazer epilasyonu yapılmakta. Buz Lazer, bronz ten dahil tüm cilt tiplerinin lazer epilasyonunda FDA onayına sahiptir. Bu nedenle koyu cilt tiplerinde yanık ve leke gibi yan etki riski olmadan uygulanabilmektedir. Yaz ayaları dahil tüö mevsimlerde uygulanabilmesi de bir diğer önemli avantajıdır.

 

 

 

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Erkeklerde İlk Tüyler Nasıl Alınmalı?

Kıl yapısı gereği belirli bir sürede uzamaktadır. Fakat vücudun çeşitli yerlerinde uzayan kıllar kişiyi rahatsız ettiğinden sürekli alınması gerekmektedir. ...

Detayli Bilgi Al
Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon

Erkeklerin genital bölgede lazer epilasyonu yaptırma sebeplerinin başında bölgenin temizliği ve hijyeni gelir.

Detayli Bilgi Al
Modern Erkeğin Tercihi: Buz Lazer™ Epilasyon

Eskiden lazer epilasyon dendiğinde akla sadece kadınlar gelirdi.

Detayli Bilgi Al
Erkek Sporcular ve Lazer Epilasyon

Ekran başında spor müsabakalarını izlerken erkek sporcuların çoğunun bacağında kıl olmadığı dikkatinizi çekmiştir. Ekran başında spor müsabakalarını izlerken er...

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım