Erkeklerde Epilasyon Nasıl Yapılır?

Erkekler lazer epilasyonu ile kadın lazer epilasyonu arasında hiç bir fark yoktur. Lazer epilasyonun etki mekanizması aynıdır. Lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve kıl kökünü hedefler. Kıl kökünde lazer enerjisine dönüşür ve kıl kökünü tahrip eder. Kısaca lazer epilasyonun etki mekanizması bu şekildedir. Erkeklerin kıl yoğunluğu kadınlara göre daha fazla olduğu için hem lazer epilasyon seans süresi daha uzundur hem de uygulama daha ağrılıdır. Bunun dışında temel bir fark yoktur.

Ağrısız Erkek Lazer Epilasyonu

Erkekler en çok sırt, omuz, göğüs, göbek bölgelerine lazer epilasyon yaptırmaktadır. Bu bölgelerdeki kıllar derin yerleşimli olduğu için lazer epilasyon fazla ağrılıdır. Lazer epilasyon ağrısını ortadan kaldırmak ve hasta konforunu arttırmak için geliştiilen Buz Lazer, erkek lazer epilasyonu için ideal bir çözüm sunmaktadır.

Buz Lazer, cildi -3 dereceye kadar soğutan ICE Teknolojisine sahiptir. Bu sayede cilt tüm seans boyunca buz gibi soğutuluyor ve sürekli serin tutuluyor. Neredeyse tamamen ağrısız olan Buz Lazer erkeklerin en çok tercih ettiği lazer epilasyon yöntemidir. Buz Lazer'in bir diğer tercih edilme nedeni ise bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenle uygulanabilmesi. Yaz ayaları dahil her mevsimde Buz Lazer epilasyon yaptırmak mümkün. FDA onayına sahip Buz Lazer, ciltte yanık gibi yan etki risklerini ortadan kaldıran patentli teknolojilere sahip bir sistem.

Erkekler yüz bölgesinde de  yoğun olarak lazer epilasyondan yararlanıyorlar. Sakal üzeri , boyun, ense erkeklerin lazer epilasyon yaptırdıkları bölgeler arasında öne çıkıyor. Erkekler arasında sakal seyrekleştirme, sakal şekillendirme amaçlı lazer epilasyon da bir hayli yaygın. Buz Lazer, yüz bölgesi lazer epilasyonu için özel bir uca sahip. Bu uç tedavi başlığına takılıyor ve sakal/favori şekillendirme gibi hassas uygulamalarda kolaylık sağlıyor. Bu uç burun içi ve kulak içi gibi ulaşılması zor bölgelerde de pratik bir şekilde lazer epilasyon yapılabilmesini sağlıyor.

Erkek lazer epilasyonu için tüm detayların düşünüldüğü Buz Lazer  ortalama 8 seans öneriliyor. Seans sayısı kıl yoğunluğu ve kıl yapısına bağlı olarak farklılık gösterebiliyor. Bazı durumlarda ek 1-2 seans daha gerekebiliyor. İdeal seans aralığı yüz bölgesi için 4-5 hafta, vücut bölgesin için 6-8 haftadır.

Erkekler lazer epilasyondan sonra mutlaka SPF 30 veya üzeri güneş koruyucu krem kullanmayı ihmal etmemelidir. 

 

 

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Erkeklerde İlk Tüyler Nasıl Alınmalı?

Kıl yapısı gereği belirli bir sürede uzamaktadır. Fakat vücudun çeşitli yerlerinde uzayan kıllar kişiyi rahatsız ettiğinden sürekli alınması gerekmektedir. ...

Detayli Bilgi Al
Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon

Erkeklerin genital bölgede lazer epilasyonu yaptırma sebeplerinin başında bölgenin temizliği ve hijyeni gelir.

Detayli Bilgi Al
Modern Erkeğin Tercihi: Buz Lazer™ Epilasyon

Eskiden lazer epilasyon dendiğinde akla sadece kadınlar gelirdi.

Detayli Bilgi Al
Erkek Sporcular ve Lazer Epilasyon

Ekran başında spor müsabakalarını izlerken erkek sporcuların çoğunun bacağında kıl olmadığı dikkatinizi çekmiştir. Ekran başında spor müsabakalarını izlerken er...

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım