Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon tüm dünyada en çok uygulanan estetik işlemlerin başında gelmektedir. Gelişen yaşam standartlarıyla birlikte lazer epilasyona talep artmıştır. Günümüzde kadınlar kadar artık erkekler de lazer epilasyonun avantajlarından yararlanmaktadır. Erkekler en çok ense, sakal üzeri, sırt, omuz, göğüs gibi aşırı kıllanma olan bölgelerde ve hijyen amacıyla genital bölgede lazer epilasyon yaptırmaktadır.

Erkeklerde Genital Lazer Epilasyon Hangi Amaçla Yapılır?

Erkeklerin genital bölgede lazer epilasyonu yaptırma sebeplerinin başında bölgenin temizliği ve hijyeni gelir. Bu amaçla tıraşlama işlemleri hem sürekli tekrar gerektiren geçici çözümlerdir hem de kıl batmasına neden olabilmektedir. Bu nedenle günümüzde erkekler etkili ve kalıcı sonuçları nedeniyle genital bölgede lazer epilasyonu tercih etmektedir. Erkeklerde kuyruk sokumu bölgesinde oluşan kıl dönmelerini önlemek için de lazer epilasyon en iyi çözümdür. Ayrıca yaş ve aşırı kilo nedeniyle genital bölgenin temizliğini yapmakta zorlanan kişiler için lazer epilasyon ideal bir yöntemdir. 

Kuyruk Sokumu Lazer Epilasyonu Kıl Dönmesini Önler Mi?

Kıl dönmesi (Pilonidal Sinüs) daha çok erkeklerde kuyruk sokumu bölgesinde görülen bir cilt hastalığıdır. Sırt ve ense gibi aşırı kıllanma olan bölgelerden dökülen kıllar ciltteki gözeneklerden içeri girerek cildin içinde birikirler ve bu kıl yumakları kiste neden olurlar. İçi sıvı dolu olan bu kistik yapı enfekte olduğunda ise apse gelişir. Kişinin yaşam kalitesini düşüren bu olguda ağrıya kokulu akıntı da eşlik eder. Çözüm cerrahi tedavidir. Cerrahiden sonra kıl dönmesinin tekrarlamasını önlemek için bölgenin kıllardan temizlenmesi gerekir. Bunun için de lazer epilasyon en ideal çözümdür. Özellikle vücut kılları yoğun ve sert olan kişilerde olası kıl dönmelerini önlemek için de kuyruk sokumu lazer epilasyonu önerilmektedir.

Erkek Genital Lazer Epilasyonu Ağrılı Mıdır?

Erkeklerde kıl kökleri kadınlara kıyasla daha kalındır. Dolayısıyla lazer ışınının emilimi daha yoğundur. Bu nedenle lazer epilasyona yanıt daha iyidir, ancak ağrı da daha fazladır. Buz Lazer ise gelişmiş soğutma sistemi sayesinde neredeyse tamamen ağrısız, acısız bir uygulamadır. Erkek genital bölgesinde de ağrısız bir uygulamaya olanak tanıyan Buz Lazer, FDA onaylı bir dünya markasıdır. Uygulama esnasında cildi -3 dereceye kadar soğutan patentli ICE teknolojisi, son derece konforlu bir lazer epilasyon sunar. Tedavi başlığının safir ucu cilde değdiğinde buz gibi soğuktur ve tüm seans boyunca bu soğukluk devam eder. Cildi serin tutan buz başlık cildi ferahlatır, yanık gibi yan etki risklerini ortadan kaldırır. Buz Lazer epilasyonda tedavi başlığının sürekli hareket ettirildiği ütüleme tekniği ile uygulama yapılır. Bu teknikte kıllar kademeli ısıtılır, ağrıyı azaltan bir diğer unsur da bu patentli uygulama tekniğidir. Buz Lazer epilasyon etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir, bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde her mevsimde güvenle uygulanmaktadır. Öncü teknolojilere sahip Buz Lazer günümüzde ağrısız, acısız, yan etkisiz bir lazer epilasyon arayan hem kadın hem de erkeklerin ilk tercihidir. Yüksek hasta konforu sunan Buz Lazer, yüksek hasta memnuniyet oranına sahiptir.

Genital Bölge Lazer Epilasyonu Yumurtalıklara Zarar Verir Mi, Kısırlık Yapar Mı?

Hem kadın hem de erkek genital bölge lazer uygulamasında akla ilk gelen sorulardan biri budur. Lazer epilasyon 1997 yılında FDA onayı alarak, etkili olmasının yanı sıra vücuda ve çevre dokulara zarar vermeyen bir uygulama olduğunu da bilimsel olarak kanıtlamıştır. Lazer epilasyon esnasında lazer ışını cildin sadece birkaç milimetre derinliğinde bulunan kıl kökünü hedefler. Yumurtalıklar ve diğer iç organlar çok daha derin yerleşimli organlardır. Lazer ışını hiçbir iç organa ulaşmaz, yumurtalıklara ve hiçbir iç organa zarar vermez, kısırlık yapmaz. Buz Lazer gibi FDA onayına sahip cihazlarla uygulama yapıldığı müddetçe son derece güvenli bir uygulamadır.

Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon Fiyatları

Erkek genital lazer epilasyon fiyatları kişinin kıl ve kilo yapısına, yaşadığı il, ilçe ve kliniklere göre farklılık gösterebilir. Erkek genital bölge fiyat listesine lazer epilasyon fiyatları sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Erkeklerde İlk Tüyler Nasıl Alınmalı?

Kıl yapısı gereği belirli bir sürede uzamaktadır. Fakat vücudun çeşitli yerlerinde uzayan kıllar kişiyi rahatsız ettiğinden sürekli alınması gerekmektedir. ...

Detayli Bilgi Al
Modern Erkeğin Tercihi: Buz Lazer™ Epilasyon

Eskiden lazer epilasyon dendiğinde akla sadece kadınlar gelirdi.

Detayli Bilgi Al
Erkek Sporcular ve Lazer Epilasyon

Ekran başında spor müsabakalarını izlerken erkek sporcuların çoğunun bacağında kıl olmadığı dikkatinizi çekmiştir. Ekran başında spor müsabakalarını izlerken er...

Detayli Bilgi Al
Erkekler Hangi Nedenlerle Epilasyon Yaptırıyorlar?

Erkek bakımı, son zamanlarda cilt bakım uygulamalarından lazer epilasyona kadar birçok alanda popüler hale geldi.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım