Erkeklerde Epilasyon Nasıl Yapılır?

Erkeklerde epilasyon yapılma yöntemi ile kadınlarda epilasyon yapılma yöntemi arasında aslına bakarsanız bir fark yoktur, yalnız erkeklerde epilasyon yaptırmanın avantajları daha çoktur. Çünkü erkeklerin kıl yapısı daha kalın ve daha koyu renkte olduğu için ve cilt yapılarında hassasiyet hissi daha az olduğu için erkeklerde epilasyon işlemleri daha hızlı sonuçlar verirken aynı zamanda da daha az seans gerektirmektedir.

Erkeklerde epilasyon işlemi uygulanırken bölgeden bölgeye değişen bir yöntem yoktur ama bölgelerin farklılaşması epilasyon cihazının ucuna takılan başlığı farklılaştırmaktadır. Bu epilasyon açısından çok olumlu bir durumdur. Çünkü düşünecek olursak küçük ve dar alanlar için kullanılan bir başlığı sırt ya da göğüs gibi geniş alanlarda kullanırsak seans sürelerimiz bir hayli zaman alacaktır. Aynı şekilde geniş başlık ile dar ve küçük alanlara epilasyon işlemi yapılırsa da istenilen dar bölgelere ulaşılma daha zor bir durum haline gelecektir. O yüzden erkeklerde lazer epilasyon yapılırken farklılık gösteren tek şey epilasyon yapılan bölgeye göre kullanılan epilasyon başlığı değişikliğidir.

Erkeklerin hem cilt yapılarından kaynaklanan avantajdan dolayı hem de kıl köklerinin daha kalın ve siyah olmasından kaynaklı yaşadıkları avantajların yanı sıra acı hissetme olasılıkları da çok düşük bir ihtimaldir. Hatta buz lazer epilasyon teknolojisi sayesinde bu ihtimal tamamen ortadan kaldırılmıştır da diyebiliriz. Erkeklerin lazer epilasyon yaptırdıkları bölgelerin epilasyon işlemleri alanın büyüklüğüne ve kıl yapısına göre zaman farkı göstermektedir. Epilasyona en uygun kıl yapısına sahip olan erkekler bu anlamda da avantaj yaşamaktadırlar. Bir kıl ne kadar ince ve açık renkli olursa seans sayısı ve seans süresi de o kadar fazla olacaktır. Aynı şekilde bir kıl ne kadar kalın ve koyu renkli olursa olsun seans süresi ve seans sayısı o kadar az olacaktır. Genel anlamda erkeklerin kıl yapıları ve rengi düşünüldüğünde bu avantajı yaşayabilecek en şanslı kişilerin erkekler olduğunu anlayabiliriz. Tabi istisnai durumlar da vardır. Örneğin sarışın bile erkeğin olduğunu düşünürsek epilasyon işlemi sanıldığı kadar kolay olmayacaktır ki bu hem seansların sayısında hem de süresinde uzamalara neden olacaktır.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon

Erkeklerin genital bölgede lazer epilasyonu yaptırma sebeplerinin başında bölgenin temizliği ve hijyeni gelir.

Detayli Bilgi Al
Modern Erkeğin Tercihi: Buz Lazer™ Epilasyon

Eskiden lazer epilasyon dendiğinde akla sadece kadınlar gelirdi.

Detayli Bilgi Al
Erkek Sporcular ve Lazer Epilasyon

Ekran başında spor müsabakalarını izlerken erkek sporcuların çoğunun bacağında kıl olmadığı dikkatinizi çekmiştir. Ekran başında spor müsabakalarını izlerken er...

Detayli Bilgi Al
Erkekler Hangi Nedenlerle Epilasyon Yaptırıyorlar?

Erkek bakımı, son zamanlarda cilt bakım uygulamalarından lazer epilasyona kadar birçok alanda popüler hale geldi.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım