Buz Lazer Epilasyon Kaç Yaşında Yapılır?

E***
İyi günler, lazer epilasyon yaptırma yaşını araştırdığımda hep ergenlik döneminin bitmesinin beklenmesi öneriliyor. Benim kızım 15 yaşında, vücudu çok kıllı. Vücudu bir şekilde ağdayla idare ediyoruz ama yüzü çok moralini bozuyor çocuğun. Bıyık ve çenesi için de ağda yaptırıyoruz ama hem ağdadan sonra kızarıklık oluyor hem de kıllar çok çabuk uzuyor. Çocuk haklı olarak bıktı usandı. Ben lazer epilasyonu biraz araştırdım, ağrısız olduğu için Buz lazer yaptırmak istiyorum kızıma. Buz lazerin sonuçlarından da memnun herkes. Buz lazer yaptırmak için de ergenliğin bitmesini beklemek gerekirmi, sadece yüzü için yaptırsak şimdilik bir zararı olurmu?Teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, genel kabul görüş ergenlik döneminde lazer epilasyon yaptırılmaması yönündedir. Bunun nedeni vücuda herhangi bir zarar vermesi değil, lazer epilasyonun yeterli etkili sağlayamama olasılığıdır. Çünkü, ergenlik döneminde vücutta hormon üretimi fazladır ve kıl köklerinin bu hormonlara duyarlılığı oldukça yüksektir. Dolayısıyla ergenlik döneminde lazer epilasyona yanıt oldukça güçtür. Hem lazer epilasyonun etkisi yetersiz kalabilir hem de yanıt almak daha uzun sürer. Bu nedenle 18 yaşına kadar (özellikle 16 yaş altına) lazer epilasyon yaptırılması önerilmez. Hormon üretiminin bir dengeye oturması beklenmelidir. Buz Lazer epilasyon ağrısız, acısız ve yan etkisiz olması nedeniyle günümüzün en çok tercih edilen lazer epilasyon yöntemidir. Gençler tarafından da yoğun olarak tercih edilen Buz Lazer için de bu yaş sınırları geçerlidir. Orijinal Buz Lazer kliniklerinden birini ziyaret edip, klinikteki doktorun gerekli testlerden sonra uygun görmesi halinde yüz bölgesi için uygulama yaptırabilirsiniz. Ancak bu durumda seans sayısının fazla olabileceğini bir kez daha belirtmek isteriz.
L***
Merhaba, ben 17 yaşındayım. Bu yaşta buz lazer yaptırılır mı? Bıyık, çene ve kaşımın arası için düşünüyorum. Teşekkür ederim.
Buz Lazer
Merhabalar, ergenlik döneminde hormon üretimi daha fazla olduğundan bu dönemde lazer epilasyon yaptırılması önerilmez. Bu dönemde kıl kökleri hormonlara fazla duyarlıdır ve dolayısıyla lazer epilasyonla istenilen yanıt alınamamaktadır, ek seanslar gerekmektedir. 17 yaşından itibaren Buz Lazer yaptırabilirsiniz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım