Antibiyotik Kullanırken Lazer Epilasyon Yapılır mı?

L***
iyi günler, ben 1 haftadır antibiyotik kullanıyorum. üst solunum yolu enfeksiyonu olmuşum bunun için 2 kutu antibiyotik verdi doktor. üç gün sonra lazer epilasyon randevum var, randevumu iptal etmek istemiyorum. lazer epilasyona başlarken bir kağıt imzalamıştım, orada lazer yaptırırken bazı ilaçları kullanmamam gerektiği yazıyordu. Ama hangi ilaçlar olduğunu hatırlamıyorum, bu ilaçların arasında antibiyotik de varmıydı acaba diye kuşkuya düştüm.antibiyotik kullanırken lazer epilasyon yaptırmamın herhangi bir zararı olurmu?cevap vermeniz çok önemli benim için,teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, kullanılan antibiyotiğin etken maddesi önemlidir. Bazı antibiyotikler (tetrasiklin etken maddesi içeren antibiyotikler) lazer epilasyon yaptırırken kullanılmamalıdır. Tetrasiklin grunu antibiyotikler ışığa duyarlılığı arttırabilirler. Bu grup antibiyotiklerin kullanımı lazer epilasyon esnasında cildin ısı hasarına karşı daha duyarlı olmasına neden olur. Ciltte kızarıklık, kabarcık ve bazen morarma gelişebilir. Bu nedenle foto duyarlılığı arttıran antibiyotikler lazer epilasyondan önce kullanılmamalıdır. Uygulama yaptıracağınız merkezdeki doktora kullandığınız antibiyotiği ve dozunu bildirip, danışmanızı öneririz.
V***
Merhaba, dişim apse yaptığı için antibiyotik kullanıyorum. 5 gün kullanmam gerekiyor, 2 gün sonra da lazer epilasyon seansım var. Antibiyotik kullanırken lazer epilasyon yaptırabilirmiyim?
Buz Lazer
Merhabalar, bazı antibiyotiklerin lazer epilasyon yaptırırken kullanılmaması gerekir. Bu antibiyotikler, tetrasiklin grubu antibiyotiklerdir. Işığa hassasiyeti arttırabilecekleri için lazer epilasyondan önce kullanılmamaları gerekir. Diğer antibiyotiklerin lazer epilasyondan önce kullanılmasının bilinen bir yan etkisi yoktur. Kullandığınız antibiyotiği ve dozunu uygulama yaptıracağınız merkezdeki doktora mutlaka belirtiniz.
M***
Grip oldum antibiyotik verdi doktor. 1 hafta kullanmam gerekiyor. Antibiyotik kullanırken lazer epilasyon yaptırmamın bir sakıncası varmıdır?
Buz Lazer
Merhabalar, tetrasiklin grubu antibiyotiklerin kullanımı sırasında lazer epilasyon yaptırılmamalıdır. Çünkü bu grup antibiyotikler ışığa karşı hassasiyeti arttırabilirler. Bunun dışındaki antibiyotiklerin kullanımı esnasında lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Ancak lazer epilasyondan önce mutlaka kullandığınız antibiyotiği ve dozunu, lazer epilasyon merkezindeki doktora bildiriniz.
N***
Tetradox ve oximin kullanirken lazer epilasyon yaptırabilir miyim
Buz Lazer
Merhabalar, tetradox gibi tetrasiklin içeren antibiyotiklerin kullanımı sürerken lazer epilasyon yaptırılmamalıdır. İlaç tedaviniz bittikten sonra kullandığınız antibiyotiği ve dozunu doktorunuza belirterek lazer epilasyon yaptırabilirsiniz. Oximin jel kullanırken de lazer epilasyon yaptırılmaması gerekir. Oximin jelin içerdiği benzoil peroksit ve klindamisin fosfat etken maddelerini içeren ilaçların kullanımı sürerken lazer epilasyon yaptırılmaması önerilmektedir.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım