Buz Lazer
Buz Lazer

Modern Erkeğin Tercihi: Buz Lazer™ Epilasyon

Eskiden lazer epilasyon dendiğinde akla sadece kadınlar gelirdi. Erkekler arasında sadece yüzücü, koşucu ve vücut geliştirmeciler lazer epilasyon yaptırıyordu. Günümüzde ise bu durum değişti. Birçok erkek temiz bir görünüm için güvenli ve bilimsel bir çözüm olan lazer epilasyona yöneliyor. Yapılan araştırmalar artık daha fazla erkeğin pürüzsüz bir cilde sahip olmak için lazer epilasyonu tercih ettiğini göstermektedir. Lazer epilasyon yaptıran erkeklerin büyük çoğunluğu vücudundaki kıllardan tamamen arınmak istemiyor. Bunun yerine göğüs, sırt ve omuz bölgelerindeki kontrolden çıkmış kıllardan kurtulmak istiyorlar. Sadece vücut için de değil aynı zamanda sakal şekillendirme, sakal üstü ve kaş arası gibi bölgelerde de estetik amaçlı lazer epilasyonu tercih ediyorlar. Batık kıllar için kalıcı bir çözüm sunması da erkekler tarafından çokça tercih edilme sebepleri arasındadır.

Günün 24 saatini pürüzsüz bir ciltle geçirmek varken tıraş bıçağı ile uğraşmak istemeyen erkekler için ana sorun ve en büyük engel acı korkusudur. Kadınlara göre daha kalın ve yoğun kıllara sahip erkekler için geleneksel lazer epilasyon yöntemleri fazla ağrılıdır. Ağrı toleransı düşük birçok erkek bu nedenle lazer epilasyona hep mesafeli davranmıştır. Lazer epilasyon, kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer ışınını emmesi sonucu gerçekleşir. Lazer ışını, kıl kökünde ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip eder. Kıl ne kadar kalın ve yoğun olursa, lazer ışınının emilimi de o denli yoğun olur ve dolayısıyla daha fazla acı duyulur.

Buz Lazer ile Ağrısız Erkek Epilasyonu

Buz Lazer™ günümüz lazer epilasyon teknolojileri arasında öne çıkan yenilikçi bir yöntemdir. Kullandığı patentli teknolojiler ile lazer epilasyon ağrısını nerdeyse tamamen ortadan kaldırmıştır. Geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde olduğu gibi enerjiyi bütün olarak vermek yerine, cildin üzerinde ütü yapar gibi enerjiyi dağıtarak veriyor. Patentli in-Motion teknolojisi olarak adlandırılan bu yöntemde başlık cilt üzerinde sürekli hareket halindedir, bu sayede acı hissedilmiyor. Gelişmiş soğutma sistemi ise patentli ICE teknolojisine sahiptir ve cildin uygulama esnasında -3 °C’ye soğutulmasını sağlıyor. Bu yenilikçi soğutma sistemi yan etki riskini azalttığı gibi cildi serinleterek ağrı hissini de neredeyse tamamen ortadan kaldırıyor.

FDA onaylı Buz Lazer™ lazer epilasyon alanında büyük bir gelişmedir.  Lazer epilasyondan ağrı nedeniyle çekinen erkekler için iyi bir çözümdür. Etkinliği klinik çalışmalarla kanıtlanmış Buz Lazer™ istenmeyen tüylerde %85-90 oranında kalıcı azalma sağlamaktadır. Ortalama 6-8 seans uygulama yeterlidir. 2-3 seans sonra kıllarda önemli ölçüde incelme ve seyrekleşme ortaya çıkar.

Buz Lazer™ büyük tedavi başlığı sayesinde lazer epilasyon seans süresini yarı yarıya kısaltmıştır. Örneğin; 7-8 dakika gibi kısa bir sürede sırt lazer epilasyonu tamamlanır. Bu hızlı uygulama, çalışan kişilerin öğle yemeği arasında bile Buz Lazer™ yaptırıp hemen işe dönmelerine olanak tanır. Ağrısız, yan etkisiz, hızlı, güvenli ve etkili Buz Lazer™ tüm bu avantajları ile modern erkeklerin lazer epilasyon tercihi olarak en ön sıralarda yer almaktadır.

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Erkeklerde İlk Tüyler Nasıl Alınmalı? Erkeklerde İlk Tüyler Nasıl Alınmalı?

Kıl yapısı gereği belirli bir sürede uzamaktadır. Fakat vücudun çeşitli yerlerinde uzayan kıllar kişiyi rahatsız ettiğinden sürekli alınması gerekmektedir. ...

Detayli Bilgi Al
Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon

Erkeklerin genital bölgede lazer epilasyonu yaptırma sebeplerinin başında bölgenin temizliği ve hijyeni gelir.

Detayli Bilgi Al
Erkek Sporcular ve Lazer Epilasyon Erkek Sporcular ve Lazer Epilasyon

Ekran başında spor müsabakalarını izlerken erkek sporcuların çoğunun bacağında kıl olmadığı dikkatinizi çekmiştir. Ekran başında spor müsabakalarını izlerken er...

Detayli Bilgi Al
Erkekler Hangi Nedenlerle Epilasyon Yaptırıyorlar? Erkekler Hangi Nedenlerle Epilasyon Yaptırıyorlar?

Erkek bakımı, son zamanlarda cilt bakım uygulamalarından lazer epilasyona kadar birçok alanda popüler hale geldi.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabilirim