Erkek Tüm Vücut Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Bunun nedenleri arasında kıl batması gibi sağlık problemlerinin yanı sıra artık erkeklerin de en az kadınlar kadar bakımlarına dikkat etmelerini sayabiliriz.

Erkeklerde de kadınlar gibi istenmeyen kılların bulunduğu tüm vücut bölgelerine lazer epilasyon yapılabilir. Erkekler daha çok göğüs, ense, omuz, sırt, boyun, koltuk altı, kol ve bacak bölgelerine lazer epilasyon yaptırmaktadır. Sakal üstü, kaş arası lazer epilasyon yaptırarak bu bölgedeki kılları şekillendirmek isteyen erkeklerin sayısı da bir hayli fazladır. Erkekler burun içi, kulak içi, el ve ayaktaki aşırı kıllar için de lazer epilasyon yaptırmaktadır.

Erkek Tüm Vücut Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyon  genellikle 8 seans olarak bilinit. Ancak seans sayısını belirleyen birçok faktör mevcuttur. Bu faktörler arasında kılların bulunduğu bölge oldukça önemlidir. Örneğin; sırt, göğüs gibi derin yerleşimli kılların lazer epilasyonu için 1-2 ek seans daha gerekebilir. Yine yüz bölgesi de ek seans sayısı gerektirebilir. Cilt rengi, kıl rengi, kıl yoğunluğu ve kıl kalınlığı da lazer epilasyon seans sayısını belirleyen faktörler arasındadır.

 

Erkeklerin Bölgelere Göre Lazer Epilasyon Seans Süreleri

Geleneksel lazer epilasyon yöntemleri ile erkeklerde tüm vücut lazer epilasyon oldukça uzun sürmektedir. Kadınlara kıyasla daha yoğun kıl yapısına sahip olmaları nedeniyle süre de uzamaktadır. Günümüzde Buz Lazer ise lazer epilasyon süresini oldukça kısaltmıştır. Erkek tüm vücut lazer epilasyon Buz Lazer ile ortalama 1 saat sürmektedir. Ağrısız , acısız olması yanı sıra hızlı olması nedeniyle de Buz Lazer erkekler tarafından en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntmelerinin başında gelmektedir.

 

Erkekler Lazer Epilasyon Yaptırdıktan Sonra Nelere Dikkat Etmelidir?

Cilt yapıları hassas olan erkeklerde lazer epilasyondan sonra kısa süreliğine hafif kızarıklıklar görülebilir. Tedirgin olunacak bir durum olmamakla beraber bu tür durumları tetiklememek için lazer epilasyon sonrasında cildi tahriş edebilecek kese, peeling gibi uygulamalardan 1 hafta süreyle uzak durmak gerekir. 

Lazer epilasyon seanslarından sonra ilk 3 gün güneşe çıkmamak en iyi karar olacaktır ama mecburu bir durum söz konusu ise mutlaka güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Erkeklerde İlk Tüyler Nasıl Alınmalı?

Kıl yapısı gereği belirli bir sürede uzamaktadır. Fakat vücudun çeşitli yerlerinde uzayan kıllar kişiyi rahatsız ettiğinden sürekli alınması gerekmektedir. ...

Detayli Bilgi Al
Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon

Erkeklerin genital bölgede lazer epilasyonu yaptırma sebeplerinin başında bölgenin temizliği ve hijyeni gelir.

Detayli Bilgi Al
Modern Erkeğin Tercihi: Buz Lazer™ Epilasyon

Eskiden lazer epilasyon dendiğinde akla sadece kadınlar gelirdi.

Detayli Bilgi Al
Erkek Sporcular ve Lazer Epilasyon

Ekran başında spor müsabakalarını izlerken erkek sporcuların çoğunun bacağında kıl olmadığı dikkatinizi çekmiştir. Ekran başında spor müsabakalarını izlerken er...

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım