Erkek Yüz Lazer Epilasyon

Günümüzde kadınlar kadar erkekler de lazer epilasyondan yararlanmaktadır. Fizyolojik olarak kadınlara göre daha kıllı olan erkekler de artık yüz bölgesindeki kılları şekillendirmek amacıyla lazer epilasyon yaptırmaktadır. Erkek yüz bölgesi lazer epilasyonu bazen sakal üzeri şekillendirmek bazen de sakal seyreltmek amacıyla yaptırılıyor. Bazen de favori şekillendirmek amacıyla veya bitişik kaş dediğimiz durumu gidermek için uygulanıyor. Yüz bölgesinde bulunan tüy ve kıllar genetik yatkınlık, hormon sorunları ve cilt yapısı gereği oluşmaktadır. Özellikle erkekler yapısal nedenlerden dolayı kıllı bir vücuda ve hatta yüze sahiplerdir. Erkeklerde doğal olarak bulunan tüyler, testesteron hormonu ile kalınlaşarak kıla dönüşür. Bu doğal süreçte bazı erkeklerde aşırı tüylenme gözlenebilmektedir. Bu durumda sakal üstü, yanak ve boyun bölgesinde oldukça fazla kıl oluşabilmektedir. Yüz bölgesinde oluşan tüy ve kıllar günümüzde Buz Lazer ile ağrısız bir şekilde kalıcı olarak çözüme kavuşmaktadır.

Son yılların en gelişmiş lazer epilasyon yöntemi olarak kabul edilen Buz Lazer etkili ve kalıcı sonuçları ile erkek yüz bölgesinde en çok tercih edilen yöntemdir.  Yüz bölgesinde lazer epilasyon uygulaması özen ve hassasiyet gerektirmektedir. Yüz bölgesi güneş ışınlarına ve  çevre kirliliğine sürekli maruz kaldığından ve aynı zamanda hassas bir bölge olduğu için lazer epilasyon uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gerekmektedir. Buz Lazer yüzde kızarıklık, yanık riski olmadan uygulanan bir yöntemdir ve bu nedenle yüz bölgesi için en uygun lazer epilasyon yöntemidir. Buz Lazer yanak, boyun, elmacık kemiği, kaş arası gibi farklı yüz bölgelerinde ağrısız bir lazer epilasyon sunar. Sürekli güneş ışığına maruz kalan yüzde her mevsimde güvenle uygulanması ve ağrısız olması da tercih nedenleri arasındadır.

Erkek Yüz Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Erkek yüz bölgesi lazer epilasyonu ortalama 8 seans önerilir. Ancak kılın kalınlığı, kılın rengi, cilt rengi ve hatta kişinin yaşı gibi faktörlere bağlı olarak bazen 10 seans sürebilir.

 

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Erkeklerde İlk Tüyler Nasıl Alınmalı?

Kıl yapısı gereği belirli bir sürede uzamaktadır. Fakat vücudun çeşitli yerlerinde uzayan kıllar kişiyi rahatsız ettiğinden sürekli alınması gerekmektedir. ...

Detayli Bilgi Al
Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon

Erkeklerin genital bölgede lazer epilasyonu yaptırma sebeplerinin başında bölgenin temizliği ve hijyeni gelir.

Detayli Bilgi Al
Modern Erkeğin Tercihi: Buz Lazer™ Epilasyon

Eskiden lazer epilasyon dendiğinde akla sadece kadınlar gelirdi.

Detayli Bilgi Al
Erkek Sporcular ve Lazer Epilasyon

Ekran başında spor müsabakalarını izlerken erkek sporcuların çoğunun bacağında kıl olmadığı dikkatinizi çekmiştir. Ekran başında spor müsabakalarını izlerken er...

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım