Erkekler Hangi Bölgelerine Epilasyon Yaptırır?

İnsanların vücutlarında isteklerinin fazlasında çıkan tüyler için artık geliştirilmiş olan daha farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemleri hem bayanlar hem de erkekler kullanmaya başlamışlardır. Toplum tarafından erkeklerin epilasyon yaptırması çok tuhaf olarak karşılanmaktadır. Bu nedenle erkekler çekimser olarak böyle bir eylem içine girmektedirler. Ancak toplumun bu bakış açısının oldukça yersiz olduğunu belirtmek gerekir. İnsanların vücutlarında fazlalık olan tüyleri bu şekilde alması sağlıkları açısından da faydalı olabilmektedir. Erkeklerin vücutlarında en sık olarak epilasyon için tercih etmiş oldukları bölge, sırt ve göğüs bölgesidir. Buralarda tüylerin fazlaca çıkması erkekleri rahatsız ettiğinden dolayı, epilasyonu bu bölgelerde daha sık uygulamaktadırlar.

Erkeklerin çıkan lazer epilasyon teknolojisi ile birlikte, canlarının eskisi kadar yanmadıklarını söyleyebiliriz. Artık erkekler korkusuz bir şekilde lazer epilasyon merkezlerine gidebilecek ve tedavilerini olabileceklerdir. Ağırlıklı olarak epilasyonun yapıldığı bir diğer bölgede sakalların üstü olmaktadır. Buradaki tüylerin dışarıdan hoş görünmemesi erkekleri fazlasıyla rahatsız etmekte ve buradaki tüylerden kalıcı olarak kurtulmaya çalışmaktadırlar.

Lazer epilasyonların da erkekler üzerinde can yakıcı etkisinin olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle hassas bölgeler olan; göğüs ve sakal üstü bölgelerinde fazlasıyla acıya sebebiyet verdiğini öne sürebiliriz. Bu sebep doğrultusunda artık mühendisler yeni teknolojiler üretme çabası içine girmişler ve bireyler üzerindeki hasarı en aza indirgemeye başlamışlardır. Bireyler üzerindeki bu hasarın en aza indirilmesi olayının, Buz Lazer epilasyon merkezlerinin açılmasıyla birlikte başladığını söyleyebiliriz.

Artık Buz Lazer Epilasyon teknolojisinin ülkemizde de kullanılmasıyla başlamasıyla birlikte, erkeklerin canları daha az yanmaya başlamıştır. Özellikle daha önce belirtmiş olduğumuz sakal üzeri ve ense bölgesinde bireylerin bu yöntem doğrultusunda tedavi olması daha doğru olacaktır. Üstün bir teknolojik yapıda olan Buz Lazer Epilasyonun, dört ile altı seans tedavi gören hastalarda yüzde yüz olarak işe yaradığı ispatlanmıştır. Tüylerinden tamamen kurtulmak isteyen bireylerin, dört ile altı seanslık süreyi tamamlamaları gerekecektir.

Erkeklerin epilasyon olabileceği en hassas bölge ise sırt bölgesidir. Erkeklerin eskiden epilasyon merkezlerinde acıdan canlarının yanmasının durumu sona ermiş ve Buz lazer devrimi başlamıştır. Artık erkek bireyler, korkusuz ve canlarının yanmayacağını bildiklerinden ötürü bu merkezlere gidebilmekte ve tedavilerini gerçekleştirebilmektedirler. Ancak bu teknoloji için uygun olmayan bazı kişilerden söz etmek durumu oluşur. Özellikle sara hastalarının, kesinlikle bu yöntem dahilinde tedavi olmaması gerekir. Uzman doktorlar, sara hastalarının bunun gibi operasyonlardan fazlasıyla hasar alabileceklerini düşündüklerinden dolayı, onların bu cihazlar içine girmesini uygun olarak değerlendirmemişlerdir. Bunun yanı sıra başlamış olduğunuz, tedaviyi kesinlikle yarıda bırakmamalı ve devam etmelisiniz. FDA onayını almış olan cihazlara bu tedaviyi olmanız konusunda da uzman doktorlarında tavsiyelerinin bulunduğunu söyleyebiliriz.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Erkeklerde İlk Tüyler Nasıl Alınmalı?

Kıl yapısı gereği belirli bir sürede uzamaktadır. Fakat vücudun çeşitli yerlerinde uzayan kıllar kişiyi rahatsız ettiğinden sürekli alınması gerekmektedir. ...

Detayli Bilgi Al
Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon

Erkeklerin genital bölgede lazer epilasyonu yaptırma sebeplerinin başında bölgenin temizliği ve hijyeni gelir.

Detayli Bilgi Al
Modern Erkeğin Tercihi: Buz Lazer™ Epilasyon

Eskiden lazer epilasyon dendiğinde akla sadece kadınlar gelirdi.

Detayli Bilgi Al
Erkek Sporcular ve Lazer Epilasyon

Ekran başında spor müsabakalarını izlerken erkek sporcuların çoğunun bacağında kıl olmadığı dikkatinizi çekmiştir. Ekran başında spor müsabakalarını izlerken er...

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım