Erkeklere Cilt Bakım Tüyoları

Erkeklerin kadınlardan yapısı daha kalın olan cildi, testosteron hormonu yüzünden daha yağlı ve daha geniş gözeneklere sahiptir. Etkileyici bir görüntüye sahip olabilmek için ilk olarak erkeklerin bakımlı ve ciltlerinin temiz olması gerekmektedir. Erkeklerinde kadınlar gibi nemlendirici ve güneş koruyucu krem kullanması gerekmektedir.

Kadınların en fazla hoşlandığı erkek tipi olarak görülen, manikür, pedikür ve cilt bakımı yaptıran erkekler. Erkekler için saçlar da bir hayli önemli. Kendisine güvenmek isteyen erkeklerin tercihi olan ciltlerine ve bedenlerine bakmak birçok kadın tarafından da takip edilen erkek olmayı ortaya çıkartıyor.

İyi Bir Tıraş, Tıraş Sonrası Bakım Ve Tüyler İçin Epilasyon

Ciltlerini tıraştan sonra ferahlatmak isteyen erkekler mentol içerikli kolonya ve alkolü tıraş jeli kullandıktan sonra yüzlerine sürmeliler. Böylelikle tıraştan sonra ciltlerinde canlılık ve ferah bir görüntü meydana gelecek.

Erkeklerde oluşan sivilceler için de cilt uzmanları kesinlikle bu sivilcelerin sıkılmaması taraftarı. Ciltlerinin parlak görünmesini isteyen erkekler tıraştan sonra avokado yağı ve ozon yağı kullanabilirler. Bu yağlar yarım saat sonra yüzde bekletildikten sonra ılık ve sabunlu su ile yıkanmalıdır.

Ense, omuz, yanak, sırt ve boyun bölgelerindeki tüylerden hoşlanmayan erkeklerin mutlaka bu tüyleri epilasyon yolu ile aldırmaları gerekir. Daha temiz bir vücuda sahip olmak isteyen her erkek lazer epilasyon yaptırmalıdır.

Yüzlerindeki Belirgin Çizgiler Ve Siyah Noktalar

Erkeklerin cilt bakımı yapması için ciltlerine mutlaka haftada iki gün olmak üzere iki yemek kaşığı süt ve bir paket yaş mayayı karıştırarak cilt kırışıklıklarından kurtulmaları gerekmektedir. Bayanlardan daha şanslı oldukları bir konu da erkeklerde kırışıklığa az rastlanmaktadır. Çünkü hormonel yapı kadında daha farklı erkeklerde daha farklıdır.

Bazı erkeklerde oluşan göz kenarı çizgisi ve dudak kenarı çizgisi için estetik ameliyatlar veya estetik işlemler dediğimiz örümcek ağı tekniği ile tedavi de uygulanmaktadır. Kırışıklıklar tamamen yok olduktan sonra uzun bir süre bir daha görünmez.

Siyah noktaların bazı erkeklerde de aynı bayanlar gibi oluştuğu görülmektedir. Genellikle orta yaşlarda hiç görünmese de genç yaşlarda bazı erkeklerde siyah nokta rahatsızlığı görünmektedir. Siyah noktalar için de esmer toz şeker ve yumurta akını karıştırarak haftada bir kere peeling yapılabilir.

Erkeklerin Kâbusu Saç Dökülme Problemleri

En fazla erkeklerin korkulu rüyası olan ciltten de önce saçlarının tamamen dökülerek kel kalmalarıdır. Genellikle bu saç dökülme tipleri genetik saç dökülmelerdir. Yani hiçbir şekilde kişi ne yaparsa yapsın saç dökülmesine engel olamamaktadır.

Eğer bir erkeğin saçları az dökülüyorsa o zaman saç bakım maskeleri uygulayabilir. Fakat eğer genetiğinde saç dökülmesi olan ve çok fazla saç dökülmesi olan bir erkekse o tip saçlar için saç ektirmek kesin bir çözüm olarak görünmektedir.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Erkeklerde İlk Tüyler Nasıl Alınmalı?

Kıl yapısı gereği belirli bir sürede uzamaktadır. Fakat vücudun çeşitli yerlerinde uzayan kıllar kişiyi rahatsız ettiğinden sürekli alınması gerekmektedir. ...

Detayli Bilgi Al
Erkek Genital Bölge Lazer Epilasyon

Erkeklerin genital bölgede lazer epilasyonu yaptırma sebeplerinin başında bölgenin temizliği ve hijyeni gelir.

Detayli Bilgi Al
Modern Erkeğin Tercihi: Buz Lazer™ Epilasyon

Eskiden lazer epilasyon dendiğinde akla sadece kadınlar gelirdi.

Detayli Bilgi Al
Erkek Sporcular ve Lazer Epilasyon

Ekran başında spor müsabakalarını izlerken erkek sporcuların çoğunun bacağında kıl olmadığı dikkatinizi çekmiştir. Ekran başında spor müsabakalarını izlerken er...

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım