Gerçek Buz Lazer Yaptırdığınızdan Emin Misiniz?

Dünyanın önde gelen lazer firmalarından Alma Lasers tarafından geliştirilen Soprano ICE serisi cihazlar ülkemizde Buz Lazer adı altında lanse edilmektedir. Distribütör firma STS Estetik Lazer Sistemleri, Soprano ICE cihazının piyasaya sürüldüğü 2015 yılında cihazı Buz Lazer olarak lanse etmiş ve marka tescilini almıştır. 

Buz Lazer, yukarıda belirtildiği gibi sadece Soprano ICE serisi cihazları tanımlayan patentli bir markadır. Buz Lazer, sadece ülkemizde değil tüm dünyada son yılların en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemi olmuştur. Lazer epilasyona bağlı ağrıyı ciddi şekilde azaltarak ve hatta neredeyse tamamen ortadan kaldırarak, süreci bir üst seviyeye taşımıştır. Bu nedenle birçok uzman tarafından ‘’Lazer Epilasyon Dünyasında Devrim’’ niteliğinde olarak tanımlanmaktadır. Hakkında birçok klinik çalışma bulunan Buz Lazer etkili, hızlı ve ağrısız tedaviler için en son teknolojileri kullanır. Buz Lazer, bronz ten dahil tüm cilt tiplerinin epilasyonunda FDA onayına sahiptir. Ek olarak hedeflenmesi oldukça güç olan ince tüylerde de etkilidir. 

Sahte Buz Lazer Nasıl Anlaşılır?

Buz Lazer yaptığını iddia eden güzellik salonları ve merdiven altı yerlerde yapılan uygulamalardan sonra hastaların sonuç alamadığı, kıllarda artış ve ne yazık ki mağduriyet yaşadığı bilgileri tarafımıza da ulaşmaktadır. Sahte Buz Lazer cihazları ile gelişebilecek komplikasyonlara karşı hastaların haklarını ve sağlığını korumak önceliğimizdir. Hukuksal zeminde bizler mücadeleye devam ederken, tüketicilerin de aşağıdaki hususlara dikkat etmelerini önemle hatırlatmak istiyoruz:

1. Gerçek Buz Lazer, sadece Soprano Ice serisi cihazları tanımlar

Soprano Ice Platinum,

Soprano Ice,

Soprano Titanium 

www.buzlazer.com web sitemizin "Cihazlar" sekmesine tıklayarak orijinal Buz Lazer cihazlarını görebilir, "Nerede Yaptırabilirim" linkini ziyaret ederek gerçek Buz Lazer merkezlerine ulaşabilirsiniz. 

Cihaz orijinal Buz Lazer cihazı olsa dahi bakımını zamanında yaptırmayan klinikler listemizde yer almamaktadır. Rutin bakımları yapılmayan cihazların performanslarında azalma olabilmektedir. Güç düşmesine bağlı olarak etkinlikte azalma, soğutma özelliğinde azalma sonucunda ise ağrı duyulabilmektir. Cihazlarımızın bakımları ve/veya arıza halinde yedek parça değişimi sadece tek yetkili servis olan firmamız tarafından yapılmalıdır. Aksi halde özellikle tedavi başlığı orijinal başlık olmadığında cihaz artık gerçek Buz Lazer değildir.

2. Buz Lazer epilasyondan önce tüm diode lazerlerde olduğu gibi mutlaka ultrason jeli sürülmelidir. Jel, tedavi başlığının cilt üzerinde hareketini kolaylaştırır, sürtünmeyi en aza indirir, enerjinin daha derine iletilmesine yardımcı olur ve cildi rahatlatır. Jel sürmeden uygulama yapıldığı bilgileri tarafımıza ulaşmakta ve hastalar bu uygulamalardan sonuç alamamaktadır. Eğer jelsiz uygulama yapılıyorsa kesinlikle gerçek Buz Lazer değildir.

3. Yine bazı hastalardan uygulama öncesi ağda yapıldığı ve ardından Buz Lazer (!) uygulandığı bilgisi gelmektedir. Asla gerçek Buz Lazer öncesi ağda yapılmaz. Sadece Buz Lazer de değil hiçbir lazer epilasyon yönteminden hemen önce ağda yapılmaz. Lazer epilasyonun etkili olabilmesi için son 3 hafta içerisinde ağda ve cımbız gibi kılı kökü ile birlikte koparan işlemler yapılmamış olmalıdır. 

4. Gerçek Buz Lazer neredeyse tamamen ağrısızdır. Elbette herkesin ağrı hassasiyeti farklıdır ancak lazer epilasyon esnasında çok fazla ağrı duyuluyorsa bu uygulama kesinlikle Buz Lazer değildir. 

5. Gerçek Buz Lazer ortalama 8 seanstır. Sırt gibi derin yerleşimli kılların olduğu veya yüz gibi daha ince tüylerin bulunduğu bölgelerde ek 1-2 seans daha gerekebilir. Kişide hormonal bir problem yoksa Buz Lazer etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir. 15 seans gibi fazla seans sayısına rağmen sonuç alınamamış vakalar bildirilmekte ve bu vakaları araştırdığımızda kullanılan cihazların gerçek Buz Lazer olmadığını görmekteyiz.

Buz Lazer, Epilasyonda En Çok Taklit Edilen Markadır

Birçok teknolojik yenilikte olduğu gibi Buz Lazer cihazlarının teknolojileri de taklit edilmektedir. Ne yazık ki, bazıları daha da ileri giderek direkt Buz Lazer adını kullanmaktadır. SHR ya da ülkemizde bilinen adıyla Ütüleme Teknolojisi ve ICE teknolojisini taklit etmeye çalışarak birçok cihaz üretilmekte ve merdiven altı tabir edilen yerlerde bu cihazlarla uygulama yapılmaktadır. Oysa bu cihazların çoğu lazer cihazı bile değildir. FDA onayı olmayan ve hatta hiçbir güvenlik kaydı olmayan bu cihazların çoğu medikal cihaz kategorisinde değildir. Bu cihazlarla elbette sonuç alınamamakta ve hatta kıllarda artma olmaktadır. Bu cihazlar sağlığı da ciddi şekilde tehdit etmektedir. Ciltte yanık, kalıcı leke ve kalıcı iz gibi birçok komplikasyona neden oldukları bildirilmektedir. 

Yapılan araştırmalar göstermiştir ki; Ucuz IPL cihazlarına başlık takıp, Buz Başlıklı Lazer diyenden önce ağda yapıp ardından Buzlu Lazer yaptığına iddia edene kadar birçok sahte cihaz mevcuttur. Son zamanlarda hem yazılı hem de görsel basında yer alan işin ehli olmayan kişilerin yaptığı estetik prosedürlerden sonra ortaya çıkan vakalar hepimizin malumu. Bu tür olaylarla karşılaşmamak için mutlaka FDA onayına sahip sistemlerle uygulama yaptırmak gerekir. FDA (American Food and Drug Administration) onayı bir nevi güvenlik kaydıdır. 

Unutulmamalıdır ki; Gerçek Buz Lazer cihazlarının arkasında Alma Lasers firmasının dev araştırma ve geliştirme ekibi, uluslararası araştırmalarıyla bilinen hekim ve mühendislik kadrosu yer almaktadır. Firma, Buz Lazer teknolojilerini geliştirmek için AR-GE yatırımlarına önemli ölçüde pay ayırmaktadır. 

Gerçek Buz Lazer Ağrısızdır

Buz Lazer iki önemli özelliği ile lazer epilasyona başka bir boyut kazandırmıştır. Bunlardan ilki patentli SHR Teknolojisidir. SHR’nin açılımı Super Hair Removal yani Süper Lazer Epilasyon’dur. Bu teknolojide tedavi başlığı cilt üzerinde sürekli hareket ettirilir. Bu teknolojinin arkasındaki fikir; kıl kökünü tahrip etmek için gerekli enerjiyi sağlarken bu esnada duyulan ağrıyı ortadan kaldırmaktır. Bu amaçla düşük enerji yüksek hızda verilerek kıl folikülleri kademeli olarak ısıtılır. Uygulayıcı yüksek ortalama güç çıkışı elde ederken, hasta da neredeyse tamamen ağrısız bir uygulamanın keyfini çıkartır.

Buz Lazer’in bir diğer patentli teknolojisi ise ICE Teknolojisidir. Gelişmiş bir soğutma sistemi olan ICE Teknolojisi, cildi tüm uygulama boyunca -3 dereceye kadar soğutur. Buz Lazer epilasyonun neredeyse tamamen ağrısız olmasının bir diğer nedeni de bu gelişmiş soğutma sistemidir. Tedavi başlığının safir ucu cilde temas ettiğinde adeta buz gibi soğuk olmaktadır ve Buz Lazer adı buradan gelmektedir. Tüm seans boyunca cildi serinleten ICE Teknolojisi aynı zamanda yan etki risklerini de ortadan kaldırır. Ciltte yanık, leke, iz kalması gibi olumsuz etkilerin oluşma riski minimuma iner.

Gerçek Buz Lazer Etkili ve Kalıcı Sonuçlara Sahiptir

Buz Lazer, sahip olduğu patentli teknolojilerle tüm cilt ve kıl tiplerinde etkili ve kalıcı sonuçlara sahiptir.  Etkili bir lazer epilasyon için sürekli gelişen Buz Lazer, Platinum serisi ile dünyanın ilk üç dalga boylu lazer epilasyon sistemi olma özelliğine sahiptir. Platinum serisi ile kılın farklı anatomik yapıları hedeflenmekte ve lazer epilasyonun etkinliği artmaktadır. 

80’den fazla ülkede uygulanan Buz Lazer ülkemizde de seçkin klinik ve hastanelerde uygulanmaktadır. Bugün aralarında Türkiye’nin önde gelen dermatolog, plastik cerrah ve medikal estetik hekimlerinin de yer aldığı 600’den fazla doktor, Buz Lazer serisi cihazları kullanmaktadır. 

Bilinçli tüketiciler sayesinde sahte Buz Lazer cihazlarıyla yapılan uygulamalar önemli ölçüde azalmıştır. Sağlığınız bizim için önemlidir. Bu nedenle mağdur olmamak için lütfen gerçek Buz Lazer yaptırdığınızdan emin olunuz.

BUZ LAZER BENZER YAZILAR
Sahte Buz Lazer Cihazlarındaki Tehlike

Her geçen gün artan sahte Buz Lazer cihazları sağlık açısından ciddi tehlikelere yol açabiliyor. Bu tehlikeleri anlatmadan önce gerçek Buz Lazer cihazları hakkı...

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyon 1. Seans Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

İstenmeyen kıl ve tüylerinden kalıcı olarak kurtulmak için lazer epilasyon tedavisine başlayan herkesin aklında beliren ilk soru dökülmelerin ne zaman olacağı y...

Detayli Bilgi Al
25 Soruda Soprano Titanium Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Soprano Titanium hakkında merak edilen tüm soruların yanıtlarını aşağıdaki yazımızda detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Detayli Bilgi Al
Lazer Epilasyonda Yapılan 7 Yaygın Hata

Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadınlar hem de erkekler için sinir bozucu olabiliyor.

Detayli Bilgi Al
Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım