Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Erkek Tüm Vücut Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bu duruma bazen kıl batması gibi sağlık problemleri vesile olurken bazen de artık erkeklerin en az kadınlar kadar bakımlarına dikkat etmesi vesile olmaktadır.

Erkeklerin bütün vücuduna lazer epilasyon yaptırabilme şansı vardır ama genelde epilasyon yaptırdıkları bölgelerin başında göğüs, ense, omuz, sırt, boyun, koltuk altı, kol, bacak, sakal üstü, kulak, kaş arası lazer epilasyon ile el ve ayaktaki aşırı kıllar içi yapılan lazer epilasyon bölgeleri gelmektedir.

Erkeklerin vücutlarına yaptırdıkları lazer epilasyon seansları süre açısından bakıldığında ortalama 5-6 saat sürerken yüz bölgelerine yaptırdıkları lazer epilasyon ortalama 6-8 saat sürmektedir. Burada temel alınan kıl cinsi kalın ve koyu renkte olan kıl cinsidir. Kadınlara göre daha farklı kıl yapısına sahip olan erkekler genelde daha kalın kıl köküne sahiptir bu yüzden kadınlara göre daha hızlı ve memnun edici sonuçlar alabilmektedirler.

Erkeklerin Bölgelere Göre Lazer Epilasyon Seans Süreleri

Alan ve kıl kökü yapısı açısında her bölgeye uygulanan lazer epilasyon farklı sürelerde tamamlanmaktadır. Bölgeler ayrı ayrı incelendiğinde seans süreleri ortalama aşağıdaki gibi olacaktır.

- Tüm kol 30 dakika

- Tüm bacak 60 dakika

- Koltuk altı 5 dakika

- Göğüs bölgesi 45 dakika

- Sırt bölgesi 45 dakika

- Bütün vücut 3 saat ense bölgesi 5 dakika

- Boyun bölgesi 5 dakika

- Sakal üstü bölgesi 5 dakika

- Kulak 5 dakika

Erkekler Lazer Epilasyon Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmelidir?

Cilt yapıları hassas olan erkeklerde lazer epilasyondan sonra kısa süreliğine hafif kızarıklıklar görülebilir. Tedirgin olunacak bir durum olmamakla beraber bu tür durumları tetiklememek için lazer epilasyon sonrasında cildi tahriş edebilecek şeyler yapılmamalıdır.

Lazer epilasyon seanslarından sonra ilk 3 gün güneşe çıkmamak en iyi karar olacaktır ama mecburu bir durum söz konusu ise mutlaka güneş kremi kullanılmalıdır.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon

Erkeklerin genital bölgede lazer epilasyonu yaptırma sebeplerinin başında bölgenin temizliği ve hijyeni gelir.

Detayli Bilgi Al
Modern Erkeğin Tercihi: Buz Lazer™ Epilasyon

Eskiden lazer epilasyon dendiğinde akla sadece kadınlar gelirdi.

Detayli Bilgi Al
Erkek Sporcular ve Lazer Epilasyon

Ekran başında spor müsabakalarını izlerken erkek sporcuların çoğunun bacağında kıl olmadığı dikkatinizi çekmiştir. Ekran başında spor müsabakalarını izlerken er...

Detayli Bilgi Al
Erkekler Hangi Nedenlerle Epilasyon Yaptırıyorlar?

Erkek bakımı, son zamanlarda cilt bakım uygulamalarından lazer epilasyona kadar birçok alanda popüler hale geldi.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım