Erkekler Hangi Nedenlerle Epilasyon Yaptırıyorlar?

Erkek bakımı, son zamanlarda cilt bakım uygulamalarından lazer epilasyona kadar birçok alanda popüler hale geldi. Erkekler de kadınlar kadar dış görünümleri hakkında giderek daha fazla endişe duyuyorlar. Bu nedenle lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı her geçen gün artmakta.

Erkekler genellikle ense, sırt, omuz, göğüs bölgelerindeki aşırı kıllanmadan rahatsız oldukları için lazer epilasyon yaptırıyorlar.

Sakal bölgesinin düzeltilmesi, şekillendirilmesi, kaş arasındaki fazla kıllar, kulak etrafının temizlenmesi gibi bakım amaçlı lazer epilasyon tercih eden erkeklerin oranı her geçen gün artmakta.

Lazer epilasyon kıl batması ve kıl dönmesine yatkın ciltlerde bu sorunlarla karşılaşma riskini azaltır. Bu nedenle daha önce kıl dönmesi sorunu yaşamış erkekler tekrarlayabilecek kıl dönmelerini önlemek amacıyla lazer epilasyon yaptırıyorlar.

Sporcular özellikle yüzme, bisiklet, atletizm gibi sporlarla uğraşan erkekler de lazer epilasyona baş vuruyorlar.

Spor salonlarında kas yapan bazı kişiler de kıldan arınmış bir şeklide kaslarını göstermeyi tercih ediyorlar.

Dövme aşığı erkekler, tüysüz bir ciltte dövmelerindeki ayrıntıların daha iyi görüneceğinden dövme yaptırmadan önce lazer epilasyon yaptırıyorlar.

Lazer epilasyon yaptıran erkeklerin bazıları örneğin; göğüs bölgesindeki kılların tamamen bitmesini değil sadece incelmesini tercih edebiliyor. Böyle bir durum kılın yapısına göre 2-3 seans lazer epilasyon yaptırmak yeterli olabiliyor.

Erkeklerde Lazer Epilasyonun Avantajları

Bir erkeğin günlük bakım rutinin başında temiz ve traşlı bir yüze sahip olmak gelir. Tıraş cildi tahriş edebilen ve jilet kesikleri gibi istenmeyen etkileri olabilen bir uygulamadır. Özellikle sabahları tıraşa zaman ayırmak erkeklerin en büyük kabusudur. Lazer epilasyon erkeklerde sakal üstü gibi bölgelerde her gün tıraş olma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Ortalama 6-8 hafta ara ile yaptırılacak lazer epilasyon zamandan tasarruf etmek için de büyük avantajdır.

En hassas ciltler bile tıraştan daha hızlı olan lazer epilasyonu kolayca tolere edebilirler. Ciltte lazer epilasyondan hemen sonra hafif bir kızarıklık olabilir, anacak bu yüzey kızarıklığı olduğu için çok hızlı bir şekilde geçer. Tıraştan sonra oluşan kızarıklık ise daha çok tahrişe bağlı kızarıklık olduğundan düzelmesi uzun zaman alabilir. Lazer epilasyon sonrası cilt pürüzsüz bir hal alır ve daha sağlıklı bir cilt görünümü ortaya çıkar.

Erkekler kadınlara kıyasla kılları daha yoğun ve kalın olduğundan lazer epilasyonda daha fazla ağrı hissederler. Birçok erkek lazer epilasyon yaptırmak istemesine rağmen ağrı korkusuyla mesafeli davranmakta. Özellikle derin yerleşimli sırt bölgesinin çok ağrılı olması lazer epilasyon yaptırmak isteyen erkekler için büyük sorun teşkil etmekte.

Etkili sonuçları ve ağrısız olması nedeni ile kadınların çok tercih ettiği Buz Lazer ve Buz Lazer™ Platinum teknolojileri erkekler için de ağrısız ve konforlu lazer epilasyonu mümkün kılıyor. Patentli ICE teknolojisi ile cildi -3 °C’ye kadar soğutan Buz Lazer ™ erkeklerin lazer epilasyon tercihlerinin başında yer alıyor. Buz Lazer™ ve Buz Lazer™ Platinum cihazları ile uygulama yapan lazer epilasyon merkezleri için sayfamızdaki Nerede Yaptırabilirim linkini tıklayabilirsiniz.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Erkeklerde İlk Tüyler Nasıl Alınmalı?

Kıl yapısı gereği belirli bir sürede uzamaktadır. Fakat vücudun çeşitli yerlerinde uzayan kıllar kişiyi rahatsız ettiğinden sürekli alınması gerekmektedir. ...

Detayli Bilgi Al
Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon

Erkeklerin genital bölgede lazer epilasyonu yaptırma sebeplerinin başında bölgenin temizliği ve hijyeni gelir.

Detayli Bilgi Al
Modern Erkeğin Tercihi: Buz Lazer™ Epilasyon

Eskiden lazer epilasyon dendiğinde akla sadece kadınlar gelirdi.

Detayli Bilgi Al
Erkek Sporcular ve Lazer Epilasyon

Ekran başında spor müsabakalarını izlerken erkek sporcuların çoğunun bacağında kıl olmadığı dikkatinizi çekmiştir. Ekran başında spor müsabakalarını izlerken er...

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım