Yara Varken Lazer Epilasyon Yapılır mı?

***
Üç gün sonra lazer epilasyon randevum var. Dün sokakta yürürken düştüm. Dizlerim üzerine düştüm ama bacaklarımda da derin sıyrıklar oldu ve bayağı kanadı. Şimdi bacaklarım yara içinde. Pansuman yaptırdım, mikrop kapmaması için krem verdiler. Ama üç gün içinde bu yaraların iyileşmesi mümkün değil. Bacaklarıma bu durumda lazer epilasyon yapılmaz diye düşünüyorum. Lazere gittiğim kliniği arayıp randevumu değiştirmem gerekecek ama önce sizden bilgi almak istiyorum. Ne kadar zaman sonra lazer epilasyon yaptırabilirim? Teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon açık yara ve enfeksiyon olan bölgelere uygulanmaz. Lazer epilasyon yapılacak alan sağlıklı olmalıdır. Uygulama yapılacak alanda akut iltihap, yara, uçuk, siğil, egzama gibi rahatsızlıklar varsa bu alanlara lazer epilasyon yapılmaz. Bacaklarınızdaki yaralar tamamen iyileşmeden lazer epilasyon yaptıramazsınız. Yara iyileşme süresi yaranın durumuna bağlıdır ve yara bakımıyla yakından ilişkilidir. Yaranızı görmeden kesin bir şey söylemek oldukça güç. Yara tamamen kuruyup, sağlam deri oluştuktan sonra lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Daha önce lazer epilasyon kesinlikle yapılmaz.
Ş***
açık yara olan alana lazer epilasyon yapılırmı? haftaya lazer epilasyon seansına gideceğim, bacağımda yara var iyileşmesini mi beklemeliyim, bu şekilde lazer epilasyon yapılırmı?
Buz Lazer
Merhabalar, açık yaranın üzerine lazer epilasyon yapılmaz. Lazer epilasyon sadece sağlam derinin üzerine yapılır. Yaranız çok büyük değilse, yaranın üzeri kapatılarak bacağınızın diğer alanlarına lazer epilasyon yapılabilir.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım