Erkeklerde İlk Tüyler Nasıl Alınmalı?

Kıl yapısı gereği belirli bir sürede uzamaktadır. Fakat vücudun çeşitli yerlerinde uzayan kıllar kişiyi rahatsız ettiğinden sürekli alınması gerekmektedir. Kalıcı bir yöntem kullanılmadığı sürece bu temizleme işlemi kılların uzama süresine bağlı olarak tekrarlanmalıdır. İşte tam bu noktada kullanıcılarına kalıcı çözümler sunan Lazer epilasyon uygulamaları devreye girmektedir. FDA onaylı cihazlar ile yaptırmış olduğunuz lazer epilasyon tedavisinden sonra uygulama yapılan alanlarda bir daha kıl uzamaz. Bu sayede ağda, cımbız, jilet, tüy dökücü krem gibi sürekli tekrarlanması gereken yöntemlere başvurmadan istenmeyen kıl ve tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Lazer epilasyon uygulamaları hem kadınlarda hem de erkeklerde aynı etkinliğe sahiptir. Lazer ışını, lazer epilasyon işlemleri esnasında kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve kıl kökünde lazer enerjisine dönüşerek kıl kökünü kalıcı olarak tahrip eder. Kısaca lazer epilasyon uygulamalarının etki mekanizması bu şekildedir. Erkeklerin kıl yoğunluğu kadınlara oranla daha fazla olduğu için lazer epilasyon seans süresi daha uzundur. Aynı zamanda erkek kullanıcıların kıl kökleri daha kalın olduğundan uygulamalar daha ağrılı geçmektedir. Bunun dışında temel herhangi bir fark bulunmamaktadır.

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak isteyen herkese Lazer epilasyon tedavisi önerilmektedir. Fakat ergenlik döneminde veya öncesinde hormon üretimi fazla olacağından lazer epilasyon tedavisinden istenilen kalıcı sonuçlar alınmayabilir. Bu nedenle ergenlik dönemini tamamlamamış kişilere önerilmez. Lazer epilasyon tedavileri ergenlik döneminin bitişi ile daha kalıcı ve etkili sonuçlar vermektedir.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon

Erkeklerin genital bölgede lazer epilasyonu yaptırma sebeplerinin başında bölgenin temizliği ve hijyeni gelir.

Detayli Bilgi Al
Modern Erkeğin Tercihi: Buz Lazer™ Epilasyon

Eskiden lazer epilasyon dendiğinde akla sadece kadınlar gelirdi.

Detayli Bilgi Al
Erkek Sporcular ve Lazer Epilasyon

Ekran başında spor müsabakalarını izlerken erkek sporcuların çoğunun bacağında kıl olmadığı dikkatinizi çekmiştir. Ekran başında spor müsabakalarını izlerken er...

Detayli Bilgi Al
Erkekler Hangi Nedenlerle Epilasyon Yaptırıyorlar?

Erkek bakımı, son zamanlarda cilt bakım uygulamalarından lazer epilasyona kadar birçok alanda popüler hale geldi.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım