Cihaz Satişi İçin : 0216 428 30 67

Bronz Tene Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

N***
Merhaba, lazer epilasyona başlayacağım. Ancak şimdi başlarsam yaz aylarına denk gelecek seanslarda sorun yaşar mıyım diye tereddüt ediyorum. Bütün yaz bronz tende oluyorum ve bu durum lazer epilasyona engel diye duydum. Yazın lazer epilasyonla rahat ederim diye düşünmüştüm, yazın bitmesini beklersem de bütün yaz yine ağdayla uğraşmak zorunda kalıcam. Buz Lazer her mevsim uygulanıyormuş galiba, bronz tene yaz aylarında da uygulanıyor mu? Teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, bronz tene bazı lazer epilasyon yöntemlerinin uygulanamadığı bilgisi doğrudur. Cildin renginin açılması beklenen bu geleneksel lazer epilasyon yöntemlerinde, güneş temasından sonra minimum 1 ay beklemek gerekiyor. Buz Lazer ile bronz tenlere de lazer epilasyon yapılabilmektedir, güneş temasından sadece 1 hafta sonra uygulanabilir. Uygulamadan 1 hafta sonra da güneşe çıkılabilir, mutlaka SPF 30 veya üzeri bir güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. Buz Lazer diode dalga boyuna sahiptir. Diode dalga boyu, cilde rengini veren melanin tarafından düşük oranda emilir. Bu da bronz tende ve koyu cilt renklerinde epilasyonu daha güvenli kılar. Buz Lazer patentli ütüleme tekniği ile kılları kademeli olarak ısıtır ve kademeli ısıtma tekniği de olası yan etkileri minimuma indirir. İlaveten cildi buz gibi soğutan gelişmiş soğutma sistemi ağrıyı azaltır, konforlu ve güvenli bir uygulamaya olanak tanır. Bu özellikleri ile Buz Lazer, bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde yaz kış uygulanır.
K***
Merhaba, bayramdan hemen sonra lazer epilasyon için randevu almıştım. Bayramda tatile gideceğim, bronz tenime lazer epilasyon yaptırmamın mahsuru olur mu? Teşekkürler.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyonu hangi cihazla yaptıracağınızı belirtmediğiniz için sorunuza kesin bir cevap vermemiz mümkün değil maalesef. Çünkü bazı lazer epilasyon yöntemleri bronz tene uygulanamazken bazıları uygulanabilir. Örneğin; Alexandrite lazer cihazları ile epilasyon bronz tene uygulanmaz, cilt renginin açılmasını beklemek gerekir. Bu süre minimum 1 aydır. Buz Lazer ile epilasyon ise bronz tene uygulanabilir. Güneş temasından 1 hafta sonra Buz Lazer uygulanabilir, cilt renginin açılmasını beklemeye gerek yoktur.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım