Bronzlaşmış Cilde Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

M***
Merhaba ben lazer epilasyona başlamak istiyorum ama tatilden yeni döndüm. Bütün yaz güneşte olduğum için şu anda bronzum. Ağda yaptırmak istemiyorum biran önce lazere başlamak istiyorum. Ama galiba bronz tene lazer epilasyon yaptırınca leke kalıyormuş. Hatta yanık olma olasılığı da varmış. Bu konu hakkında sizden bilgi alabilirmiyim. Bir de lazer epilasyona en erken ne zaman başlamalıyım, cildimin renginin tamamen açılmasımı gerekir? Teşekkürler.
Buz Lazer
Merhabalar, lazer epilasyon kıla rengini veren melanin pigmentinin lazer enerjisini emmesi sonucu gerçekleşir. Melanin pigmenti, melanosit adı verilen hücreler tarafından üretilir. Güneşe maruz kaldıktan sonra melanosit hücreleri daha fazla melanin üretirler ve cilt rengi koyulaşır. Yani bronz tende melanin pigmentinin üretimi daha fazladır. Bu nedenle melanin emilimi yüksek olan Alexandrite lazer cihazları bronz tene uygulanmaz. Buz Lazer, Diode dalga boyundadır ve melanin emilimi Alexandrite dalga boyuna oranla daha düşük seviyededir. Bu nedenle Buz Lazer serisi cihazlar bronz ten dahil tüm cilt tiplerine güvenle uygulanabilmektedir. Cilt renginin açılmasına gerek kalmadan güneşe çıktıktan 1 hafta sonra Buz Lazer uygulanabilmektedir. Buz Lazer epilasyondan sonra da 1 hafta güneşe çıkmamak gerekir ve mutlaka SPF 30 veya üzeri bir güneş koruyucu kullanılmalıdır.
A***
Merhaba, ben yazlıktan yeni döndüm. Çok bronzum şu anda, buz lazer yaptırabilirmiyim, yoksa beklemem mi gerekir?
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer bronz tene yapılabilir. Aktif güneş temasından 1 hafta sonra Buz Lazer yaptırabilirsiniz.
E***
Ben 3 seans lazer epilasyon yaptırdım. Geçen hafta 4.seansıma gittim, bronz olduğum için yapmadılar.Bronzlaşmış cilde lazer yapılmaz, cildiniz yanar dediler. Rengim açılana kadar beklemem gerekiyormuş.Bu bilgi ne derece doğru?
Buz Lazer
Merhabalar, muhtemelen Alexandrite lazer epilasyon yaptırıyorsunuz. Alexandrite lazer dalga boyu yoğun melanin ( kıla ve cilde rengini veren pigment) emilimine sahiptir ve bu nedenle bronz tene uygulanmaz. Cilt renginin açılması için minimum 1 ay beklemek gerekir. Buz Lazer ise bronz tende de güvenle kullanılabilen teknolojilere sahiptir. Bronzlaşmış ten dahil tüm cilt tiplerinde yanık riski olmadan her mevsimde uygulanabilir.
L***
Bronz cilde lazer yapılmaz deniyor. Benim rengim yazdan beri hala bronz, rengim açılmadı. Rengim açılana kadar yine yaz gelecek.Peki bu durumda ben lazer epilasyona ne zaman başlayacağım?
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer bronz tende de güvenle uygulanabilen bir lazer epilasyon yöntemidir. Buz Lazer, bronz ten dahil tüm cilt tiplerinin lazer epilasyonunda FDA onayına sahiptir. Patentli teknolojilere sahip Buz Lazer ile bronz tende de yanık ve leke riski olmadan lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım