Buz Lazer Güneş Lekesi Yapar Mı?

E***
İyi günler, ben lazer epilasyona kışın başlayacaktım ama fırsat bulamadım. Şimdi başlarsam yaza denk gelecek, neyseki buz lazer yazın yapılabiliyormuş. Yazın buz lazeri yaptırırsam güneş lekesi olma olasılığı varmı, çünkü yazın hep yazlıkta olacağım. Yüzümde zaten güneş lekesi var, umarım bu lekeleri arttırmaz. Şimdiden teşekkürler,
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyonun ağrısız olmasının yanı sıra her mevsimde, özellikle yaz aylarında da yapılabiliyor olması en büyük avantajı. Buz lazer seansından 1 hafta önce ve seanstan 1 hafta sonra güneşe maruz kalmamanız yeterlidir. Seanstan sonra ise mutlaka SPF 30 ve hatta SPF 50 uygun güneş koruyucu kullanmanız mutlaka gereklidir. Seanslardan sonra uygulama talimatlarına uymanız ve en önemlisi güneş koruyucu kreminizi kullandığınız takdirde buz lazer epilasyon güneş lekesi oluşmasına neden olmaz, mevcut güneş lekelerini arttırmaz.
K***
Ben yıllar önce Alex lazer epilasyon yaptırmıştım. Yüzümün bazı yerlerinde leke kaldı, esmerlerde Alex lazer leke yapabiliyormuş. Güneş görünce daha da artıyor bu lekeler. Kızım lazer epilasyon yaptırmak istiyor. O da benim gibi esmer, epilasyondan sonra leke kalır diye korkuyor haliyle. Buz lazeri önermişler kızıma, peki buz lazer güneş lekesi yapar mı?
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer güneş lekesi yapmaz. Alexandrite lazer melanin pigmenti tarafından yoğun olarak emilir. Kıla da deriye de rengini veren pigment melanindir. Dolayısıyla cilt rengi koyulaştıkça Alexandrite lazerin ciltte yan etki riski artar. Bu yan etkilerin başında cilt lekeleri gelir. Buz Lazer ise bir Diode lazerdir ve melanin tarafından daha düşük düzeyde emilir. Bu nedenle bronz ten dahil tüm cilt tiplerinde güvenle epilasyon yapılmasını sağlar. Ütüleme tekniği ve gelişmiş soğutma sistemi de yan etki riskini minimuma indirir. Uygulamadan sonra mutlaka SPF 30 veya üzeri güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.
M***
Hava üflemeli alex lazer yaptırdım yüzüme.Bıyık üzerinde leke kaldı. Buz lazere devam etmek istiyorum, buz lazer yüzde güneş lekesi yapar mı.
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer tüm cilt tiplerinde yan etki riskini minimuma düşüren patentli teknolojilere sahiptir. Buz Lazer epilasyondan sadece 1 hafta önce ve 1 hafta sonra güneşe çıkmamak yeterlidir. Sonrasında SPF 30 veya üzeri uygun bir güneş koruyucu kullanmak şartıyla leke riski olmadan Buz Lazer epilasyon yaptırabilirsiniz.
K***
Tatile gitmeden önce buz lazer yaptırırsam cildimde güneş lekesi olurmu. Daha önce alex lazer bıyık bölgemde leke yaptı, bu nedenle yine güneş lekesi olur diye korkuyorum.
Buz Lazer
Merhabalar, Buz Lazer epilasyondan 1 hafta sonra güneşe çıkabilirsiniz. SPF 30 veya üzeri uygun bir güneş koruyucu kullandığınız ve uygulama sonrası talimatlarına uyduğunuz takdirde Buz Lazer epilasyondan sonra güneş lekesi olmaz.

Sorunuzu Sorun

Diğer Sorular

Cihaz Satışı Nerelerde Yaptırabılırım