Erkek Kaş Lazer Epilasyon

Kaşın şeklinde değişiklik yapmak ve/veya çatık suratlı ifade yaratan kaş ortasındaki kıllardan kurtulmak için cımbız kullanmak artık yerini lazer epilasyona bırakmıştır.

Yüz ifadesi olarak kadınlara göre daha sert bir mizaca sahip olan erkeklerde bir de bitişik kaş yapısı söz konusuysa veya kişi gereğinden fazla kalın bir kaş yapısına sahipse bazen itici bir görünüm ortaya çıkabiliyor.

Bu sert mizaç yaratan görünümden kurtulmak isteyen ve yüzüne daha duru ve daha temiz bir görünüm kazandırmak isteyen erkeklerin günümüzde başvurduğu en yaygın yöntem lazer epilasyondur. Lazer epilasyon ile hem kaş ortasındaki istenmeyen kıllardan kurtulmak hem de kaşlardaki şekil bozukluğunu gidermek mümkün olmaktadır. 

İşlemin kalıcı olması ayrı bir avantaj sağlarken herhangi bir komplikasyona da sebep olmamaktadır.

Erkeklerde Kaş Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Erkelerin kaş lazer epilasyon uygulaması için ortalama  6 seans yeterli olmaktadır. Ancak bazen kıl yapısına bağlı nedenlerden dolayı ek olarak 1-2 seans daha gerekebilmektedir. Seans süresi tahmin edilendne de kısa süren erkek kaş lazer epilasyonu ortalama 1-2 dakika kadar kısa bir sürede tamamlanmaktadır.

Erkeklerde Kaş Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon uygulamaları yapıldığı merkeze göre fiyat farklılıkları gösterebilir ama genelde çok uygun fiyatlarla yapılmaktadır. 50 ile 100 TL arasında bir fiyat aralığı olan kaş lazer epilasyonu kalıcı olduğu için  her hafta kuaföre verilen ücretle mukayese edildiğinde çok daha avantajlıdır.

Erkek Kaş Lazer Epilasyon Riskleri Var Mıdır?

Erkek kaş lazer epilasyon her ne kadar göze yakın bir bölge olsa da şimdiye kadar rastlanmış herhangi riskli durum söz konusu değildir. Lazer epilasyonun güvenilirliğini artıran Buz Lazer epilasyon sayesinde epilasyon yapılan bölgenin neresi olduğu fark etmeksizin güvenli bir şekilde lazer epilasyon yapılabilmektedir. Buz Lazer FDA onayına sahip güvenli bir sistemdir. Lazer ışını sadece hedef kıl köklerine ulaşır, çevre dokulara zarar vermez. Patentli teknolojilere sahip Buz Lazer ciltte etkili bir soğutma sağladığı için yanık ve benzeri komplikasyon oluşma riski yok denecek kadar azdır. Tüm lazer epilasyon yapılan bölgelerde olduğu gibi kaş lazer epilasyonunda da mutlaka uygun lazer koruyucu gözlükler takılmalıdır.  Uygulamadan sonra  mutlaka SPF 30 veya üzeri güneş koruyucu kullanmak ve masaj, peeling, kese gibi cildi tahriş edebilecek işlemlerden bir süre uzak durmak gerekir.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Erkeklerde İlk Tüyler Nasıl Alınmalı?

Kıl yapısı gereği belirli bir sürede uzamaktadır. Fakat vücudun çeşitli yerlerinde uzayan kıllar kişiyi rahatsız ettiğinden sürekli alınması gerekmektedir. ...

Detayli Bilgi Al
Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon

Erkeklerin genital bölgede lazer epilasyonu yaptırma sebeplerinin başında bölgenin temizliği ve hijyeni gelir.

Detayli Bilgi Al
Modern Erkeğin Tercihi: Buz Lazer™ Epilasyon

Eskiden lazer epilasyon dendiğinde akla sadece kadınlar gelirdi.

Detayli Bilgi Al
Erkek Sporcular ve Lazer Epilasyon

Ekran başında spor müsabakalarını izlerken erkek sporcuların çoğunun bacağında kıl olmadığı dikkatinizi çekmiştir. Ekran başında spor müsabakalarını izlerken er...

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım